Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznünk kell anyósom...

Költöznünk kell anyósom házába élünk jelenleg,eladja a,mi kisebb házat szeretnénk belőle,venni,anyósom szétosztja a gyermekei között szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Nem párom nevén lesz két gyermeke között osztja szét egyik azt csinál vele amit akar de párom már nem vehet saját nevére házat.Szeretnék tanácsot kérni ez ügyben mert megint olyan házban lakunk ami nem párom tulajdona.
márc. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
51%
Az honnan jött, hogy ingyenélő, tanulatlan és eltartott a kérdező?
márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy tanulatlan mondjuk egyértelmű az írása alapján. Hogy ingyenélő, az gondolom abból, hogy másnál él. Az eltartottságot szerintem csak tippelte az, aki írta.
márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
82%
Meg olyan is előfordult már, hogy az ajándékba kapott ingatlant a férj önként és dalolva osztotta meg/ írta át a nevére. És mikor önként kisemmizi magát egy férfi, mt tud majd tenni a mama? Semmit.
márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
20%

#14

Ez a jogszabály 2012-ben megszűnt!

Már nem lehet csökkenteni a vett ingatlan értékével az eladott ingatlanból származó bevételt. (Légyszi, légyszi hülyeségeket ne írjatok, sokan hiszik még, hogy így van, de NEM. Adószakértő vagyok.)

márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
84%

"foglalót azt mi rakjuk sajat zseből le de ne zavarjon"


És az mennyi a ház értékéhez képest? Lópikula.

márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
84%
64 az elég érdekes, mert 5 éve vettem ezt a házat, akkor még így volt...
márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 Hova gondolsz ***** válasza:
12%

64-es, neked válaszolok:

Ezt nem tudtam, hogy ez a jogszabály megszűnt. Köszönöm a javítást. Utoljára 2007-ben vettem lakást.

De azt gondolom, hogy a többi ingatlannal kapcsolatos dologban nem tévedtem.

márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
87%

" Van-e olyan kedvezmény, hogy ha veszek egy lakást, az eladott lakásomat beszámítják és így kevesebb lesz az illeték?


Igen, ez az egyik leggyakrabban alkalmazott kedvezmény az illetékfizetés során, az úgynevezett cserét pótló vétel kedvezménye. Ha lakást vesz és az ezt megelőző három vagy az ezt követő egy éven belül másik lakását eladja, a vásárolt és az eladott lakás forgalmi értékének különbözete után kell illetéket fizetni. Így, ha kisebb értékű lakás eladása után nagyobb értékűt vesz, a különbözet után kell csak 4 százalékos illetéket fizetnie. Ha viszont kisebb értékű lakást vásárol, mint az értékesített lakásingatlana, egyáltalán nem kell illetéket fizetnie. A kedvezmény alkalmazásához a másik lakás eladását igazolni kell az adásvételi szerződés másolatával vagy más megfelelő módon."


[link]



Elég xar adószakerto lehetsz, 64

márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
90%

67 nem tudom a 64es válaszoló milyen adószakértő...

[link]

Neten is fent van, könyvelő és ingatlanos is mondta hogy ez még érvényes. Szóval nagyon valószínű ő tudja rosszul

márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes itt mindenki szakértő, aztán kiderül, hogy semmihez se értenek :D
márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!