Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóskérdés- Mi a helyes...

Anyóskérdés- Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
jelenleg 6 hónapos terhes vagyok mi a helyes út? anyósom nem tud a terhességemről, nem tartjuk a kapcsolatot vele, mert csúnyán viselkedett velünk, az unokája érkezését kéne- e tudnia?

2012. dec. 4. 00:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Eljátszotta a becsületét és a férjed bizalmát. A SAJÁT ANYJA. Én nem keresném. Neki lenne oka bocsánatot kérni, keresni titeket. Remélem soha nem leszek ilyen szar anya, mint az anyósod!
2012. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Megbocsájtani és nem felejteni." Nekem mindig ezzel tömték a fejem. Az én szüleim is hasonlóak. Tőlünk elvárnak nagyon sok mindet ha megyünk. Vissza viszont semmit sem kapunk. Még egy pohár tejet is sajnálnak.

Ennek ellenére minden alkalomkor úgy mentünk, hogy "most hátha", de nem. Nem változnak.

Nekem is és a páromnak is ilyen sz@r rokonaink vannak. Párom sokkal vajszivűbb mint én. Ő megbocsájt, de néha felejt is. Én nem bocsájtok. Túl lépek rajta, de nem felejtem el. Most már nem.

Mert amíg még mutattunk hajlandóságot a "hát ha" miatt. Az nem érdekelte őket. Egy pici ideig jó volt, aztán képletesen hátba szúrtak.

Atóta mindig emlékeztetjük egymást ha ellágyulunk, h ébresztő, nem úgy lesz, ahogy szeretnénk.


Valószinű ti is így járnátok. Az h rokon, még nem jelent semmit.

A párodnak kell eldöntenie. (De úgy veszem ki, h már döntött.) Ő jobban ismeri az anyját.

A fotós ötlet os jó. De ezt is neki kell eldöntenie. Vannak emberek akik az unoka miatt sem változnak. Főleg ha nem az első szülöttről van szó.

Tudom, durva amit írok, te ténylegövannak ilyen emberek.

2012. dec. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem mondtuk el anyósoméknak, hogy jön az unoka, végül egy ismerőstől tudták meg véletlenül. Előtte sem sokat beszélt velük a férjem, én egyáltalán nem, az esküvőnkön sem voltak ott. Mindig nagyon rossz szülők voltak, így a férjem nem érezte úgy, hogy el kellene nekik mondani a babát. Igaza volt, a fiam 6 hónapos már, anyósom 3 hetes korában eljött megnézni, azóta talán kétszer telefonált. Apósom kijelentette, hogy Ő nem is fog eljönni megnézni az unokáját. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden esetben kell nagyvonalúnak lenni. Ha nem érzitek úgy, hogy Nektek fontos lenne, akkor nem kell elmondani az unoka érkezését, valószínűleg az ilyet a baba sem érdekelné.
2012. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán azok alapján, amiket írtál, én nem mondanám el, nem kezdeményeznék semmilyen kapcsolatfelvétel. De én alapból makacs, és nehezen megbocsátó személy vagyok. Itt inkább az a kérdés, hogy a férjed mit szeretne, hiszen az ő anyjáról van szó. Ha hajlik rá, egy utolsó kisérletet tennék, de nem hagynám a családom lábtörlőnek nézni!
2012. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki a fenét érdekel,hogy mégis ő az anyja stb.Ismerem olyan nevelőanyát aki a saját nem vér szerinti fiát jobban tiszteli mint ez a nő a te párodat.Nekem van egy apám aki szörnyen bánt velem az utóbbi években és megmondtam neki mielőtt itt hagyott minket, hogy ha lesz unokája majd azt mondom neki, hogy nincs nagyapja, mert a gyerek sem érdemli meg, hogy egy gonosz nagyszülője legyen, mert gyerekként abban is volt részem és előre elmondom utáltam ott lenni és a mai napig fájt,hogy nem szeretett.Akkor már inkább nem is ismertem volna.A te oldaladról úgyis lesz szerető nagyszülője a picinek.
2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe nem lenne megmondani neki!


Ha eddig nem tartotta a kapcsolatot veletek, szerintem ez után sem fogtok hiányozni neki. Neked pedig nyugalomra van szükséged, főleg most. Ne akarj magatoknak rosszat!

2012. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A babátoknak biztosan nincs szüksége egy ilyen nagymamára, aki lehet, képes lenne bíróságra menni a láthatásért, aztán meg ott szapulna titeket a gyerek előtt.


Legvégső esetben a fotós ötlet.

2012. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom azok táborába, akik nem mondanák el neki.

Az írásod alapján (azt kívánta, hogy meddő légy) még jobban alátok tenne, s sem neked, sem a babának nem tenne jót ez az idegeskedés.

Én nem tudnék egy olyan embernek megbocsájtani, aki annak örülne, ha nem lenne gyerekem. Sőt, amiket a fiával is tett...inkább legyen boldog, nyugodt életem nélküle, mint feszültségekkel teli vele.

2012. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
egy időben gondolkodtunk rajta, férjemnek járna az anyai köteles rész, de aztán rájöttünk a pénz nem minden, vegyen csak a másik fiának meg belőle mindent, legyen csak még önzőbb, meg harácsolósabb- már ugy vagyunk vele, hogy lenne még kb. 10 millió ft amivel megkurtította a fiát, de közben rájöttünk, ez elég olcsó ár a nyuglaomért meg a férjem lelki nyugalmáért. Mint amikor elraboljak a milliomos anyósát és váltságdijnak 1 milliót követelnek és inkább küld kettőt, ha ott marad:)
2012. dec. 4. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!