Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznünk kell anyósom...

Költöznünk kell anyósom házába élünk jelenleg,eladja a,mi kisebb házat szeretnénk belőle,venni,anyósom szétosztja a gyermekei között szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Nem párom nevén lesz két gyermeke között osztja szét egyik azt csinál vele amit akar de párom már nem vehet saját nevére házat.Szeretnék tanácsot kérni ez ügyben mert megint olyan házban lakunk ami nem párom tulajdona.
márc. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
34%
Mivel nem reagálsz az ötletre, lehet hogy jogos a félelme a mamának?
márc. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:
Nem akarok elválni sem elvenni a házat,de ő olyan címszóval veszi meg az ingatlant hogy "ne kelljen illetéket fizetni"
márc. 4. 03:04
 13/83 A kérdező kommentje:
Jó ez a szerződés teszek 1 próbát hátha ha nem, akkor nem tudom mi lesz.
márc. 4. 03:09
 14/83 Hova gondolsz ***** válasza:
6%
Illetéket kell fizetni, csak adót nem, ha eladáskor bejelenti, hogy egy éven belül másik lakást akar venni. Ezt persze lehet húzni 5 évig is, azzal, hogy nem talál megfelelőt.
márc. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 Hova gondolsz ***** válasza:
0%
Most látom, hogy teszel egy próbát a szerződéssel. Remélem, így sikerrel jártok, csak anyósodtól ez akkor is nagyon durva.
márc. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 Hova gondolsz ***** válasza:
70%
Ja és még valami eszembe jutott, ha a fia ajándékba kapja a pénzt, akkor az különvagyonnak számít. Tehát ha elváltok, az akkor is az övé maradna.
márc. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 A kérdező kommentje:
De ő az illetékkel takarózik,tudom hogy tőlem félti a házat ez nem is kétséges,ez nagyon kikészít már nem hagy "levegőhöz jutni" megpróbalok vele érdemben beszélni ha nem jutok vele dűlőre akkor nem tudom mi lesz.
márc. 4. 03:18
 18/83 A kérdező kommentje:
Reméljük válásra nem kerül sor,de ma mindenképp beszélek vele.Ilyen anyóst senkinek sem kívanok.
márc. 4. 03:24
 19/83 Hova gondolsz ***** válasza:
25%

Teljesen érthető.

Azt próbáld vele megértetni, hogy ahogy fent írtam, ha ajándékba adja a pénzt és erről írnak egy nyilatkozatot, akkor a pénz, illetve az abból vásárolt ingatlan is a fia különvagyona marad.

Mióta van a tulajdonában a ház? Mert most nem emlékszem, hogy 10 vagy 25 év után már nem kell neki adót fizetnie az eladás után, de ha ő vesz egy ingatlant, akkor azután bizony kell illetéket fizetnie. Ha nem hisz neked, kérdezzen meg egy ügyvédet.

márc. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 A kérdező kommentje:
Van már 25 éve is hogy tulajdonában van,amit most jelenleg eladott,amibe most vagyunk.Hát remélem hogy megérti én ettől már többet nem tudok tenni.
márc. 4. 03:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!