Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Zavarna ha a párod/párod...

Zavarna ha a párod/párod szülei, ezeket megengednék a 18 alatti gyerekednek?

Figyelt kérdés

- Légfegyver használat, felügyelet mellett, nem állatra.

- Hal/vad feldolgozás, nyúzás és belezés.

- Baromfi vágás.

- Magánterületen, lassú traktor vezetése.

- Lovaglás.

- Horgászat.

- Késhasználat. Munka és taktikai célra.



nov. 30. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
100%

Megengedném neki, de a hal/vad feldolgozását és a baromfivágást én nem nézném végig, városi gyerekként nem ehhez vagyok szokva, meg azért empatizálok picit szegény állatokkal, illetve az ilyen véres dolgokat nem nagyon bírom sajnos.


12 évesen lőttem már légpuskával táborban, sőt máshol lovagoltam is. 14 évesen segédmotort is vezettem. Sőt kést is használtam már krumplipucoláshoz 12-14 éves korom körül és úgy néz ki, hogy élek még. :D


22/F

dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mi biológiatagozaton boncoltunk halat is tanórán ilyen 16-17 éves koromban. :D
dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen lőttünk légpuskával az általános iskolában (elméleti oktatás után, és nagy fegyelem mellett).

Mezőgazdasági szakiskolában 15 évesek már vezettek traktort.

Lovaglás? Gazdagabb országokban gyerekeknek vannak díjugrató versenyek.

A húsfeldolgozás háztartási munka.

A taktikai késhasználatot tanulni lehet, de tudatosítani kell, hogy ez csak játék, sport, nem önvédelmi módszer.

dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás és a traktorvezetéshez nem értek, de a többit rendszeresen csináltam, már 12 éves koromban. Természet közeli helyen nőtem fel, és sokat megtanultam a szüleim és nagyszüleimtől, hogy hogyan lehet túlélni az erdőben. 14 éves koromra, ha kimentem a természetbe, kb.. 1,5 kg felszereléssel, tudtam ételt és tiszta vizet szerezni. Tudtam, hogy hol és mikor lehet halat fogni, ismertem az erdei gyümölcsöket, és gombáknak egy részét amit meg lehettet enni.

Most jelenleg egy 18 év alatti gyerek, max a telefonját tudja nyomkodni, de ha kimenne a természetbe, az sem tudná megmondani, hogy merre van észak.

Engedném, sőt kötelezővé tenném, hogy ezeket megtanulja!

dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!