Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós azzal oltogat,hogy...

Anyós azzal oltogat,hogy milyen dolog az részemről,hogy az ő fiát munkára fogom a háztartáson belül,mert egy férfinak nem az a dolga,hogy mosogasson,vagy porszívózzon.Mit mondjak máskor?

Figyelt kérdés
A minap a férjem, elújságolta neki,hogy milyen jó a közös munkamegosztás, mert mind a ketten teszünk veszünk,megosztjuk. Erre anyós meg elkezdte ellenem húzni,hogy milyen dolog az, hogy egy nő ilyesmi feladatokat bíz egy férfira, ami az ő feladata lenne. Mit reagáljak,ha még egyszer elkezdi? Eléggé felhúzott ezzel...
febr. 6. 20:00
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
0%

#50

Az anyós semmit sem mondott a menyének, a fiával beszélt erről.

Csak a férj elbeszéléséből tudott a feleség az anyós véleményéről.

Lejjebb lehet venni a hangerőt kedves "férfi" válaszoló, az sem árt, ha elolvasod a kérdést.

febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
# 51. Már miért venné lejjebb a hangerőt? Pont hogy neki kell leállítani az anyját, pláne, mivel az anyja neki mondta. Ez a legaljasabb az egészben. Hogy az anyós a fiát oltogatja a felesége ellen. "Miért tűröd ezt neki?" "Papucsot csinál belőled". "Ez nem a te dolgod lenne". "Ne hagyd magad" Stb. Az ilyen uszítgatásokra nem a feleségnek kell reagálnia, hanem a férfinek. Én voltam ebben a szituban, és igenis elvártam a férjemtől, hogy ne hallgassa ezt az anyjától, hanem állítsa le. Ez bizony alattomos mérgezése egy házasságnak.
febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
0%
Én nem uszítgattam soha senkit, de ha egy félreértés vagy akármi miatt a fiam felemelné a hangját velem szemben, valószínű, hogy kidobnám a feleségével együtt.
febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze más házasságához?Te beleszólsz az ő életébe?A saját férjével törődjön,ne a tiéddel.
febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy egyelőre ez a TI életetek és a TI életetekben az van amit TI ketten akartok! Neki semmi köze hozzá! Apukám is simán elmosogat, segít takarítani anyukámnak ha úgy van. Ahogy az apai nagyszüleim is így vannak. Illetve nálunk is van, hogy amíg én teregetek addig a párom gyorsan elmosogat. Anyósommal nem rózsás a viszonyunk de nem szólt soha ilyen miatt. Mondjuk jobb is ha nem szól semmiért mert eligazítanám.
febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
50%

Ezt alapból a férjednek kell kezelnie, mert az ő anyja.


Nyilván, ha úgy adódik, udvariasan megmondhatod neki, hogy ha a nőnek is van munkahelye, akkor nem várható el, hogy ő vigye egyedül a háztartást.

febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
76%
Ha a mama nem veletek lakik, akkor semmi köze, hogy te meg a párod/férjed hogyan osztjátok be a ház körüli teendőket. Ha a férjed nem akar a ház körüli teendőkbe beszállni, tegye le a kp-t (amibe a feladatok mással való elvégeztetése kerül), és fogadj valakit, aki megcsinálja. Ha nem teszi le, akkor menjetek szét (ha elköltözik máshova, ott úgy él, ahogy ő akar).
febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
51%

Férjed mit reagál az ilyenekre? Megvédi a kettőtök dolgát vagy nem? Mert ha igen, akkor jó, nincs komoly probléma. Hiába magyaráz az anyja. Ha olyan lenne a helyzet, mondanám anyósomnak, hogy az irigység az élet megrontója. :)


Egyébként nálunk olyan helyzet volt, hogy anyós utálja a macskákat és ördögtől való lénynek gondolja. Ezt beleültette a fia fejébe is. Aztán jöttem én... Nekem volt cicám mindig és imádom őket. Ő meg azt mondta nekem, kizárt dolog hogy macskát tartunk! Albérletbe laktunk éppen és találtam egy kiscicát, taknyoskodott, tiszta beteg volt. Először azt mondtam a férjemnek, hogy majd keresünk neki gazdát. Hogy legyen nyugodtan. Aztán rendeltem kaparót a macskának. :D Na akkor tudatosult, hogy ez nem megy innen. Jó akkor nem jöhet be a szobába. Jó, akkor bejöhet, de az ágyra nem. Jó, feljöhet ha le van takarva az ágy. Nagyon vad macskát sikerült találnom, ezért jó, akkor lesz még mellé 1 macska, így már 3 macska van. Mivel 2 testvér között vaciláltunk, de mondta a férjem, akkor hozzuk mind a kettőt, ne maradjon egyedül a tesó. :D S a lényeg a sztoriban, a nagy macska utáló férjem a macska utáló anyjának olyan boldogsággal mesélte, hogy mit művelnek a macskák! Fel kellett volna venni videóra! Hogy így a macska, úgy a macska! Amióta macskája van, rájött, hogy tévedett. A macska ugyan úgy szeret, mint egy kutya. Nem önző dögök a macskák. Akaratosak meg önfejűek, de az emberek nem? De amíg otthon lakott, folyamatosan az anyja gondolatait szajkózta. Azóta nem, hogy van neki.

febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!