Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen a jó anyós?

Milyen a jó anyós?

Figyelt kérdés

Anyós: a szóra mindenki fintorog, aztán elhangzik egy-két anyósvicc. Szeretnék jó anyós lenni!( Még nem vagyok az, de majd leszek... : )

Írnátok pozitív anyós-tulajdonságokat?

Szóval szerintetek milyen a jó anyós?



2012. aug. 30. 21:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Kedves, elfogadja az új családtagot, nem szól bele a pár dolgaiba, nem akar okosabb lenni mindenkinél, sem szerelemmel, se háztartással, sem gyerekneveléssel kapcsolatban.
2012. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
84%
Nem szól bele az életünkbe, se a gyereknevelésbe. Megfőzi a vasárnapi ebédet.
2012. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
87%
Kopog, mielőtt bejön.
2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
szia!igaz,amit írsz,de szerncsére azért vannak akik szeretik az anyósukat.szerintem akkor nincs gond,ha az anyós elfogadja,hogy ők (a gyerekek)már külön család!Szóval nem dumál bele a dolgaikba,tanácsokkal,ötletekkel akkor látja el őket,ha kérik.Segíteni akkor megy,ha hívják(persze felajánlani lehet).Magyarul nem kell a nyakukra járni örökké.Ja és szerintem sosem lesz jó vége,ha a két család eggyütt él!
2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

És ami a legfontosabb,nem rivalizál folyton a menyével,hisz senki sem ér többet a másiknál.Ki ebben jó,ki abban.

Minden nőnek megvannak a jó és rossz tulajdonságai!

Plusz,nem talál ki folyton alattomos cseleket,amivel kiharcolja a fiacskája figyelmét és amivel haragra ad okot a menyének.

2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Hármas. ez nagyon aranyos volt! : D
2012. aug. 30. 21:40
 7/39 A kérdező kommentje:
Olyan jókat írtok köszi!!!
2012. aug. 30. 21:41
 8/39 anonim ***** válasza:
87%

Amikor házasodtunk, anyósom a vőfélytől kapott egy lakatot. Amikor nem értette a dolgot, a vőfély elmagyarázta: ez egy bele-beszéd-elleni-eszköz. Sajnos ritkán használja (az anyósok többségével együtt.)


Szerintem a jó anyós:

1. Szereti a saját gyerekét, de nem tartja ellenségnek a vejét/menyét sem.

2. Olyan, mint az úttörő (segít, ahol tud), felajánlja a segítségét, szívesen segít, de nem okoskodik.

3. Bármilyen fájdalmas is, de felismeri, hogy a gyermeke felnőtt, azaz

- önálló élete, döntései vannak.

- saját programjai vannak.

- számít a gyermekére és családjára, de nem nő a fejükre.


Ja, és még valami: az ember nem úgy lesz rossz anyós, hogy a gyereke esküvője napján elhatározza, hogy addig nem hal meg, amíg tönkre nem teszi a vejét/menyét (és vele a gyerekét is...). Hanem úgy, hogy a legjobb próbál lenni, és magát tartja a legfontosabbnak, ezért mindent tönkretesz. Szerintem fontos az őszinte kapcsolat, az, hogy a fiatalok tudják, h számíthatnak rá, de nem őkörülötte forog az életük. Egyébként az már egy félsiker, ha ezen gondolkodsz. Nagyon drukkolok! :)

2012. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
8-as! Nagyon jókat írsz! Köszönöm!!!
2012. aug. 30. 21:44
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

Nekem többé-kevésbé jó anyósom volt.

Persze neki is meg voltak a saját hibái (kinek nincsenek?) de azért alapjaiban ki lehetett vele jönni. Ő leginkább u.n. példabeszédeket tartott, ha valamiről úgy látta, hogy "lehetne jobban is csinálni valamit", mint ahogy nekem sikerült.

Vagy nem kritizálta,pl. a főztömet, hanem amikor ő is ugyanazt főzte, akkor hozott belőle (persze máskor is), de elkezdte mondani, hogy: én ezt úgy szoktam csinálni, hogy...

Az más dolog, hogy túlságosan elkényeztette az egyszem fiacskáját, hogy semmi felelősség-érzetet nem nevelt belé és hasonlók, de a hétköznapi életben valóban ki lehetett vele jönni.

2012. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!