Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nevezheti magát családta...

Darius- kérdése:

Anyós nevezheti magát családtagnak, ha a lánya meghalt?

Figyelt kérdés
A lány az, akit elvettem volna, ha nem hal meg röviddel a szülés után. Röviden: de az anyja még mindig gyakran jön át hozzám, engem pedig a gyakran zavar, mert nem szól előre soha. Sokszor örülök annak, ha jön. Szóltam, de azt mondta családtag, így nem kell szégyelljem, ha pl. le vagyok vetkőzve, részeg vagyok stb. A viselkedésével ezentúl nincs probléma, meg kedveljük is egymást. A lányom az unokája. Tehát nincs szívem megbántani, de csökkenteni akarom a jöveteleit. Egyelőre nem jutott eszembe semmi jó ötlet. A macskát néha kirakja, volt amikor ráhúzott a seprűvel erre a perzsa macskára.

nov. 29. 01:51
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván családtag, ha ô a lányod nagymamája. Kérd meg, hogy szóljon elôre, mikor szeretne jönni.
nov. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
89%

Igen, családtag. A lányod nagymamája. Ne vedd el a lányodtól azt az örömet, hogyha már anyukája nincs, nagymamája se legyen. Szükségük van egymásra. Hagyd, hogy sűrün látogassa, vagy vidd át te sűrübben. Arra megkérheted, szóljon mielőtt megy.

Az viszont gáz, hogy részegedésig iszod magad, miközben egyedül vagy a gyerekkel.

nov. 29. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
A lányod nagymamája, de ettől nincs felhatalmazva, hogy kényelmetlenséget okozzon. Beszéld meg vele. Após él?
nov. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

A férjem 2,5 éves volt amikor elhunyt az apukája. Az apai nagymama még mai napig is része anyósom életének,és a mi életünknek is.

Igaz,anyós és a mama nem jönnek ki jól,de a mama sokat segített a gyerekek körül amikor kicsik voltak.

nov. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
Egy nagymama azért jól tud jönni elég gyakran. Pl. ha majd dolgoznál, és a gyerek beteg, akkor lesz aki vigyázzon rá. Lesz aki elhozza az oviból, amikor te épp nem érsz rá, lesz aki foglalkozik vele, amíg te egy kicsit kikapcsolódsz. Így meg, hogy már nem él az anyukája, főleg szükséged lehet a nagymamára. És nem utolsó sorban, joga van tartani a kapcsolatot az unokájával.
nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
86%

Olyan nincs 6 os, hogy az unokájáért aggódik es azért jár a kérdezőhöz, nem azért mert ráhajt a farkára ?

Vajon látsz erre 2% sanszot ?

Nem mindenki elmebeteg

nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
98%

Rokonnak rokon és menjen, látogassa az unokáját, DE

Akármilyen rokon is legyen (ez a saját szüleimre is vonatkozik), mielőtt jönne szól, én meg mondom neki, hogy éppen alkalmas-e.

nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%

Az anyósod a gyereket nagymamája, így családtag.

De ettöl még ugyanúgy illik elöre szólni, ha meg akar látogatni - ez akkor is így lenne, ha még élne a párod.

Neked is szükséged van magánéletre, magánterületre, az nincs rendben, hogy amikor nem vagy felöltözve, más valaki csak úgy bemászkál a lakásodba.

Viszont - elnézést elöre is a kritika miatt - , az nagyon nincs rendben, hogy részegre iszod magad, föleg, mivel a gyereked miatt felelöséged van, emellett nagyon rossz példát mutatsz neki, illetve az alkohol nem megoldás, ebböl könnyen lehet alkoholizmus, ami nem hiszem, hogy célod lenne.

nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg azért jár a nyakadra váratlanul, mert tudja, hogy italozol a gyerek mellett és aggódik érte. Teljesen joggal.

Ne az anyósod látogatásaid akard csökkenteni, hanem ne részegeskedj a gyerek mellett. Te komolyan ilyen sorsot szánsz a saját gyerekednek? Alkoholista apa mellett felnőni, anya nélkül, és a részeges apja még az anyai nagymamát is elmarta...


A kérdésre válaszolva: igen, ő is családtag. Ha az életviteled rendben lesz, utána joggal kérheted ki magadnak, hogy jelentse be előre a látogatásokat.

nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
20%
Tulajdonképpen lényegtelen, hogy minek nevezzük. Hogy te családtagnak tekinted-e vagy sem, az meg rajtad múlik.
nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!