Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós nevezheti magát családta...

Darius- kérdése:

Anyós nevezheti magát családtagnak, ha a lánya meghalt?

Figyelt kérdés
A lány az, akit elvettem volna, ha nem hal meg röviddel a szülés után. Röviden: de az anyja még mindig gyakran jön át hozzám, engem pedig a gyakran zavar, mert nem szól előre soha. Sokszor örülök annak, ha jön. Szóltam, de azt mondta családtag, így nem kell szégyelljem, ha pl. le vagyok vetkőzve, részeg vagyok stb. A viselkedésével ezentúl nincs probléma, meg kedveljük is egymást. A lányom az unokája. Tehát nincs szívem megbántani, de csökkenteni akarom a jöveteleit. Egyelőre nem jutott eszembe semmi jó ötlet. A macskát néha kirakja, volt amikor ráhúzott a seprűvel erre a perzsa macskára.

nov. 29. 01:51
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
74%

Ha elvált a férjétől, akkor simán lehet, hogy unatkozik, meg nekem is fura az indoklása, hogy ne szégyelld magad, ha le vagy vetkőzve, ilyet nem jellemző, hogy anyós mond a vőnek. Ha anyád, nagymamád mondja, azt értem, mert ő pelenkázott, de anyóstól ez akkor sem oké, ha fia meg lánya is van. A részegségre utalgatást sem értem, miért hozza fel, főleg, hogy írod, hogy ritkán iszol alkoholt. Talán az alkohol miatt vált el? Vagy egyszer látott nagyon beállva?

Egyébként meg egyszerűen beszéld meg a nagyiddal, hogy ne engedje be, csak ha meg van beszélve, hogy jön, és készültök is rá.

A macskát sem oké, hogy kiteszi, akkor sem, ha nála fogyóeszköz. Ha eltűnik a macska, ő fogja megkeresni? Ha baja lesz a macskának, ő fizeti az állatorvost? Ezt is mondd meg a nagyidnak. Gondolom, ti kötődtök a macskához, nem csak dísznek van, ha ki is emeled, hogy vele mit csinál az anyós.

nov. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű az van a háttérben, hogy az anyós próbál odafigyelni arra, hogy a kérdező normálisan ellátja e az unokáját és nem csak alkoholba folytja a bánatát és ez a kérdezőnek már nem tetszik.
nov. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
32%

Család tag mivel van kötelék! A gyereked az ő unokája!

Ha meg részeges vagy jó hogy félti az unokáját!

nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
5%

Hiába magyarázkodsz, SENKI nem jegyzi meg "csak úgy", hogy ne szégyelld, hogy részeg vagy". Ezek szerint nem egyszer látott bepiálva.


Mondjuk félelmetes, hogy simán leiszod magad, mikor ott a gyereked. Ha havi 3x, az is rengeteg.

nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
31 -Én is úgy gondolom, hogy rám van kattanva, de lényegtelen, mert én nem akarok vele párkapcsolatot. Ezt igazából csak itt interneten írom le, mert otthon abban az esetben, ha elmondanám valakinek kiszivároghat. Én pedig nem akarok sem neki, sem magamnak ártani. Örülök legtöbbször annak, amikor betér, mert például beszélgetőtársnak és gyerek gondozásában első rangú. A macskával kapcsolatos dolgot meg fogom vele beszélni, de szerintem le fogja tagadni. Neki az a véleménye úgy is káros a gyerekre, ha nem megy fel az emeletre, ahol a lányom lakik, mert a szőr felszáll vagy mi behordjuk a ruhánkkal. Írtam erről korábban egy kérdést itt is és nálunk is azt mondják ebben nincs igaza. Köszönöm a válaszod.
nov. 30. 13:45
 36/44 A kérdező kommentje:

34 -Ide figyelj te troll én nem magyarázkodtam. Vagy a kérdésre válaszolsz, amit feltettem vagy húzz innét. Ha majd arról kérdezek, amiről spekulálsz, akkor taglald azt. Itt én ennek kapcsán neked nem magyarázkodok, mert először is nem ez a kérdés, másrészt pedig téged mint idegent nem kéne érdekeljen. Ha az van leírva egyszer jegyezte meg, akkor egyszer jegyezte meg.

Ha most valaki egyszer részeg, nem mondhatja rá más azt, hogy ne szégyellje magát: Te épelméjű vagy amúgy ? Trollkodni is tudni kell, különben visszájára fordul.

nov. 30. 13:57
 37/44 anonim ***** válasza:
63%

"SENKI nem jegyzi meg "csak úgy", hogy ne szégyelld, hogy részeg vagy"."


Örülj, hogy nincs rosszindulatú rokonod, aki hazugságokat terjeszt rólad. Az én anyai nagyanyámnak az a legújabb hazugsága, hogy a szüleimmel mi az eltartottjai voltunk, aminek semmi alapja nincs. Anyám a főiskolán az ösztöndíjából tartotta el magát, apámnak már munkája volt nagyvárosban, amikor megismerkedtek, anyám az esküvő után oda költözött, és közösen vettek hitellel, szocpollal lakást, 2 gyereket bevállalva, mindketten tisztességes, bejelentett munkával rendelkeztek nyugdíjig, és abból ki is tudták fizetni a hitelt. Nagyanyám meg egy faluban élte le az életét több 100 km-re tőlünk, hol bejelentették hol nem, de iskolázatlanként semmi tájékozottsága nem volt, hogy mire kell figyelnie, úgy kellett utánajárni, hogy kapjon normális nyugdíjat. Tesóm meg én is most a többszörösét keressük annak, amit ő nyugdíjat kap, tanultunk, jó szakmánk lett. Nagyanyám gyerekei közül egyébként anyám segített neki legtöbbet, mégis csak a kötelesrészt fogja örökölni, mert nagyanyámnak a fiúgyerek a szent, és hivatalosan végrendelkezett az öreglány, hogy a fia örököljön, a két lányt meg kitúrták. Nem mintha lenne nagy vagyon, az a parasztház sem ér sokat, de anyámnak ez is szarul esett. De persze, nagyanyánk tartotta el a családot, az ő fantáziavilágában...


Szerencsés vagy, ha a te családod normális, de sok a diszfunkcionális.

nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
91%

Kedves apuka!

Az a csóri nagymama elvált a férjétől, elveszítette a lányát és egyedül van.

Ne zárd ki, hanem beszélgess vele, csináljatok fix időpontokat és programokat együtt. Ami fontos: kérd meg, hogy menjen el terápiára. Szerintem nem tudja feldolgozni a gyászát és próbálja elfoglalni magát.

Igenis családtag, akkor is anyós, ha a lánya meghalt. A kislányodnak pedig a nagymamája, aki most éppen mentális problémákkal küzd.

Képzeld magad a helyébe. Te hogyan viselnéd, ha elmenne a kislányod? Mert személy szerint én beleőrülnék, ha a kisfiammal bármi is történne, ha többé nem mosolyogna rám, nem beszélhetnék vele.

Nem egyszerű a gyászmunka, gondolom neked is hiányzik a kislányod édesanyja.

dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Üdv, köszönöm a kommentet. Annyit lehetett eddig is az unokájával, amennyit akart. Én kedvelem őt személy szerint. Van kulcsa is, amit nem veszek el. Újévre, majd karácsonyra is meg lesz invitálva, amúgy szinte minden nap itt van, főleg délelőtt. De szerintem félreértette a közeledésemet, de mindegy hagyjuk ezt. Miben áll ez a terápia, amiről írtál? Attól tartok azt hiszi majd azért kérem meg rá, mert azt hiszem róla bolond. Mi a megnevezése ennek pontosan? Mert van párterápia, pszichoterápia. Ez ilyen gyászterápia vagy mi a neve ?
dec. 7. 21:46
 40/44 anonim ***** válasza:
65%

Én nem látom annyira súlyosnak az állapotát, hogy terápiára kellene küldeni. Az anyósod nem depressziós, nem zárkózik el a családja elől, nem magának való, szerintem nincs vele semmi baj, csak kötődik hozzátok. Az unokája lett a legfontosabb számára.

Te is szépen bánsz vele, maradjon is így.

dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!