Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért utálják az anyósok...

Miért utálják az anyósok eredendően a menyüket? Van bennük egy indokolatlan utálat.A világ legjobb nője se lenne elég jó.Leuralni,lenézni akarják, megtürt személyként gondolnak rá, még akkor is,ha a nő jóval képzettebb,szebb,gazdagabb a fiuknál.

Figyelt kérdés
Sok nővel dolgozom nap, mint nap,anyósokkal is. Ilyen indokokat hallok,hogy a lány nem elég szép, vagy túl sok ruhája van,vagy szerintük nem a legolcsóbb csempét választotta a konyhába....stb. mind olyan dolgok amikhez semmi közük. Az a lány pl. aki nem volt szépnek minősítve, százszor igényesebb pl. mint az itélkező anyós pocakos, kopasz, fogatlan, gombás körmű fia.
2023. márc. 15. 00:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
75%

Leegyszerűsítve az a helyzet, hogy egy nő egyszerűen nem tud elviselni egy másik nőt. Nőként ezért nem kedveltem soha a többi nő társaságát, már óvodában is inkább a fiúkkal együtt játszottam, olyan hamar felismertem ezt :D Most hat másik nővel ülök egy irodában, és nap mint nap megy a rosszindulatú pletyka meg az áskálódás másokról. Meg egymásról is, mindig éppen arról, aki épp nincs bent.

Van köztük egy anyós, ő folyton hol az egyik fia feleségét, hol a másik fia barátnőjét szidja.

Van köztük egy meny, folyamatosan ócsárolja az anyósát meg az apósát.

Úgyhogy én hallom mindkét oldalt, és egyik se jobb.

2023. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
100%
Anyósomat kedvelem ő is engem, de apósom élettársa az elejétől kezdve utál, hogy miért az még rejtély 😁
2023. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
87%

#31

Ez a légkör tényleg jellemző jelenség a nőtársaságokban, de éppen olyan jellemző a férfitársaságokban a farokméregetés (szart vettél, hülyeséget tervezel, rosszul gondolod, nem értesz hozzá, nézd meg az enyémet, én jobban tudom, hülye vagy b+) és az egymás olyan ugratása, cikizése, ami igazából mélyen sértő és megalázó. Ne tegyünk már úgy, mintha a férfiak annyival jobbak lennének.

Közben mindkét nemben vannak jól működő kapcsolatok, társaságok is, amik nem ilyen mérgezettek. Én is dolgoztam már jó fej nőkkel, hosszú távon, egy légtérben.


A társadalom beteg, mindkét nemben káros beidegződéseket ültet el, mindkét nemet szerepekre kényszeríti. A nőket a férfiak elismeréséért való versengésre, a versenytársak leszorítására. A te versenytaktikád az, hogy a többi nő béna tömegéből kiemelkedő egyéniség szerepébe helyezkedsz, aki a férfiakat jobban érti, te más vagy, ezért jobb vagy. Pick me girl. Más meg kiteszi a dekoltázsát, vagy leszólja a másik külsejét vagy a sütijét.

Az anyós-meny konfliktusokban előfordulhat ez a versengés is, de általában inkább a főnöki szerepen való marakodásról szól. Jobban mondva az anyós, mint idősebb, szülő, főnök, irányítani és felügyelni akarja a menyt is, a meny pedig szeretné a saját életét a saját kezében tartani, nem kér magának új anyukát, aki megmondja, milyen legyen a függöny, és hányra legyen kész az ebéd.

A férfiak pedig a hierarchiában való felsőbb helyekért versengenek egymással, gyakorlatilag egymás elismeréséért.

2023. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
93%

Valóban van ilyen jelenség.

Szerintem a saját frusztrációjukat vetítik ki egymásra az emberek

2023. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
66%

#33 Kicsit durva, hogy rögtön nekiállsz teóriákat gyártani rólam egy szimpla válasz miatt, amiben leírtam a kérdezőnek a saját tapasztalataimat, miszerint a nőknél alapvetően megvan az ellenségeskedés, nem kizárólag az anyós-meny viszony kapcsán.

A "versenytaktikás" baromságodról röviden annyit, hogy nekem sose kellett küzdenem a férfiak elismeréséért, és még a dekoltázsomat se kellett kitennem érte - bár igaz ami igaz, szép, formás cicijeim vannak.

2023. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
94%

Erről regényt tudnék írni :D

Az ex-vőlegényem édesanyja és édesapja az igazi példa erre.

Dolgoztam náluk annyit mint egy állat, erdőt ültettem, gyümölcsöt szedtem, mosogattam, főztem.. Semmi nem volt elég. Nem

az volt a világnézetem mint nekik, ezért én mindig egy buta liba voltam.


Az igénytelenségüket nem tudom továbbra se értemezni, mindkét szülő 150 + kg, a kedves fiúk is 120 kg, egy ruhadarabot 2-3-4 nap is hordtak minden zokszó nélkül. Felmosás csak ünnepnapokon, porszívózás még annál is ritkábban, ágyneműmosás meg nem is tudom szokott e lenni egyáltalán. De én voltam a retkes igénytelen.


Átlátom a pénzügyeket és nem terveztem nyaralást a párommal, mert nem volt rá pénzünk. Erre ez a két főokos megállapította hogy azért nem akarok nyaralni menni mert a szüleim se mentek mert a szüleim is műveletlen parasztok mint én.

Két munkahelyen dolgoztam egyetem mellett, főztem mostam a drága fiúkra, felújítás alatt 2x annyit dolgoztam, mégis, csak egy ingyenélő buta liba voltam. A párom egyszer se állt ki mellettem.


Az ilyen családokat ott kell hagyni és minél távolabb menekülni tőlük.

2023. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Utolsó..te szegeny..orulj hogy szabadultal..
2023. márc. 27. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!