Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyák napján felköszöntitek...

Anyák napján felköszöntitek az anyósotokat? - miért lenne ez gáz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy csomó olyan véleményt, hogy sokaknak eszük ágában sincs felköszönteni az anyósukat. Ez csak szerintem bunkóság? Ő nevelte fel a férjemet, akit szeretek, szerintem alapvető, hogy igenis illik felköszönteni anyák napján. Mi ebben olyan abszurd? Bennem meg sem fordult,hogy ne köszöntsem fel.

2013. ápr. 25. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:

39! Persze vannak ilyen esetek, de én nem az ilyen helyzetekre gondoltam. Ha megbocsáthatatlan dolgot tett, akkor képmutatás lenne köszöntgetni.

És nyilván olyanra sem gondoltam, hogy térden csúszva hálát rebegek, hogy megszülte és felnevelte a fiát, hanem kap egy szál virágot és egy kis csokit, amit közösen átadunk. De az én anyósom nem tett semmi rosszat, és nincs is miért utálnom. Anyukámat pedig imádom, és persze, hogy nekem ő az első. De látom, hogy mit csinál pl.a sógornőm, mennyire rühelli őt, pedig oka az nincs rá, max.annyi, hogy a világon van. De ennek mondjuk semmi köze az anyák napjához...

2013. ápr. 25. 21:32
 42/66 anonim ***** válasza:

Nem is rád gondoltam hogy ítélkezel, hanem akit közben kimoderáltak (az undorító menyétező).

Én már korábban is írtam, hogy én nem köszöntöm anyósomat, de nem tartom gáznak, ha valaki jó viszonyban van vele.

2013. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
52%

Párom is felköszönti anyukámat. Én is az övét, ahogy a testvérei párjai is. Sőt még a volt felesége is :) Nálunk ez így szokás, jóban vagyunk amúgy is.

Szerintem te a virágcsokros kérdést olvashattad. Ott én sem értettem miért külön virág.

2013. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
40%
Akik azt mondják hogy ez fölösleges azoknak még nincs mennyük. De majd ha lesz tuti jól fog nekik esni az az egy szál virág az évnek azon az egy napján. Ami igazán nem vissz csödbe senkit. Az anyák napja nem anyám napja, így mivel az anyós is anya ráadásul a férjem anyja nem halok bele abba a szerencsétlen egy száll virágba. Függetlenül attól hogy ő nevelte fel a gyerekeim apját. Arról pedig nem is beszélve hogy több tisztelet járna nekik csak idősebbek. Itt sokan úgy vélem nem tisztelik eléggé azt aki nekik a férjüket felnevelte. Pedig ez nem mellékes tényező, mert ha annak idején nem teszi akkor lehet hogy soha nem találkoznak és az életük is máshogy alakul. Vagy ez nem fontos, a férjeitek nélkül is ugyan olyan lenne. S igen az apósomat is ugyan annyira tisztelem és felköszöntöm.
2013. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi tiszteletlen mennyecske van. S még az anyósokat szidják. Nem is értem.
2013. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
32%

"Ami igazán nem vissz csödbe senkit. Az anyák napja nem anyám napja, így mivel az anyós is anya ráadásul a férjem anyja nem halok bele abba a szerencsétlen egy száll virágba. Függetlenül attól hogy ő nevelte fel a gyerekeim apját. Arról pedig nem is beszélve hogy több tisztelet járna nekik csak idősebbek."


Na ennyi erővel meg végig mehetnél az összes ismerősödön meg az anyáikon.

2013. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
71%

Én azt nem értem, hogy miért kéne megköszönni, hogy felnevelte? Ő vállalta a gyereket, még szép, hogy felnevelte. Vagy csapjunk bulit, mert nem dobta a kukába?


Egyébként ez szerintem rettentő nyálas.


Ennyi erővel küldhetnék bonbont a postás anyjának, hogy olyanra nevelte a fiát, hogy nem nyúlja le a csomagom.

2013. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
0%
Csak az egyiket köszötntöm fel. a férjemet nem a szülőanyja nevelte fel, szóval szopogassa a nagylábujjam az áskálódó banya!
2013. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
Nem. Csak a saját anyukámat, esetleg a nagymamáimat. A barátom meg felköszönti a saját anyukáját.
2013. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
36%
Én még a férjem nagymamáját is meglepem egy száll virággal ilyenkor. Na és mi van abba. Legalább bennem van tisztelet nem úgy mint itt egyesekbe. Sokan úgy vannak vele itt a férjem van és kész. Csak arra nem gondolnak hol lehetne a drága férjük ha az anyós nem gondoskodik róla nem neveli tisztességes emberré. S ennek az egésznek semmi köze a postáshoz, ha postás lenne a férjem az ő anyját köszönteném fel. Ezeket mind úgy írom hogy az én anyósom se egyszerű eset voltak eléggé komoly vitáink és előfordult az is hogy nagyon megbántott. De ettől függetlenül tisztelem mert ő a férjem édesanyja és a gyerekeim unokája. De persze mindenkinek meg lehet a maga véleménye.
2013. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!