Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyák napján felköszöntitek...

Anyák napján felköszöntitek az anyósotokat? - miért lenne ez gáz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy csomó olyan véleményt, hogy sokaknak eszük ágában sincs felköszönteni az anyósukat. Ez csak szerintem bunkóság? Ő nevelte fel a férjemet, akit szeretek, szerintem alapvető, hogy igenis illik felköszönteni anyák napján. Mi ebben olyan abszurd? Bennem meg sem fordult,hogy ne köszöntsem fel.

2013. ápr. 25. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
Nem telefonra gondoltam... Csak úgy összességében. Nem tudom mi ebben olyan felháborító, hogy néhányan még a feltevést is sértőnek találják. A férjem, meg a gyerekem köszöntse fel, én meg álljak bambán? Bennem nem merült fel, hogy minek felköszönteni.
2013. ápr. 25. 19:07
 12/66 anonim ***** válasza:
81%
Én nem rühellem az anyósom, de mivel nem az anyám, ezért nem köszöntöm fel.
2013. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
79%

Fel kell köszönteni, de nincsenek mögötte érzelmek, semmi kedvem nincs hozzá. Az unokák miatt kell, de születésük előtt én sem köszöntöttem fel, nem az én anyám.

Eleve nem volt jó a kapcsolat. Most is csak muszáj.

2013. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem senki nem háborodott fel a feltételezésen, az sem, aki azt írta, hogy nem köszönti fel.

Sőt, soha életemben, sehol nem hallottam, hogy ezen valaki felháborodott volna. Max annyi, hogy nálunk ez nem szokás, ez a szokás vagy amaz.

2013. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
75%
Nem az én anyàm, de tiszteletbõl miért ne köszönteném fel.
2013. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Az anyámat köszöntöm fel, esetleg nagyanyámat. Ennyi. Mindenki az anyját köszöntse fel.


Nem nagyon szeretném, ha ez az ünnep is eltolódna abba az irányba, hogy minél több embernek minél több ajándékot venni.


Az év mindennapján így kell ugyan érezni, de anyák napján megköszönöd anyukádnak, hogy az anyukád, hogy felnevelt, gondozott stb. Anyósom ezt velem nem tette meg. Megtette a fiával, majd ő felköszönti. Attól, hogy összeházasodtunk, még nem lett az anyám, nem kísérte végig a gyerekkoromat, nem mosta a szaros seggem stb. stb.

2013. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
Na de neki köszönhetitek a férjeteket. Ez nem elég? A férjetek nélkül pedig a gyereketek se lenne az, aki.
2013. ápr. 25. 19:28
 18/66 anonim ***** válasza:
67%
Én nem veszek ajándékot. Nálunk még az orgona szokás, vagy bármilyen szedett virág :) Édesanyámat mindig így köszöntöttem rajzoltam valamit, meg szedtem virágot. Most a lányom is ugyanezt csinálja, és anyósomat is így köszöntöm. Nagymamák sajnos már nem élnek. De mivel az anyósom a lányom unokája, meg a férjem anyja ezért illik felköszönteni. Ő is felköszönt engem :) Mert ha nem lennék, akkor unokája sem lenne :) És nem veszünk ajándékot, nem is örülnék szerintem neki, én már attól sírok, hogy a lányom megölel és elénekli a cuki hangján az organa ágát :)
2013. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
85%
Ő is felköszönti a te anyukádat?
2013. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
71%
Nem köszöntöm fel. Nem szeretem, nem tisztelem, mert nincs miért.
2013. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!