Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálják az anyósok...

Miért utálják az anyósok eredendően a menyüket? Van bennük egy indokolatlan utálat.A világ legjobb nője se lenne elég jó.Leuralni,lenézni akarják, megtürt személyként gondolnak rá, még akkor is,ha a nő jóval képzettebb,szebb,gazdagabb a fiuknál.

Figyelt kérdés
Sok nővel dolgozom nap, mint nap,anyósokkal is. Ilyen indokokat hallok,hogy a lány nem elég szép, vagy túl sok ruhája van,vagy szerintük nem a legolcsóbb csempét választotta a konyhába....stb. mind olyan dolgok amikhez semmi közük. Az a lány pl. aki nem volt szépnek minősítve, százszor igényesebb pl. mint az itélkező anyós pocakos, kopasz, fogatlan, gombás körmű fia.
2023. márc. 15. 00:00
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
79%
Az esetek nagy többségében minden mennyből egyszer anyós lesz, lehet visszaadják, amit kaptak.😄
2023. márc. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanazért, amiért a menyek is utalják az anyóst: féltékenység.
2023. márc. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyósom azért nem szeretett, mert a férjem első feleségét szerette, akinek én szöges ellentéte voltam. Szerencsére nem okozott problémát, mert nem nagyon tartottuk a kapcsolatot. Az apósom felesége viszont szeretett, én is őt.
2023. márc. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
61%

Alapvetően az van, hogy az emberek nem szeretnek idegenekkel együtt lenni valahol huzamosabb ideig. Meg kell nézni a munkahelyeket, folyamatosak a súrlódások, mindenki mindenkiről rosszakat mond, mikor az nincs ott.

Ha egy családba egy új személy érkezik, annak általában mások a szokásai, prioritásai. A nem annyira fiatal emberek meg úgy érzik, hogy mindent ők tudnak jobban, a fiatal az hülye, lusta, semmirekellő. (Gyakran igazuk is van...) Ezért az anyósok a menyüket, az apósok a vejüket szokták lenézni általában. (Az ellenkező nemű fiatalnak meg inkább imponálni szeretnének...)

Az anyósoknál megvan még az is, hogy a változó korban lezuhan az ösztrogén- és progeszterontermelés, amitől "nőiesebb" viselkedésűek voltak, a tesztoszteront viszont továbbra is majdnem ugyanolyan mértékben termeli a petefészek, mellékvese, mellékpajzsmirigy, így aránylag magassá válik a TST-szint. Az idősebb nők ettől agresszívvé válnak. És a meny, ugye, ott van kéznél, bele lehet kötni...

2023. márc. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
35%
Mert nők. Nő a nőnek farkasa. Egyszerűen féltékenyek, irigyek egymásra. Nehezen viselik , ha a másik , csinosabb, okosabb, bölcsebb stb.
2023. márc. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
18%
A mai menyek sem jobbak.
2023. márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%

Exem anyja utált, mint a szart, mert diétázom. Ennyi volt a naaagy indok, mondván nem kell divatolni.

Erre inkább nem szóltam semmit, mert akkora tahóság az étkezési szokásai miatt bárkit megítélni, hogy az félelmetes. Egyszer elmondtam, nekik, miért, nem értették meg, onnantól kezdve vittem magammal a saját ételemet, mert nem akartam két napig szenvedni a "vendéglátás után".

Ó, de persze akkor is én voltam a bunkó, mert mi az, hogy nem eszek abból, amit főzött? Hát... komolyan nem is értem, miért.


A barátom édesanyja jófej, többek között nem bsztat a kajával, hanem pl náluk merek biztonsággal enni, mert tudom, hogy a a saját sütésű kenyéren kívül gluténmentesen főz, amikor meglátogatjuk őket.


Nem én kérem, mert ha nagy macera, nem kell, de pusztán erősködésből ne cs.sszen már ki velem a másik

2023. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
75%

"A világ legjobb nője se lenne elég jó."

Azért, mert az anyuka a világ legobb nője. Soha senki nem fogja úgy szeretni a fiát, mint ő. Mindent tud a fiáról, mi jó neki. Az "új nő" sosem fogja tudni úgy kiszolgálni a szent fiát, mint ő.


Le leszek pontozva a végtelenségig, de ahogy én látom, a legtöbb anya magának neveli a fiát. Olyan, mintha a pasiját szülte volna meg. Ahogyan mondani is szokták: ő életük szerelme.

(akkor az apa ki volt? Donor?)

Talán a fiú az apa tökéletesített verziója számukra. Nem bántja meg őket mint apuci, feltétel nélküli szeretet van köztük stb...

Ha meg később jön egy nő a képbe, akkor az csak belerondít ebbe az idilli ödipuszi kapcsolatba. Nem azért formálta anyuka (magának) huszonvalahány évig a tökéletes férfit, hogy egy random idegen ellopja tőle.


Lehet akármilyen a nő, sosem lesz jó kapcsolata az ilyen anyóssal. Ez nem is anyós, hanem a fiú első felesége.

2023. márc. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
86%

" Leuralni,lenézni akarják, megtürt személyként gondolnak rá, még akkor is,ha a nő jóval képzettebb,szebb,gazdagabb a fiuknál." - ennek mi köze van bármihez?

Amúgy általában azért, mert érzelmi intelligencia nulla. Ha utálják a saját gyereküket, ha nem, nem akarják, hogy más nő " birtokolja". Nem minden anyós ilyen, pl a nagymamáim nem ilyenek voltak, de a baráti körömben volt egy-két fura eset.

2023. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
42%

Nekem normális anyósom van, akivel kölcsönösen kedveljük egymást ;)


Viszont, kérdezhetném azt is, hogy a menyek mért utálják eredendően az anyósukat?


Mert bocsi, de én ugyanezt a jelenséget látom fordítva is, amit a saját anyjuk csinál, mond, javasol, az mindig jó, bezzeg az anyósnak minden mondata csak kritika, beleszólás, hülyeség. Még ha nem szól bele, azt is annak veszik. Sőt, ugyanazt a megjegyzést a saját anyjuktól fel sem veszik, az anyósuktól egyből, arra egyből ugranak. Ha a férj beszél naponta egy percet az anyjával, anyukanyucipicifia, ha a nők beszélnek naponta az anyjukkal, az "jókalcsolat".


Amúgy nekem van egy barátnőm, amolyan családbarát vagyok náluk, 20+éve ismerek mindenkit. Neki nagyon kedves, normális anyukája van, meg a fiútesójának a barátnője is normális, tehát ott alapvetően egy jó anyós-meny kapcsolat van, DE(!) még így is vannak minimális súrlódások, mivel ott a szülők nagyon szorosan rá vannak tapadva a gyerekeikre, és nem tetszik nekik, hogy a fiáék - a baràtnőmékkel ellentétben -, kicsit önállóbban és másképpen élnek. Megjegyzem, nem szólnak érte, csendben maradnak, csak többször mondta barátnőm, hogy nekik mesélte az anyja, hogy haragszik a fiáékra ezért meg ezért, csak nem szól inkább, mert nem akar rossz viszonyt.


Na most fordítva, ez a barátnőm ugye oda van az anyjáért, de az anyósát folyton szidja nekem. Nem vesztek még össze, azt mondja, nem szól inkább, de az anyósa akkor is mindig csak rossz lehet, pedig szerintem annyival nem rosszabb, mint az anyja, csak míg az anyjának mindent is szabad (értsd, heti 3-4 alkalommal is jönnek látogatóba és ott ülnek estig, még azt is megmondták, milyen házat építsenek, stb.), addig az anyósnak minden szava csak rossz, pedig rengeteg pénzt, segítséget kaptak tőle.


Szóval, érted, ez a dolog, amiről beszélsz, oda-vissza működik.

2023. márc. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!