Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megengednéd, hogy anyósod...

Megengednéd, hogy anyósod elmenjen hozzátok karácsonykor így?

Figyelt kérdés
Mivel messze lakik, Londonban, szerencsére ritkán jön, de mivel karácsonyra jönni akar a gyerekekhez, úgy tervezi, hogy de december 23-án jön és január 2-án megy.. Ez már férjem szerint is sok, én meg nem is tudom, hogy viselném el addig. A gyerekeket január vége óta nem látta az idén. De nekünk akkor is sok lenne... Mit tegyünk?

2022. nov. 14. 11:15
 81/97 anonim ***** válasza:
87%
1) Ha ennyire a hátatok közepére kívánjátok, akkor mondjátok meg neki, hogy nem látjátok szívesen: ahogy többen írták, nem fog sokszor alkalmatlankodni a jövőben, cserében mindennek el fog titeket mondani a családban/baráti körben. Nem olvasom végig, hogy a gyerekekkel is undok-e, vagy őket szereti, én azért azt gondolom, hogy szélsőséges esetektől eltekintve jó a gyereknek ha van az életében nagyszülő, nagynéni, uncsitesók stb., de ezt nektek kell eldöntenetek. 2) Kevésbé drasztikus: üljetek le a férjeddel és beszéljétek meg, hogy mit "viselnétek el" maximum, mely napokon, mennyit lehetne ott/gyerekekkel közös programon (mondjuk ha ennyire kicsik akkor valamelyikőtöknek legalább kell velük mennie akkor is, ha külső programra mentek). Tehát pl. 20-án érkezik, akkor a reptérről férjed elhozza, kávé-süti nálatok, utána elviszi a szállására. 22-én a gyerekekkel közös karácsonyi séta/játszóterezés itt-és-itt. 25-én ebéd nálatok. És így tovább. --> Hívjátok fel/írjátok meg neki ezt a "napirendet", esetleg segíthettek neki szállást keresni. Nem kell magyarázkodni, hogy miért nem lakhat nálatok vagy hogy miért csak ekkor és ekkor értek rá, nektek is van saját életetek, programjaitok, slussz.
2022. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
91%
Anyósnak semmilyen más rokona nincs, hogy végig nálatok akar dekkolni?
2022. nov. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
88%
Pont erre gondoltam én is, mint 83-as.
2022. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
24%
Halál a boszorkányra!
2022. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
90%

Pár napig, 9-es? Ez majdnem KÉT HÉT!


3-4 nap max, utána mindenki mehet nyugodtan.


Nem bunkóságból, hanem mert nem fogok két héten keresztül még egy emberre sütni-főzni és a dolgaihoz alkalmazkodni - jöjjön az anyós, vagy apám. Nem, bocs, főleg karácsonykor.

2022. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként nem is értem, nekem nem lenne pofám 10 napra odacuccolni máshoz, még úgy sem, hogy az ételemet én intézem az érzékenységem miatt.


De más a bioritmusunk, én pl korán kelő vagyok. Most akkor üljek a szobában étlen-szomjan 9-ig, mert a másik csak akkor ébred? Hát, kösz nem, akkor nézek airbnb-t vagy bármi, és látogatóba! átmegyek a rokonhoz, nem ott dekkolok majdnem két héten keresztül.

2022. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
90%

Lányunk és vejünk most készülnek külföldre, (két hely között gondolkoznak még, hogy melyiket válasszák). Mi már eldöntöttük a férjemmel, hogy ha valamikor majd megyünk hozzájuk, akkor az úgy lesz, hogy foglalunk szállást ott közel valahol, és nap közben találkozunk, programozunk, nyilván náluk is leszünk, de nem cuccolunk a nyakukra. Másképpen el sem tudnám képzelni.

Régebben biztosan másképpen volt, emlékszem, a nagymamámnál hetekig hédereztek a németországi rokonok.

2022. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim válasza:
100%

Nehéz helyzet, örülök, hogy nálunk nincs ilyen..


Legközelebb mindenképp inkább tavasz/nyár/ősz akármilyen másik időpontot beszélnék meg látogatásra nem a Karácsonyt.


Most pedig valóban a szállás lenne a jó megoldás, napközben programok. Valaki írt a napirendet, hogy előre megbeszélné melyik nap mi, szerintem ez korrekt. Illetve más családtagokkal nem tud találkozni? Az sokat segítene, akkor mégiscsak lenne egy kis nyugalmatok nektek is. És ettől függetlenül más családtagokat és barátokat is meglátogatnék ugyanúgy, csak azért mert ő messziről jön, azért ezt akkor sem hagynám ki karácsonykor.


Ezért is mondom, legközelebb ne év végére maradjon az évi egyszeri látogatás, mindenki jobban jár.

2022. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
0%

Szegeny anyosod! Egesz evben nem latta a gyereket es az unokait, ti meg 10 napot nem birnatok ki vele.

De amikor meghal az orokseg jo lesz!:)

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
88%

#90

10 napot pont az ünnepekkor...

És akkor senki más rokonhoz ne menjenek látogatóba se karácsonykor se szilveszterkor, vagy pedig hurcolják magukkal anyóst kb idegenek otthonába? Vagy ezt hogy kellene elképzelni?

2022. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!