Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznünk kell anyósom...

Költöznünk kell anyósom házába élünk jelenleg,eladja a,mi kisebb házat szeretnénk belőle,venni,anyósom szétosztja a gyermekei között szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Nem párom nevén lesz két gyermeke között osztja szét egyik azt csinál vele amit akar de párom már nem vehet saját nevére házat.Szeretnék tanácsot kérni ez ügyben mert megint olyan házban lakunk ami nem párom tulajdona.
márc. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
96%
Most az anyós nem engedi hogy a párod nevén legyen? Vagy azért nem lehet a nevén mert,mit tudom én vinné is a bank, anyós is veletek lakna vagy csak papíron lesz tulajdonos
márc. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Anyósom nem engedi hogy amit kinéztünk házat az a párom nevén legyen,anyósom külön lakik jelenleg.
márc. 4. 02:08
 3/83 anonim ***** válasza:
87%
Ha felajánlod,hogy írjatok házassági szerződést,akkor sem engedné, hogy a fia nevén legyen? Tőled félti a házat. Hogy válás esetén elviszed a felét.
márc. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 Hova gondolsz ***** válasza:
80%

Nem tudom megérteni, hogy valaki miért tesz ilyen különbséget a két gyereke között.

Csak azt a házat nem engedi a párodnak vagy egyáltalán azt nem akarja, hogy bármilyen ház legyen a párod nevén?

Mert ha a anyósod meghal valamikor, akkor ebből a házból is örökölne a másik testvér.

Mondjuk meg kellene próbálni, hogy oké, legyen az anyósod nevén, de a párodnak legyen rajta haszonélvezete. Az erősebb, mint a tulajdonjog, és ha anyósod esetleg be akarna költözni, akkor a párodnak jogában állna ezt megtagadni.

Ellenben azt nem tudom, hogy ilyen esetben hogy alakulna az öröklés.

márc. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
77%
A tulaj halála után a haszonélvező haláláig használhatja az ingatlant,de nem örökítheti . a gyerekei és a neje ki lesznek rakva , ha meghal a haszonélvező.
márc. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 Hova gondolsz ***** válasza:
69%

Akkor a haszonélvezet nem annyira jó ötlet. :S

Ellenben, amit a 3-as írt, az lehet, hogy nem lenne rossz ötlet, mert előfordulhat, hogy tényleg tőled félti az anyós.

De tényleg nem értem, hogy gondolta ezt a kedves mama, hogy az egyik azt csinál, amit akar, a másik meg nem vehet a saját nevére házat.

márc. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Nem szeretné ha a parom nevén lenne gondolom félti tőlem,ha esetleg elválnánk,De jelenleg ilyenről szó snincs,csak kicsit szar érzes hogy nem bízik a fiában mert ez azt tanúsítja meg bennem sem.
márc. 4. 02:45
 8/83 anonim ***** válasza:
70%
Írjatok szerződést ,amiben lemondasz minden igényedről a házzal kapcsolatban.
márc. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Már házasok vagyunk van 1 lányunk is.
márc. 4. 02:49
 10/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válsaszokat!
márc. 4. 02:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!