Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meddig lehet ezt eltitkolni?...

Meddig lehet ezt eltitkolni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A gyerkőcömről már lassan 1 éve tudjuk, hogy autista.

A családban mindenki be van avatva, kivéve apósom.

Ő daganatos beteg és anyósom arra kért, hogy ne mondjuk el neki a gyerkőc állapotát, mert az visszavetné apósomat a gyógyulásban. Érzelmileg ígyis ki van készülve.

Én ezt megértettem.

Viszont, ahogy nő a gyerkőc egyre több tünete van, egyre feltűnőbb, hogy másként fejlődik.

A rokonok szeretnének velünk találkozni, de mi nem veszünk részt semmilyen eseményen, hisz a gyerkőc nem érzi jól magát idegenek között. Még a játszótérre sem megy be, ha màs gyerek ott van. Boltba sem hajlandó bemenni.

Apósom pedig nem érti, miért nem megyünk a rokonokhoz és zokon veszi, hogy ennyire távolságtartóak vagyunk.

Lassan oviba megy a gyerkőc (speciális ovi), majd arról is hazudjak, hogy hová jàr, nehogy kiderüljön az igazság?

Én màr nagyon bele fáradtam ebbe a hazudozásba. Érzem, hogy ez màr nem tartható sokáig.

Viszont anyósom és a férjem nem akarják elmondani apósnak az igazat. Részben megértem, mert tényleg nagyon labilis érzelmileg...

De meddig lehet ezt eltitkolni?

Én màr olyan rosszul érzem magam emiatt.



2023. júl. 31. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Eskü nem értem, mi köze ennek após állapotához. Nem értem anyósodat. Semmi értelmét nem látom a titkózásnak.
2023. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Az após rákja attól nem lesz rosszabb, hogy megtudja, hogy az unoka autista. Szerintem annyira nem is érdekli, mert úgyis a saját betegsége foglalja le a gondolatait. De azért ti járjatok emberek közé, legfeljebb felváltva vigyázzatok a gyerekre.
2023. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


Úgy hidd el, ahogy mondom!

Anyósod nem azért akarja titkolni apósod előtt, hogy az unokájuk autista, mert az apósod egészségét félti, hanem, mert szégyelli az unokája autizmusát. Előtte is, más előtt is.

Adandó alkalommal vidd el a gyereket hozzá és ha csodálkozik a viselkedésén, mondd el neki, hogy autista és hogy az mivel jár.

Az egy baromság, hogy a rákbeteg (vagy gyógyult rákbeteg) embernek ettől újul ki a daganata vagy képződik áttét benne. Ilyen ökörséget normális ember nem vesz be.

2023. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Én sem nagyon látom, hova vezetne a hazudozás-titkolózás. Sztem is fájdalmas lehet a nagypapának. Sokan az autizmusnak már csak a hallatán is vmi nagyon negatívra asszociálnak, de sztem ha elmagyarázzátok neki, hogy a gyerek nem idióta, csak más, és másként működik, akkor nem látom, miért "halna bele".. persze attól nyilván belehalhat, ha a saját eljépzelései és vágyai az unokájáról fontosabbak neki, mint a valóság és a szeretet...
2023. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%
Inkább abba hal bele, hogy nem láthatja az unokáját. Ott van betegen, nyilván egyedül nem tud titeket felkeresni, ki tudja, mennyi ideje van még hátra, és megakadályozzák, hogy az unokájával (talán utoljára) találkozzon. Anyósod és férjed gyakorlatilag a sír felé rugdossák ezzel a titkolózással.
2023. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

"Ő daganatos beteg és anyósom arra kért, hogy ne mondjuk el neki a gyerkőc állapotát, mert az visszavetné apósomat a gyógyulásban. "


Mi? A gyerek nem gyógyíthatatlan beteg, nem fog meghalni holnap, bakker

2023. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%

A legjobb ha elmondjátok. De ne egy ilyen hivatalosnak tűnő szemtől szembe bombázói beszélgetéssel, csak ha kérdezi hogy miért van ez vagy az, akkor válaszoltok.

Nem elmondani kell csak nem titkolozni.

2023. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Lehet nem jól fogalmaztam...

Nagypapa rendszeresen látja az unokát!

A rokonokkal nem találkozunk (nagynénik, nagybácsi, unokatesók, keresztszülők). Lennének rendezvények pl.: esküvő, ballagás, keresztelő, temetés, szülinap, névnap, nyugdíjbavonulás, házassági évforduló, stb. Ezekre nem megyünk el. Apósom ezt nem érti, hogy miért nem megyünk ezekre a rendezvényekre.

Apósom testvére (férjem nagynénje) és annak a gyerekei (férjem unokatesói) szeretnének velünk találkozni. Ezt veszi zokon Apósom, hogy a rokonait úgymond semmibe nézzük. Nem vagyunk hajlandóak elmenni, ha meghívnak minket. Nem érti ennek az okát. Azt hiszi valamiért haragszunk a rokonaira.


Apósom rendszeresen látja az unokát. Látja azt is, hogy nem beszél a gyerkőc, nem érti amit mondunk, nem néz a szemébe, nem tud játszani a játékokkal úgy ahogy kellene. Visít, repked a kezével, stb.

Az van neki mondva, hogy más gyereknél is előfordul, hogy később kezd el beszélni...

Tehát konkrétan be van csapva az öreg.

De mivel növekszik a gyerkőc, úgyis fel fog neki tűnni, hogy eltelt 3-4-5 év és már iskolás, de még mindig nem beszél.

Tehát ezt nem lehet eltitkolni örökké.

2023. júl. 31. 18:43
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyós keveri a szart. MOndjátok meg az öregnek telibe. Elvileg látott már gyereket, neki is sejtenie kell, hogy valami nem kóser, csak gondolom anyós jól ledominálja.
2023. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Na igen most kéne még megállítani.
2023. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!