Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Költöznünk kell anyósom...

Költöznünk kell anyósom házába élünk jelenleg,eladja a,mi kisebb házat szeretnénk belőle,venni,anyósom szétosztja a gyermekei között szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?

Figyelt kérdés
Nem párom nevén lesz két gyermeke között osztja szét egyik azt csinál vele amit akar de párom már nem vehet saját nevére házat.Szeretnék tanácsot kérni ez ügyben mert megint olyan házban lakunk ami nem párom tulajdona.
márc. 4. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
65%
68,69-es válaszoló, ez így van, pár éve édesanyám eladta a nagymamám házát, és vett az árából két lakást, az egyik illetékmentes volt (nagymamám nevére került).
márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
45%

Most jól értem, hogy a párod pénzhez jut a családja által amiből házat akartok venni és anyósnak azzal van a problémája, hogy a te neveden semmi ne legyen a ti házatokból (amit szeretnétek venni)?


Egyébként látom a férjed hajlik arra, hogy ha szét mentek valami végett akkor ő is félti a kapott pénzt. Most mondanám, hogy egyrészt érthető oké, de párkapcsolat szempontjából engem érzékenyen érintene, hogy a saját férjem nem arra törekedik, hogy KÖZÖS legyen. Ha olyan áron, hogy magának kell megdolgozni, akkor úgy de én közös házat akarnék! De ha te hajlasz a szerződésre is, akkor végképp nem értem mi baja van nekik. Mit fosnak akkor? De ha ők így állnak a dolgokhoz, én nagyon pénz gyűjtésbe kezdenék a helyedben MAGADNAK és ha kérdik miért, megmondanám ha netán szét megyünk, ne legyek pénz nélkül, hiszed neked itt a csodás házad nem igaz? Egy forintot sem költenék rá felújításra! Miért? Miért is költenék más házára, amihez semmi közöm? Amit tőlem féltenek? Miért fizetnék én milliókat ha semmi részem se benne. Fizetem a rezsit, amit muszáj... S ezzel be is fejeztem. Nem gondolnám egy percig sem szemétségnek, mert amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten!


Na de én ezért örülök, hogy nekünk nagy szart sem adtak anyósék, mert így nem is szólhatnak semmibe! S ha adtak volna is ugyan így álltam volna hozzá. Inkább veszek fel banki hitelt, de én közös házat akarok egy olyan férjjel aki nem azon izgul, hogy fogok vele vajon kibszni meg elszedni a pénzét.

márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
85%

72!


Nem, nem jól érted. A ház az anyós nevén lenne

márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
0%

Van itt még valami. Kérdezőnek van hitele, de kérdem én, hogy az mire, ha most nézik csak a házat?

Kezdek az anyuka pártjára állni. Itt valami nem kerek.

márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
37%

"szerintetek rendben van hogy amit kineztünk házat ott ő lesz a tulajdonos?"


Szerintem rendben van, ha az anyósod veszi a saját pénzéből, nem pedig ti veszitek a férjed pénzéből, vagy kettőtök közös pénzéből. Már azzal is nagy szívességet tesz nektek az anyósod, ha továbbra is olyan házban élhettek, amit ő vett.


Ahhoz, hogy meg lehessen ítélni, hogy kivételez-e a másik gyerekével, vagy más okból, más megfontolásból tesz köztük különbséget ilyen téren, azt kéne tudni, hogy milyen előzmények vezettek ehhez - pl. milyen a kapcsolata a két gyerekével, melyikben mennyire bízik meg, ők ketten mennyire hoztak felelősségteljes döntéseket eddigi életükben pénzügyek tekintetében, stb. Mivel erről semmit nem írtál, legfeljebb csak találgatni lehet, aminek nem sok értelme van.


Esetleg próbáld ne csak a saját érdekeidet szem előtt tartva, a saját szemüvegeden keresztül nézni anyósod döntését, hanem próbáld a helyzetébe képzelni magadat: ha pl. idős korában nem tudná ellátni magát, és 24 órás gondozásra szorulna, amit a családtagok közül senki nem tudna, vagy nem akarna vállalni, és nem tudnátok ennek a havi 4-5 száz ezer forintos díját sem fizetni tartósan, akár hosszú éveken keresztül, akkor totálisan kiszolgáltatott helyzetbe hozná magát azzal, ha most minden ingatlanát a gyerekei nevére íratná, és a nyugdíjából még egy idősek otthonára sem futná.

márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 Kései Sirató ***** válasza:

#74

Áruhitelről, személyi hitelről, autó lízingről még nem hallottál?

márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
79%

76, Ha ingyen lakhatás mellett(!) olyan anyagi helyzetet sikerül teremteni, hogy hitelre van szükség, akkor ott a pénzügyi tudatosság nagyon nincs meg.

Ilyenformán nem csoda, hogy anyós nem szeretné a kezükbe adni a pénzt, ellenben korrekt segítség, hogy azt a házat veszi meg, amit a fia kinézett (ergo nem magának veszi, a fiának, akkor is, ha ragaszkodik ahhoz, hogy a nevén legyen - amihez amúgy a pénzéért cserébe joga van).

márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
A kérdező szegény nem olyan válaszokat kapott, mint szeretett volna.
márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
77%
Így a leírtak én sem büszkélkednénk olyan anyóssal aki ilyet tesz,ez a pofátlanság ne továbbja,ha van két gyermekem én mind a 2 nek külön odaadnám nem hogy az egyik az csinál amit akar a másikat meg visszatartom.a fagyi úgy is visszanyal.
márc. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
100%
Az èn anyàm is inkàbb nem vesz lakást,csak nehogy a pàrom kiforgasson a hàzbòl.
márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!