Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós azzal oltogat,hogy...

Anyós azzal oltogat,hogy milyen dolog az részemről,hogy az ő fiát munkára fogom a háztartáson belül,mert egy férfinak nem az a dolga,hogy mosogasson,vagy porszívózzon.Mit mondjak máskor?

Figyelt kérdés
A minap a férjem, elújságolta neki,hogy milyen jó a közös munkamegosztás, mert mind a ketten teszünk veszünk,megosztjuk. Erre anyós meg elkezdte ellenem húzni,hogy milyen dolog az, hogy egy nő ilyesmi feladatokat bíz egy férfira, ami az ő feladata lenne. Mit reagáljak,ha még egyszer elkezdi? Eléggé felhúzott ezzel...
febr. 6. 20:00
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy akkor a férfi dolga meg maradéktalanul eltartani. Mert amíg te is ledolgozod a 8-12 órádat, addig úgy igazságos, ha a háztartás is közös.
febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
98%
Közöld anyós pajtival, hogy ha majd a kedves fia megfelelő körülmények között eltart, hiszen ez a férfi dolga akkor, természetesen fizeti a TB-éd és nyugdíjjárulékod, akkor majd fontolóra veszed a dolgot.
febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
98%
A kedves anyósnak nem volt munkahelye egész életében? Gondolom ha gyereketek lesz, akkor a vele való teendők is 100%-ban csak téged illetnek majd, mert nehogy már egy férfi cseréljen pelenkát. Szerencse, hogy a férjeddel tényleg meg tudjátok osztani az otthoni teendőket és nem olyan ember lett, mint amilyet az anyja akart volna belőle nevelni. Szerintem első körben ő próbáljon meg beszélni vele és felvilágosítani arról, hogy már nem a középkorban élünk, aztán ha akkor se nyugszik, akkor megpróbálhatod te is, vagy egyenesen ignoráljátok.
febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz ezt úgy lereagálni, hogy ne sértődjön meg, de értse is a lényeget.

Én legtöbb esetben visszakérdezek, nem a férfi dolga? Mert mi a férfi dolga?

Akkor nem volt a férfi dolga, amikor tényleg fel lehetett osztani a ház körüli munkákat nemek szerint. Manapság már legtöbb háztartásban a férfi nem jár szántani, vetni, állatokat ellátni. Akkor mikor még így volt, okkal várták el a férfiak, hogy otthon a nő rendezze a háztartást. De pl egy panelban már nem ugyanazok a feladatok. Én egyébként nem is erőlködnék, hogy ezt anyós megértse. A férjed normális gondolkodású, nekem ennyi elég is lenne. Nem kell itt eldönteni semmit.

febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
94%
Meg kell mondani neki, hogy ti nem a 18. században éltek.
febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
90%
Nyiltan. Nem kell ügyet csinálni abból, ha megsértődik. Bár ezt a férjeddel kellen megbeszélni, hogy ő miként viszonyul a házimunkához, meg a feladatok megosztásához és jó lenne, ha ő állítaná le a saját anyját. Ha nem teszi meg, akkor bizony hosszabb távon gondok lesznek ebben a házasságban.
febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
81%

Ma már elmosódtak a határok. Miután olyan lett az élet, hogyha átlagemberek vagytok, akkor egy családban átlagembereknek átlagos igények és átlagfizetés mellett nem férhet bele, hogy családot tartsanak fenn, és a legtöbb (normális hozzáállású) nő nem is engedné meg, hogy ő otthon legyen és csak háztartást vezessen, ezért a mama ne mondja meg, hogy mi a jó a lányának.


Főleg akkor ne, ha a lánya is úgy gondolja, hogy igenis kell dolgozni. Amúgy dolgozni már csak azért is kell, mert mi van, ha szétmennek x év múlva, és akkor majd nem lesz, aki eltartsa, a nyugdíjhoz meg nagyon fognak majd kelleni a megfelelő ledolgozott évek, és az se lesz mindegy, hogy az utolsó - hasamra csapok - 10-15 évben takarító volt-e az ember a mindenkori minimálbérért, vagy vezérigazgató magas 6, urambocsá 7 számjegyű fizetésért, vagy bármi a kettő között.

febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
80%
7. vagyok. Max. akkor nem engedném, hogy dolgozzon, ha 1. beteg 2. valami bődületes örökség/lottónyeremény ütötte a markomat euróban (svájci frankban)), aranyban, gyémántban, platinában, urambocsá bitcoinban, és ez olyan hatalmas értéket képvisel, ami 20-30, de - ha fiatal (huszonéves) vagyok, akkor akár 50-60 év múlva is értékes.
febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki -kedvesen- hogy te segítesz a férjednek a "kenyérkeresetben",ő pedig neked a háztartásban. Ez így igazságos.
febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
97%

Én azt mondtam anyósomnak, hogy nem leszek házi rabszolga, mint ahogy te vagy, te se legyêl az.


Mikor kiderült az exférj titkos viszonya, anyós azt mondta az ên hibám miatt törtênt a megcsalás, majd könyörgött, hogy ne hagyjam el a férjem, ezután azt mondta agyon kéne verni egy ilyen lusta nőt.

Ezzel csak azt akarom, hogy az ilyen embereket egyszerűen le kell pöckölni a válladról, mert lehetsz te Jêzus is akár, az sem lenne jó.

febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!