Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznünk kell anyósom...

Költöznünk kell anyósom házába élünk jelenleg,eladja a,mi kisebb házat szeretnénk belőle,venni,anyósom szétosztja a gyermekei között szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Nem párom nevén lesz két gyermeke között osztja szét egyik azt csinál vele amit akar de párom már nem vehet saját nevére házat.Szeretnék tanácsot kérni ez ügyben mert megint olyan házban lakunk ami nem párom tulajdona.
márc. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 Hova gondolsz ***** válasza:
86%

Na jó, én már nem tudom, hogy itt ki kicsoda, mert legalább a felhasználóneveteket lehetne látni, de azt nem...


39-es, tehát csak általánosítottál.

És az sem egyértelmű, hogy a másik gyerek képes félretenni, felvehették a csok-ot, vagy egyéb hitelt.

A kérdezőék is letették vagy le fogják tenni a foglalót.

Meg azért a mai lakásárak mellett megnézném, hogy kinek lenne saját háza önerőből, ha elölről kellene kezdeni. Ebbe magamat is beleértem. (Mielőtt még felhördülne valaki.

márc. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy, hogy ki kicsoda? Amúgy 25 es 39. voltam.


De, egyértelmű hogy a másik gyerek képes valamilyen módon félre tenni, hiszen minimum 2 ingatlana van, amiből az egyikben anyós el. Hitelt sem adnak fedezet nélkül.


Amúgy te meg magadból indultál ki -egyformán kezelni minden gyereket, tehát a te elgondolasod sem jobb vagy rosszabb, mint az én általam,anositasom. Mivel konkrétan NULLA információ van a gyerekekről és az anyós valódi indokarol, az ember kétféleképpen fog reagalni: magából indul ki, vagy általánosít

márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 Hova gondolsz ***** válasza:
61%

42-es, azért nem mindegy, mert akkor nem számokat kellene írnom, meg egyértelműen tudnám, hogy kinek írok.

De hát ez egy anonim fórum...


Nem biztos, hogy a másik gyereknek volt alaptőkéje, lehet, hogy a feleségének. De ez mindegy is, akkor sem értem meg, hogy az egyiknek odaadja a ház árának a felét, a másiknak meg nem, csak úgy, ha az ő nevén lesz a ház, amit a kérdezőék kinéztek.

Az öröklésről én már az elején is írtam, hogy az majd hogy lenne.


Amúgy valóban magamból indultam indultam ki. Szokták volt mondani, hogy mindenki magából indul ki.:)

Tudod mit? Ebből a szempontból valóban nem jobb vagy rosszabb a megállapításod.

És pontosan ezt írtam valahol, hogy nem tudjuk, ki mit és hogyan kapott.

márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig mindegy, hogy kinek írsz és ki válaszol, ez egy nyilvános és anonim oldal.


A lényeg az, hogy a másik házaspárnak VOLT elegendő tőkéje, ennek meg nincs. ŐK az egyik saját ingatlanjukban élnek, a kerdezoek meg az ANYOS ingatlanaban. Ha bele gondolsz, anyós simán lehet hogy azért adja oda a pénzt szabad felhasznalassal, mert ő ingyen élhet a lakásban. A kerdezoeknek meg azért nem adja oda, mert ők ingyen elhettek az ő lakásában.

márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 Hova gondolsz ***** válasza:
10%

Sajnos nem mindegy, mert volt már nekem ebből itt egy kis kavarodásom.

Azt azért tényleg nem értem, hogy valakinek van egy kitalált felhasználóneve, akkor azt miért nem teszi láthatóvá. Mert azért nem mindenki az eredeti nevével regisztrál.

Bár, gondolom azért jobb névtelennek maradni, mert ha meglátná valaki annak a nevét, aki egy másik kérdés alatt "beszólt" neki, megy és jól lepontozza.


Jó, hát vagy kiderül, hogy mi lett ennek a vége vagy nem. Az elején azt írta a kérdező, hogy lehet, hogy az anyós attól fél, hogy ő kiforgatja majd a fiát a házból.Hajlok arra, hogy ez a valódi ok.

Pedig annyit illene tudnia, hogy ha ajándék, az különvagyon, meg az ebből vett ingatlan is.

márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, nyilván nem ismerjük az összes körülményt, de volt két olyan megnyilvánulásod itt, ami miatt alapból nem vagy szimpatikus és nem kizárt, hogy anyósodnak is ilyenek miatt van ellenérzése veled szemben. Az egyik, hogy még minimális hálát sem látni tőled, hogy ingyen lakhattatok anyósod házában, sőt még te szidod anyósodat, "senkinek nem kívánsz ilyen anyóst". A másik, hogy azt gondokod, azért, mert a férjed testvérének jobbak az anyagi körülményei, meg amúgy is, nekik van saját házuk, akkor nektek alapból jár az anyós házában az ingyen lakhatás. Mégis, te milyen alapon túrkálsz anyósod és a másik gyereke zsebében? Te és a férjed mit tettetek azért, hogy saját házatok legyen?

Írták itt egyesek, hogy anyuka a fiának ajándékozhatná a házat és akkor az külön vagyon lesz. Ez igaz mindaddig, amíg a fia egy gyenge pillanatában (vagy unszolásra) neki nem ajándékozza a feleségének.


Én nem állítom, hogy igazságos az elosztás így, azt sem tudjuk, anyukának mi a szándéka ezzel a felosztással a két gyereke között (még az is elképzelhető, hogy majd ír végrendeletet, amivel a férjedre hagyja a házat, de most pont miattad nem adja oda a fiának a részét), de egy biztos, nem neked, a menyének kellene itt pattogni, te maximum szépen kérhetsz és minimum hálás lehetsz, hogy eddig is volt hol laknotok.

márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
93%

Sok fiatal házaspár már azért is hálás,ha kapnak egy szobát a szülői házban,amíg nem tudnak saját lakást venni. Lehet fújjogni anyósra,de ha ő utcára rakna,mihez kezdenétek? Nem tudod értékelni a segítséget.

Ahhoz a lakáshoz semmi közöd nem lesz. És sem adnám úgy oda a fiamnak,ha azt látnám,hogy egy ingyenélő páváskodna benne,és meglenne annak az esélye,hogy váláskor milliókkal távozik,amit és spóroltam össze.

márc. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
91%

43, "akkor sem értem meg, hogy az egyiknek odaadja a ház árának a felét, a másiknak meg nem"


Azért ha belegondolsz, anyós a testvér házában lakik (csakis emiatt lakhatnak a kérdezőék anyós házában). A testvér ezzel, hogy - feltehetően ingyen - biztosítja anyós lakhatását, jócskán segít nem csak az anyján, de a testvérén (a kérdező férjén) is. Emiatt szerintem simán belefér anyós részéről, hogy pénzben támogassa, ha megteheti.


A kérdező mindenképp a semmire pattog, hiszen ő a seggén kívül semmit nem tett egyik házba sem.

Ha a férjnek így jó, akkor egy szava sem lehet. Ha a férjnek sem jó, akkor neki kell kinyitnia a száját, nem a kitartott nőnek.

Mellesleg ha pénzt tesznek bele, én a férj helyében ahhoz ragaszkodnék, hogy a pénz arányában legyen megosztva a tulajdonjog. A férj nevén a 20-30%, amennyit beleraknak (bár a foglaló meg az önrész nem ugyanaz, lehet ennél sokkal kisebb az arány...), a maradék anyósén. Ez a legkorrektebb mindenkivel szemben.

márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
91%
Te mennyi pénzt teszel bele abba az új házba? Mert ha adsz bele te is akkor jogos a felháborodás, ha Anyós veszi nektek ajándékba akkor meg jogosan lesz az Ő nevén. Az is igaz, hogy ilyenkor nem kell adóznia ha az eladott ház helyett az ő nevén lesz a másik vagy te kifizeted a pár milliós illetéket? Ne haragudj de az írásodból megint csak az látszik, hogy a pénzre fáj a fogad, a háttér nem is érdekel. Ha nem akarsz elválni akkor biztos hogy nem fognak kitenni a házból, tehát nincs mitől félned, ha meg mégis válnátok jogtalanul követelhetnéd a ház felét amibe semmit nem tettél, szóval ne haragudj, de valahol igaza van anyósodnak
márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 Hova gondolsz ***** válasza:
0%

Na, látom, hogy kétszer is lepontoztatok 0-ra, az 59%1 és a 85%, meg a 77% és 59%-os felhasználók, de akkor is tartom magam ahhoz, hogy ha két gyerekem van, (és annyi van), akkor vagy mind a kettő ugyanúgy kapja, amit kap.

Minden körülménytől függetlenül. Mivel a gyerekeim az enyémek, és nem érdekel, hogy ki kivel és hogy él együtt, az a lényeg, hogy nekik legyen jó, mert én nem viszem magammal az urnámba. Bár...amennyim van, az kb bele is férne.:D

márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!