Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Zavarna ha a párod/párod...

Zavarna ha a párod/párod szülei, ezeket megengednék a 18 alatti gyerekednek?

Figyelt kérdés

- Légfegyver használat, felügyelet mellett, nem állatra.

- Hal/vad feldolgozás, nyúzás és belezés.

- Baromfi vágás.

- Magánterületen, lassú traktor vezetése.

- Lovaglás.

- Horgászat.

- Késhasználat. Munka és taktikai célra.



nov. 30. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel vegyél Airspft fegyvert...ugyan ott vagy.
dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 A kérdező kommentje:
61. Az macerásabb és nem viszi le a patkányt.
dec. 1. 18:59
 63/74 Metionin ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem de a traktor és a légpuska kivételével (ezek nem voltak nekünk) ezeket már kisiskolás koromban csináltam, szülői engedéllyel. Apám hobbija a horgászat, alsós koromban meg kellett pucolni a halat, tartottunk állatokat, anyámra olyan 13 éves koromban jött rá a csirketartás, be kellett állnom pucolni, bontani, nyulat is tenyésztettünk leadásra, abból is vágtunk. Alap volt, hogy segíteni kellett a feldolgozásukban, bár a levágást mindig apám csinálta de sokszor láttam és teljesen megszokott volt. Egy normális, értelmes gyerek ha ebben nő fel, teljesen normális lesz neki, csak az a fontos, hogy ha nem akar ezekben részt venni, ne erőltessék. Engem érdekeltek a szervek, ezért nem volt para, később biosz szakra is mentem. Ha undorodtam volna vagy nem érdekelt volna, biztosan kaptam volna helyette más feladatot.

A fegyver meg a traktor akiknek volt a környezetemben, tiniként elterjedt volt a légpuska használat, menő volt de felügyelet nélkül nem engedném és csak élettelen célpontra (nekünk íj van, az jöhetne inkább szóba, a saját kertünkben engedném a biztonsági előírások betartásával és 15 év alatt még rajta lenne a szemem), a traktor meg felén eléggé felnőtt dolog volt, max beültették a gyereket maguk mellé az apukák.

dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 Strand Unió válasza:
100%
Nekem egy bizonyos kor fölött (nem kell hogy betöltse a 18-at) és rendes felügyelet mellett nem lenne problémám az felsoroltakkal, bár én a kés használatát, mint taktikai eszközt nem engedném. Akkor inkább tanuljon rendes önvédelmet. Szerintem a késnél vannak sokkal jobb önvédelmi eszközök is, amivel nem kell megölnöd, vagy böknöd az ellenfeled. A késes hadviselést tartom a legaljasabb harcmodornak.
dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
77%

"kib@Xásból nem örökölnél semmit!"

Nem hatna meg. :) Saját egzisztenciám van, nem szorulok rá, hogy olyanhoz engedjem a gyerekem, akinek ömlik a mocsok a szájából, homofób, homlokegyenest eltérnek az elveink....stb.

Egyébként a fentiek egyikéből se profitáltam. A horgászás számomra unalmas; a fej nélkül szaladó csirke a rémálmaimban se jöjjön elő; a belek szagát ma is érzem az orromban; élmény volt amikor meglőttek légpuskával. A lovaglás úri sport, abban csak a lányomnak volt része, élvezte.

dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
77%

Itt vidéken ez teljesen alap. Én is így nőttem fel.


- Légfegyver használat, felügyelet mellett, nem állatra.

Hozzá tartozó töltényt ólomlapból nyomkodtam. Lehetett hozzá kapni tölténynyomót, amit satuba kell befogni.

Nem lőttem le senkit, nem kaptam ólommérgezést.


- Lovaglás.

A lovaglást meghagytuk a lányoknak. Mi hintóval jártunk. Colost - Lidit befogtuk. Szépen húzták a hintót, lépésben és vágtában, árkon, bokron, réten, erdőn keresztül.


- Késhasználat. Munka és taktikai célra.

Nem járkáltam késsel. Meg kellett tanulni élezni, kaszát, sarlót is.



- Hal/vad feldolgozás, nyúzás és belezés.

Sokat jártunk pecázni, természetes, hogy fel kell dolgozni a halat.

A kés markolatával kupán vágni, ne mocorogjon. Folyó csapvíz alatt mehet a feldolgozás, nem lesz tőle büdös halszagú a kéz.


- Baromfi vágás.

Öreganyám csinálta. Néha segítettem fogni a baromfi lábát/szárnyát. Nyakánál előtte meg kell kopasztani a tollaktól, utána jöhet a vágás.

Erre a célra mindig egy nagy piros zománcozott vájling volt fenntartva.


- Magánterületen, lassú traktor vezetése.

Ahogy elértük a pedálokat már autót vezettünk. Trabant, Lada, Wartburg.

Nagyapám: itt a kulcs! Állj be vele a sufniba! Vigyázz a fal vályogból van! Ki ne vidd!

dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
25%
Nem, tekintve, hogy én magam is megengedném és tanítanám neki ezeket.
dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
17%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


És aztán olyanok lesznek a gyerekek, mint aki azt a kérdést kiírta. valóságtagadó, libsi.

dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
86%
Ezek vidéken (mármint tényleg, nem a megyeszékhelyi lakótelepen) teljesen alap dolgok és csak hasznos, ha valaki érte hozzájuk. Városban nyilván nincs rájuk szükség, de ártani sosem fog és ki tudja, mikor jön még jól, ha valaki tud pl állatot feldolgozni vagy faragni, amihez nyilván kell a kés is vagy traktort vezetni. A többi meg hobbi, mégis mi a búbánatos fészkes fene lehet rossz meg nem megengedhető a lovaglásban vagy a horgászatban? A légfegyver pedig ugyanúgy egy szabadidős tevékenység, de attól sem kapnék szívrohamot, ha később mondjuk lőtérre, lövészetre akarna járni. Ugyanolyan technikai sport, mint sok más, ráadásul óriási fegyelemre tanít.
dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
28%

A taktikai célú késhasználat is itt mit takar? Katonai kiképzés vagy mi van?

Légpuska nuku, élest se adnék a kezébe 18 alatt, de légpuskát egyáltalán nem.

Az én gyerekem, nem csinàltathat vele más semmit, amit én nem engedek meg vagy a gyerekem nem érzi magát biztonságban közben.

Az állat leölése és feldolgozása eléggé életkorhoz köthető dolog, egy 10 évest nem fog megviselni valószínűleg és tud is segíteni, érdekli, de egy kis 5-6 éves lehet hogy sírva bújik a sarokba, ha neki kell megnyúzni miszter bundást húsvétról.

15 évesen már simán van annyi esze egy gyereknek, hogy megjegyezze a traktor működését és felérje ésszel, mekkora erőt képvisel egy ilyen gép. Felügyelet mellett nyugodtan mehetne, nyilván nem az új generációs John Deere lesz a kezében, aminek épp lejárt a garija…

Lovagolni, halászni szerintem simáb mehet már egy iskolás korú gyerek, ha akar, de ők még elég nyüzsgetegek ehhez, nem biztos, hogy ezek a sportok érdeklik leginkább.

Szóval ja, nem zavar, ha előtte engem megkérdeznek róla és tőlem kérnek engedélyt hozzá, ugyanis a gyerek elsősorban az én felelősségem, nem az övék.

dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!