Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós azzal oltogat,hogy...

Anyós azzal oltogat,hogy milyen dolog az részemről,hogy az ő fiát munkára fogom a háztartáson belül,mert egy férfinak nem az a dolga,hogy mosogasson,vagy porszívózzon.Mit mondjak máskor?

Figyelt kérdés
A minap a férjem, elújságolta neki,hogy milyen jó a közös munkamegosztás, mert mind a ketten teszünk veszünk,megosztjuk. Erre anyós meg elkezdte ellenem húzni,hogy milyen dolog az, hogy egy nő ilyesmi feladatokat bíz egy férfira, ami az ő feladata lenne. Mit reagáljak,ha még egyszer elkezdi? Eléggé felhúzott ezzel...
febr. 6. 20:00
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
27%

#30 Tulajdoni viszonyoktól függetlenül a közös otthont nem szokás "én házam"-ként emlegetni. /Ha te láttad, és 100%-ban a nő tulajdona, akkor sem./

Valóban mindenki meghal egyszer -talán még te is- de egy kb 50 éves anyósnál ezzel példálózni nevetséges, egy 80 évesnél meg lelketlenség.

febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nálam elkezdené, mondanám neki, hogy ebbe nem kellene beleszólni, én se szólok bele, hogy nála ki takarít.
febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az én anyósomék is mondták a férjemnek, amikor megtudták, hogy segít pl. a mosogatásban. A férjem elengedte a füle mellett, mert ő segíteni akart nekem. Én meg nem reagáltam rá semmit. Igaz, nem lakunk együtt anyósékkel.

Az a baj az ilyen megjegyzéssel, hogy ez sajnos csak a jéghegy csúcsa. Anyósnak nem az a baja, hogy a fiacskája pl. mosogat. Anyósnak ilyenkor a menye a baja. Mindig fog találni valamit, amibe beleköthet, hogy rombolja a fia házasságát. Ezért nem az anyóssal kell ezt megbeszélni, hanem a férjjel. A férjnek kell negligálnia az anyja epés megjegyzéseit a feleségére és az életükre vonatkozóan. Vagy neki kell leállítania az anyját, bár ezt azért nem írtam előre, mert ez nem szokott sikerülni.

febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
0%
Az anyósok olykor beleszólnak a gyerekeik dolgaiba. Ez tagadhatatlan. Talán még nem szokták meg, hogy mióta megnősült a fiuk -a feleség szerint legalábbis- semmi közük hozzá. Az ilyen feleségeknek az lett volna ideális megoldás, ha árvaházból választottak volna férjet.
febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#34


Amikor a férfi megnősül, akkor el kell szakadnia az anyjától. Felnőtt életet kell élnie és ezután már a felesége az első számú nő az életében nem az anyja. Még a Biblia is ezt írja, ezt tanácsolja.

Te nyilván a beteg, anyjukról leválni képtelen férfiakat tartod ideálisnak. Baj van a gondolkodásoddal, nem kicsi.

febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
40%
35. Szó sincs róla! Az anyjáról már korábban le kell válnia, de nem kell elszakadnia tőle. A Biblia elhagyásról ír -tudomásom szerint- nem elszakadásról /kapcsolat megszakításról/ Az természetes, hogy a feleség lesz az első számú nő az életében, de azért a múltat nem kell kitörölni, és az anyának is meg van benne a helye.
febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#36


De bizony el kell szakadni a lelki köldökzsinórnak ahhoz, hogy egészségesen tudjon kötődni a feleségéhez, akivel egységet alkot.

febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Milyen? Mit mondtál erre? Mit mond ő?

Volt néhány "milyen ..." kérdés felém. Általában fogalmam sincs mi lehet a bajuk, ezért visszakérdezek, hogy milyen.

A kérdésedet ha mondaná, akkor azt kérdezném, hogy akkor mi a dolga?

Őszintén kíváncsi vagyok, hogy mi a dolgunk akkor. Ha nem mosogatunk, hogy eszünk? Ha nem porszívózunk, hogy fogunk élni egy idő után? Mi lenne akkor a dolgunk?

febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
92%

A társadalom egyén, férfi-nő/akármi/ párokból, kisebb, nagyobb családokból áll. A nagyobb családba már beletartoznak a nagyszülők, anyós-após, sógorság, komaság, sőt a nagynénik, nagybácsik unokatesók stb. Ezeket rokonok is mondjuk.

A férfi nyugodtan alkothat egységet a feleségével, ezen belül.

A lelki köldökzsinór már ovis korban szakadozni kezd, de teljesen sosem szakad el. A férj a feleségnek nem tulajdona, hanem társa. Legalábbis így kellene lenni...

febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
90%
Jelen esetben nem a családi kapcsolatok a téma, hanem az, hogy az anyós beleszól abba, hogyan alakítják a házasságukat a fia és a menye. Ráadásul úgy szól bele, hogy azzal egyértelműen rombolja a házasságot.
febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!