Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rontja el sok ember az...

Miért rontja el sok ember az életét indokolatlanul felvett hitelekkel?

Figyelt kérdés

Olyan sokat gondolkodtam mar azon ( és sajna elég sok kérdést olvasok itt is arrol hogy " juuuj, nem tudom fizetni ilyen-olyan hitelem, mit tegyek"), hogy mi visz ra embereket, hogy teljesen felesleges vagy meggondolatlan dolgokra hitelt vegyenek fel bankoknal. Persze nem olyanokra gondolok itt, akiknek muszaj hazat, lakast talalni, hanem olyanokra , mint pl par ember az ismerosi korombol: fiatal srac , friss jogsis, munkaja nincs, van egy postas anyja, neki kocsi kell, de nem am egy régebbi hasznalt par szazezres kocsi, henam az x marka y modellje..jaaa, hogy 45 ezer havonta???nem baj, majd anyam fizeti, most meg be van sz@rva, mert kapja sorra afelszolito leveleket...Vagy pl fiatal hazaspar, anyuka otthon van a gyerekkel, htb, apukanak egyszeru ,alig tobb mint minimalbért fizeto munkaja van..iwiw re feltették anno az uj laksaukat, csodaszép, plazmatévé, bor ulogarnitura, minden ami kell, par napja pedig aron alul aruljak a hazukat, mert bajban vannak...

Ugy gondolom - lehet, hogy én tévedek- de az ilyen tipusu " beruhazasok" nem megfontolt dontések eredményei,de igen csunyan is végzodhet ( és igen csunyan is végzodik sok esetben)..Mi miatt ez a nagy hitelfelvétel jobbra-balra, mindenre? Vajon az lehet a valasz, hogy ha masnak van, akkor nekem is kell, az én kertem zoldebb, nem a szomszédé??

Ti hogy gondoljatok?


2010. febr. 2. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%

A nagyzolás szerintem, a KELL. Nem az hogy szeretnék egy kocsit és majd gyűjtök rá vagy veszek használtat, hiszen azzal is lehet járni, ha mindenképpen szükséges autó pl. a nagy távolságok miatt, hanem hogy nekem ÚJ KOCSI KELL. vagy egy plazmatévé, műszaki cikk, akármi. Karácsonyi előtt szoktam ledöbbenni, hogy gazdasági válság és hasonlók és az emberek tömegével vezsik fel az áruhitelt, mert karácsonyra ezt a tévét/akármit meg KELL venni a gyereknek vagy a családnak.


Lakáshitel felvétel előtt állok, de úgy centizek, hogy akkor is ki tudjam fizetni, ha kevesebb lesz a fizetésem vagy bármi történik. (mindez elvileg biztos munkahely és stabil fizetés mellett) csak lakásra vennék fel hitelt (illetve ha nem lenne muszáj, akkor arra se, de nincs más lehetőség), de kocsira, luxuscikkre, semmire nem. Vagy összegyűjtöm majd vagy nélkülözhető az a tárgy.

2010. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Maximálisan egyet értek veled! Szerintem is kell egy ésszerű, meggondolt fontossági sorrend, mi az ami azonnal kell, és mi az ami még várhat. Sok ember sajnos nem tud várni, mindent akar, de azonnal. Meg persze a "szomszéd" is közrejátszik, ne hogy már le legyek "maradva". Szóval sok emberkének ez lesz a "veszte", vagy már az, sajnos. Pedig mindenkinek addig kéne nyújtózkodnia, amíg a takarója ér!!!
2010. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%
Szia!szerintem ez nem minden esetben van igy.nekem hála égnek nincse semmilyen hitelem,és lakás hitelen kivül nem is szeretnék soha mást,de viszonz igenis van olyan,akinek normál dolgokra van szüksége a hitelböl.pl uj mosogép,vagy váratlan kiadás,vagy akármi.és van olyan is,aki egy nagyon régi álmát szeretné teljesiteni,csak hát nincs hozzá megfelelö tökéje.persze,az nem normális,ha valaki,sorra veszi fel a semmire,pedig mukahelye sincs.de sajnos nem mindenki teheti meg azt,hogy csak ugy zsebbol kirángasson erre vagy arra töb százezreket.vagy ugy gondolod,hogy ha valaki csoró,annak ne kelljen semmi olyan,amiböl nem futja a fizetéséböl?
2010. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy ami a fizetéséből nem futja, az a hiteltörlesztésnél is el fog bukni? Ha a fizetéséből nem tud félretenni, spórolni, mert a megélhetés elviszi, akkor mit kezd azzal, hogyha már a hitellevonás miatt eleve jóval kevesebb fizetést kap kézhez?

És más egy hűtő, amire van havi párezer forint hitel, mert elromlott a hűtő és újat kellett venni. De akkor sem a legcsirbiribb hűtőt veszem, mondván, hogyha már hitel, akkor vegyünk kétszer akkorát, majdcsak kinyögjük valahogy.

2010. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

huu, de gyorsan jottek vàlaszok :)


koszi:)Hààt, igen...lehet hogy ez " temperamentum" kérdése is, vannak akik szeretnek kockàztatni, mernek belefogni.

Mi nem :) En itthon vagyok a kisbabàval, mellette tanulok ( àtképzem magam), a férjem pedig...hm..tény, hogy tobbet keres az àtlagnàl, de nem vagyunk milliomosok..Van egy kb 9 éves tévénk, és ahogy elnézem, pàr honap és konyec a tévének.;a kanapénk àllapota..hàààt..még jo hogy léteznek takarok :D

De nem merunk pl àruhitelre venni egy ujabb tévét, a férjem azt mondja, inkàbb gyujtsunk rà, de o nem fog évekre eladosodni ( mégha havi pàr tiz eurorol is van szo) egy tv miatt....

2010. febr. 2. 11:00
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Ez nagyon jó kérdés,már én is sokszor gondolkoztam ezen. Nem egy baráti párnál látom,hogy minden kell,de rögtön,mert hát otthon jó körülményket szoktak meg. Csak azt felejtik el,hogy anno a szüleik is lemondtak sok mindenről és eleinte csak egy kis lakásuk volt,amit szépen lassan kifizettek és aztán építettek egy nyaralót stb. Persze a nyarlások nem a tengerparton voltak és nem mekibe ettek a gyerekek minden hétvégén.

Szerintem az félelmetes,hogy sokaknak tényleg csak az új és a márkás a jó. Azért,hogy minden új legyen a hitelre vett házban még több hitelt vesznek fel. Mi most fogunk házat venni hitelre,de ezt nagyon sok számolgatás előzte meg és csak azért merjük bevállalni,mert már évek óta spórolunk rá és van fedezet,ha bármi történne. Az igaz,hogy berendezni még nem fogjuk tudni,de ha van egy ágy,asztal és háztartási gépek,akko a többi nem rá ér?

A nyarlásokról ne is beszéljünk. Sokan sírnak,hogy nekik soha nem lesz lakásuk,de minden nyáron van pénz kiutazni a tengerpartra... Nagyon úgy tűnik,hogy ez a generáció nem tanult meg megküzdeni azért,hogy legyen valamilye,inkább túlvállalja magát és minden vacakra hitelt vesz fel. Tisztelet a kivételnek.

2010. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%

Mi azon kevés és szerencsés emberek közé tartozunk, akiknek nincs hitelük. Pontosabban mindig 1 hitelünk van, de mi már "csak" úgymond luxuscikkekre veszünk fel.

Pl:robogó, kamera stb.És ezeket a hiteleket mindig bekalkuláljuk a költségvetésbe, hogy tudjuk-e vállalni.

De a kérdésre válaszolva szerintem valahol az emberek irígysége vezet oda, hogy belemennek hitelekbe. 2 éve vettünk egy mosogatógépet. Halálra dicsértem a munkahelyemen, hogy milyen szuper és ennyi energiát, időt spórol meg. Mit adj isten 1 hónapra rá a kolléganőmék is vettek. a seggük is kivan, lakáshitel, hitelkártya és egyéb dolgok.

A szerencséjük nekik annyi, hogy a szüleik sokat segítenek.

2010. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

A sok reklám elérte a hatását. Sokan tényleg nem törődnek vele, hogy eladósodnak, mert fel se fogják.

Lakáson kívül szerintem meg kellene tiltani a hitelfelvételt. Ingatlanba fektetni is csak azért ok, mert egyrészt azt máshogy nem lehet (albérlet mellett nem lehet havi 50ezreket félretenni, vagy aki tud, az gazdag, az meg nem ide számít :) ), másrészt ha nagy baj van, el lehet adni és legalább valamennyi pénzt visszakap az ember. De amikor az ötéves hitelre vett autót összetöri valaki egy hét múlva...

2010. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem az ilyen embereket. Az olyasmit se mint a bevásárlóhitelkártya,h hú milyen jó(ismerősöm mondta), de nekem rögtön az jut eszembe,h azt is vissza kell fizetnem egyszer???És kamatostól.

Szerintem az ilyen emberek nem gondolkoznak előre, csak a pénz a lényeg,h hogy fogják törleszteni az már m1:S

2010. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%

Háát..ki hogyan veszi!

Mi a párommal két éve vettük fel a lakáshitelt...most nagyon a béka feneke alatt vagyunk..

elvesztettem az állásom..ugyhogy az ö fizetése az amiböl megélünk..és törlesztünk.nagyon nehéz.

Részben megbántam hogy igy bele ugrottunk ebbe,..mostanra ugy gondolom inkább lennénk albérletben.Nem számitottunk arra hogy a válság miatt a lakástörlesztönk 37E-röl 70Re fog esni..de nyögjük mert muszály.Viszont Hiába szegény emberré tett a lakásvásárlás..de a magunk ura vagyunk nincs anyós..nincs beleszólás semmibe.Viszont..ha más szemszögböl nézed..érdemes fiatalon lakástvásárolnod mint sem 40-50évesen ...hosszabb idöre.

Ha lett volna saját tökénk mi sem hitelt veszünk fel.

De abban igazatok van hogy nem mindenféle müszaki cikkre kellene hitelt felvenned..(plazma tv,uj számitógép,laptop,mosogép,gáztüzhely)

2010. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!