Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen a jó anyós?

Milyen a jó anyós?

Figyelt kérdés

Anyós: a szóra mindenki fintorog, aztán elhangzik egy-két anyósvicc. Szeretnék jó anyós lenni!( Még nem vagyok az, de majd leszek... : )

Írnátok pozitív anyós-tulajdonságokat?

Szóval szerintetek milyen a jó anyós?



2012. aug. 30. 21:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
68%

Ne akarj 0-24-ben náluk lenni mikor megszületik a baba. Szörnyű a levakarhatatlan anyós. Ajánld fel a segítséged,ne kijelentsd, hogy már pedig most beköltözöl egy hónapra mert baba született brr.

Ne hívd őket naponta 10-szer mindenféle hülyeséggel, se reggel 8 se este 8 után. Nagyon idegesítő.


Nyilván azét írtam ezeket, mert ezek idegesítettek a legjobban anyósomban. Azért múltidő, mert megkértük többször is, hogy ezeket ne tegye és jól meg van puffadva.

2012. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
60%
Ja és szólj előre ha látogatni mennél, ne csak betoppanj. Meg ha a fiataloknak egyszobás a lakása ne akar már ott nyomorogni éjszaka is.
2012. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 yuda ***** válasza:
60%

Jó anyós, aki úgy szeret, hogy akár háttérben is tud maradni.

Tudja mikor segítsen és nem erőszakolja azt.

Nem akarja megmondani a fiataloknak mi a legjobb, mert azt nem szeretik. Joguk van ugyanúgy saját hibáik elkövetésére, mint neked volt.Nagyon tanulságosak azok is.

Nem szabad túl gyakran találkozni velük, had alakítsák ki az életstílusukat, és nem kell kritizálni. Persze hogy máshogy csinálják, mint te. Ez természetes.

Érezni kell azt az időt, amíg még kellemes a találkozások gyakorisága és időhossza. Nem kell rájuk telepedni.

Ha gyermekeik lesznek, első hetekben hálásak a segítségért, de azért figyelni kell a jeleket, mert különbözőek vagyunk. Fiatal anyuka elég gyenge olyankor, minden segítség jól jön. Főzés, mosás, takarítás.

Hálásak, ha elvállalod a gyerekeket, hogy egyedül lehessenek. Programokat csináljanak.

Ne kényeztesd végletekig az unokákat, bár egy nagymaminak erre azért joga van :D

Végre úgy élvezheted a gyermekáldást, hogy nem neked kell megszenvedni érte, csak a javát kapod. :)

2012. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%

- Milyen a jó anyós?

- Amelyik olyan, mint az üstökös: ritkán közelít és akkor is húzza a csíkot. xD xD

2012. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy a jó anyós egyfajta "alárendelt" szerepet tölt be a családban?

(segítsen, ha kérik, főzzön vasárnapi ebédet, ne mondjon véleményt,húzódjon háttérbe...)- ez olyan szolga-szerű, nem?

Vagy félreértettem?

2012. aug. 30. 22:01
 16/39 A kérdező kommentje:
Kicsit meg vagyok ijedve: mert nagyon nehéznek tűnik a feladat...
2012. aug. 30. 22:04
 17/39 anonim ***** válasza:
80%
Valójában egyáltalán nem nehéz.Olyan mintha a gyereked másodszor is felnőtté válna.Hagysz neki elég teret,és mégis ott vagy neki,tudja,hogy számíthat rád.A másik dolog: el kell tudnod fogadni a párját.Az szokott macerásabb lenni,mert ugye sok dolgot nem úgy csinál, ahogy nálatok szokás,hanem ahogy náluk.Ilyen esetekben a kompromisszumok elég jól beválnak! :)
2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
80%

A tobbiek mar reszletesen elmondtak mindent.

A lenyeg, hogy egyszeruen hagyd Elni a Sajat eletuket, ah anno Te is elvartad az anyosodtol... :)

2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
56%

Szia!Nekem 2 anyósom volt,mindkettő kiváló asszony,a 2. anyósomat anyámként szerettem.Nagyon sokat mesélt az ő fiatal koráról nekem és az ő anyósáról aki mindent megtett hogy megkeserítse az életét.Elmondta nekem hogy pont olyan nem szeretne lenni.Leírom ő milyen volt.

Mert sajnos 2 éve fiatalon elvesztettük:(((

Nagyon modern felfogású volt,pedig nem volt iskolázott,de érdekelte minden.Nagyon szerette a fiát,de hagyta hogy éljük az életünket.Semmibe nem szólt bele nem alkotott véleményt,csak ha kértük a véleményét,tanácsát.Nem kérdezősködött,hagyta hogy mi mondjuk el amit szeretnénk.Nyitott volt meg akart ismerni engem.Imádta az unokáját,alapvetően hasonló nevelési elveket vallottunk,mi beengedtük az életünkbe(ott volt mikor szültem,az első fürdetésnél ilyesmi).Segített és ami szintén fontos elfogadta a segítséget.A legszebb dolog amit kaptam tőle az egyik szülinapomkor nem voltunk itthon a hűtőnkben egy torta várt az asztalon egy csokor virág(kulcsa volt hozzánk de máskor soha nem használta).Sajnos a kislányomnak nagyon hiányzik ,a szeme láttára halt meg szinte,ő találta meg.A fiam 6 hetes volt akkor.Amit még megtehetsz ezen kívül hogy nagyon vigyázol magadra.Sok sikert az anyóssághoz,biztosan az leszel,mert teszel érte.

2012. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
73%

Az előttem szólok szépen leírták a lényeget. Szörnyen utáltam mikor a kislányom megszületett és mindent az anyós akart csinálni. Képzeld el a szitut: hozott "finom" kaját, ráadásul olyat, amit nem is ehettem volna, mert szoptattam, gyors beraktam a hűtőbe, mire Ő akarom látni, hogy eszel a főztömből. Világéletembe nem szerettem a kajáját, mert nagyon fűszeresen főz és zsírosan, amúgyis pihenni szerettünk volna a párommal és a babánkkal. Életembe ilyen lassan és undorral nem ettem semmit, hányinger kerülgetett és még ráadásul olyat csinált, amit nem is szeretek. Végre távoznának és közli: "Holnap papával küldöm a kaját" Sehogy nem tudtuk finoman közölni vele, hogy ne. Mai napig emlegeti milyen jó volt abban az egy hétben ránk főznie és annyira örül neki, hogy látta, hogy eszek a főztjéből... Végül a kutya jól élt, abban az egy hétben én pedig szülést követő 3. nap nekiálltam főzni. :) Szóval ne erőltess semmit, elég egyszer felajánlani bármit is, nem kell százszor. Másrészt folyton avval jön, hogy ekkor és ekkor elviszem a kislányt ide és oda. Kész tervvel jön ide. Sose adtam neki, mivel arra se méltat, hogy kikérdezze a véleményem, hogy elvihetné-e akár sétálni. 20 hónapos a babánk, de mindig gyomorgörcsöm van tőlük, próbálom elviselni, de folyton piszkál:

- milyen vékony a fia (mióta együtt vagyunk és én főzők rá hízott 5kg-ot)

- mennyit dolgozik a fia. Gyerek mellett, amit tudok mindig segítek a páromnak, miután elvégeztem az én házimunkámat. Még fát is hasogatok, de előbb megfőzöm az ebédet és rendet rakok a konyhába. Mikor a picink alszik segítek behordani is.

2012. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!