Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nevezheti magát családta...

Darius- kérdése:

Anyós nevezheti magát családtagnak, ha a lánya meghalt?

Figyelt kérdés
A lány az, akit elvettem volna, ha nem hal meg röviddel a szülés után. Röviden: de az anyja még mindig gyakran jön át hozzám, engem pedig a gyakran zavar, mert nem szól előre soha. Sokszor örülök annak, ha jön. Szóltam, de azt mondta családtag, így nem kell szégyelljem, ha pl. le vagyok vetkőzve, részeg vagyok stb. A viselkedésével ezentúl nincs probléma, meg kedveljük is egymást. A lányom az unokája. Tehát nincs szívem megbántani, de csökkenteni akarom a jöveteleit. Egyelőre nem jutott eszembe semmi jó ötlet. A macskát néha kirakja, volt amikor ráhúzott a seprűvel erre a perzsa macskára.

nov. 29. 01:51
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
19%

Gyászterápiának is szokták nevezni. Ilyenkor gyakori, hogy a gyászoló felek együtt mennek el (jelen esetben ugye te és az anyósod). De egyszerű pszichológus is foglalkozik vele.

Az a baj, hogy csak Miskolcon tudnék ajánlani, mert nekünk onnan van tapasztalat. Nemrég halt meg a nagybátyám. A lánya meg a nagymamánk együtt mentek el terápiára, a feleségével külön éltek. Nekik nagyon sokat segített, feldolgozni és kezelni az érzelmeket.

Mondd el neki nyugodtan, hogy te mit érzel a gyász kapcsán, hogy szerinted szükséges lenne egy szakemberrel beszélgetnie, mert látod rajta, hogy nem boldog és bántja valami. Rengeteg türelem és empátia kell majd, mert ez a viselkedés egy kezdődő mély mániás depresszió jele is lehet, ami a gyászából fakad. Meglehet, hogy a válását sem dolgozta fel teljesen, talán feleslegesnek érzi magát, ezért van ott sokat nálatok, hogy fontos lehessen, segíthessen.

dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
19%
Gyászfeldolgozásnak hívják.
dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk, de nagyon köszönöm a tanácsokat. Majd megemlítem neki, de előbb azt hiszem én megyek el egy ilyenre, mert nekem nem sikerült feldolgoznom a gyászt meg új kapcsolatot létesíteni. Így majd ő sem értheti félre, mert tudja én is voltam ilyenen.
dec. 7. 22:11
 44/44 anonim ***** válasza:
67%

40: a depresszió nem feltétlenül elzárkózást jelent… Sőt! Ez a fajta viselkedés viszont bizonyosan nem egészséges.

Aki meg lepontozott, mert egy pszichéjében sérült, gyászoló nagymamának terápiát mertem javasolni, szégyellje magát… rúgjunk bele a földön fekvőbe, mi?

Kérdező, menj el nyugodtan szakemberhez, egyáltalán nem szégyen, hanem igenis nagy lelki erőre vall beismerni, hogy szükséged van segítségre és teszel is azért, hogy megkapd. Remélem sikerül begyógyítani a sebeket, mert nagyon nem egyszerű dolog ezzel együtt élni.

dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!