Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nevezheti magát családta...

Darius- kérdése:

Anyós nevezheti magát családtagnak, ha a lánya meghalt?

Figyelt kérdés
A lány az, akit elvettem volna, ha nem hal meg röviddel a szülés után. Röviden: de az anyja még mindig gyakran jön át hozzám, engem pedig a gyakran zavar, mert nem szól előre soha. Sokszor örülök annak, ha jön. Szóltam, de azt mondta családtag, így nem kell szégyelljem, ha pl. le vagyok vetkőzve, részeg vagyok stb. A viselkedésével ezentúl nincs probléma, meg kedveljük is egymást. A lányom az unokája. Tehát nincs szívem megbántani, de csökkenteni akarom a jöveteleit. Egyelőre nem jutott eszembe semmi jó ötlet. A macskát néha kirakja, volt amikor ráhúzott a seprűvel erre a perzsa macskára.

nov. 29. 01:51
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
16%

Elképesztő ötletnek tartom, hogy egy macskával űznéd el a nagymamát. Ilyen sunyi ötlet elég beteg ember agyából pattanhat csak ki. Mindent meg lehet beszélni, nem kell idáig süllyedni, hogy aljaskodjon valaki.


Nekem kutyám van és ha jönnek a rokonok bizony kizárom, mert nem mindenki szereti, ha körbenyalogatja a kutya. Ezt tiszteletben kell tartani.

nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az szúrja a szemem, hogy te iszol mikor nálad van a gyerek???
nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
71%

Családtag, de családtag is köteles előre szólni. És tilos neki más állatát bántani. Szerintem a részegség egy példa volt az anyós részéről, hogy még akkor sem kellene szégyellni magát. Mondd meg neki, hogy örülsz, ha jön, de csak ha előre egyeztetett időben, mert nem arról van szó, hogy le vagy e vetkőzve, szégyenlem e magad, de lehet más programod, vendéged, munkád, és olyankor bizony zavar, ha váratlanul beállít. A macskát meg ne bántsa.

Egyébként részvétem.

nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
39%

Nem családtag, hanem rokon.

Családtagok azok, akik egy háztartásban laknak. Legalábbis nekem.

De az elnevezésen nem érdemes lovagolni.

Nyilván jöhet az unokájához, de azért a határokat tiszteletben kell tartania.

Először is nem bejelentés nélkül. Az pedig egy nagyon furcsa mondat volt tőle (ha így elhangzott), hogy nem kell szégyellned előtte, ha le vagy vetkőzve. Itt nem tudok másra gondolni, minthogy - finoman fogalmazva - miattad jár oda, nem az unokája miatt. Én sürgősen tisztáznám vele ezt!

A másik pedig a jövetelek gyakorisága. Hetente két alkalomnál többet én túlzásnak tartanék, de addig a határig elfogadnám. De akkor csakis az unokájával foglalkozzon, ne velem.

nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
62%

#26 vagyok, egy-két dolog lemaradt.


Ha hiába szólok neki, akkor se képes előre bejelentkezni, akkor egyszer megmérgesednék és nem engedném be. Bentről megmondanám neki, hogy amíg nem tanulja meg, hogy be kell jelentkezni, addig ide nem fog többé bejönni.

A macskát illetően szintén kiakadnék. Megmondanám, hogy ha a macska rossz helyen van, nekem szóljon (igyekeznék a jövetelekor máshova terelni a macskát), de nagyon hamar vége lesz a jó viszonynak, ha vendégként nekiáll a macskával rendezkedni. Meg egyáltalán másban se rendezkedjen. Ez az én otthonom, nem az övé. Ezt kerek-perec megmondanám neki.

nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően nyilván szólnia kell előre, akkor is, ha családtag.

De azért kíváncsi lennék, hányszor talált téged részegen a lányoddal, ha az a mondat elhangzott, hogy nem kell szégyellni magad, ha részeg vagy? Nem azért megy, mert félti az unokáját? Hány éves a lányod?

nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
3-Elvált a férjétől, köszönöm a kommentet.
nov. 29. 22:41
 28/44 A kérdező kommentje:

24- Nagyon jó, kitértél mindenre, nem csak egy kiragadott mondatra, mint itt sok agyatlan

25- Szerintem is rokon nekem, a lányomnak családtag. Elképesztő, hogy csak egyvalaki volt erre képes rájönni, kezdem azt hinni tele van analfabétákkal ez a kategória. A nagymamámmal élek, ő engedi be akkor, amikor nem vagyok otthon. A macskát pedig akkor bántja, amikor nem látjuk. Ezt egyszer láttam, de lehetett ennél több is, mert sokszor nem tudtuk hogyan került ki az udvarra. A gyerek az emeleten van, így a szőr sem érheti. Oda nem megy fel. Köszi :))

nov. 29. 22:59
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy milyen a kapcsolat, mármint a többiekkel, és mit szólnak ehhez.
nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

10- Igen a fenét, a kommented enélkül sem ér semmit, mert aki egy hónapban egyszer iszik az nem alkoholista. Hova írtam én azt le hányszor iszok te troll? Nem ez a kérdés különben, így ne ezzel foglalkozz. Elolvastad a portál szabályzatát vagy nem ? A feltett kérdésre kell felelni, nem egyébre, mert abban kér segítséget egy kérdező. Tudsz még lejjebb menni agyilag ?

Nézd, bemásolom neked.


Az anyós vagy napamasszony a házastárs szülőpárjának női tagja. Az úgynevezett házassági rokonságok közé tartozik, amely a leszármazáson alapuló vérrokonsággal ellentétben házasság útján létrejött rokoni kapcsolat.


Családtag: A szó eredete és kialakulása az ómagyar nyelvből ered, amikor még nem volt különbség a családtag és a rokon szavak között.

nov. 30. 00:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!