Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyák napján felköszöntitek...

Anyák napján felköszöntitek az anyósotokat? - miért lenne ez gáz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy csomó olyan véleményt, hogy sokaknak eszük ágában sincs felköszönteni az anyósukat. Ez csak szerintem bunkóság? Ő nevelte fel a férjemet, akit szeretek, szerintem alapvető, hogy igenis illik felköszönteni anyák napján. Mi ebben olyan abszurd? Bennem meg sem fordult,hogy ne köszöntsem fel.

2013. ápr. 25. 18:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
Honnan bánatból tudod ilyen jól, hogy anyósodnak köszönheted és nem az apjának mondjuk?
2013. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
54%

Persze mert 30-40 éve pont az volt a jellemző, hogy apuka nevelte a gyereket.

Mit kell ennyit kihozni egy rohadt mondaton. Miért fáj egy boldog anyák napját kívánni egy másik embernek. Komolyan egyre jobban azt érzem, hogy az anyós problémák 90% a meny hibája, mert a semmi hisztizik.ű

2013. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
Nem fáj, de az anyák napja lényege az, hogy az számomra az én anyukámról szól. Az meg, hogy megköszönöd valakinek, hogy felnevelt valaki mást, nonszensz, kb. háton veregeted a nénit, hogy jól tette, hogy nem fojtotta vízbe a kismacskákkal együtt, a társadnak meg a "feje felett" történik az egész, mintha ő csak egy idióta lenne a mama nélkül.
2013. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
52%

Jó nagy vita alakult itt ki, mert nem vagytok képesek elfogadni azt, hogy másoknál más a szokás.

Én amíg nem voltam férjnél, csak az anyukámat köszöntöttem fel, miután férjhez mentem, akkor az anyósomnak is szedtem virágot és anyukámnak is. Azért mert a férjem anyja. Nem azért mert felnevelte, hanem mert így illik. Tiszteletből! Én szeretem az anyósom és jóban is vagyok vele. Aztán megszületett a kislányom :) Amikor egy éves volt, akkor Apával szedtek virágot és adtak nekem és a mamáknak is és én is adtam anyósomnak és édesanyámnak is. Nem értem, mi ezen a felháborító és vérlázító, hogy valaki az anyósát is felköszönti. Vicc az egész. Apák napját nem tartunk, ahogy Após napot sem. De én is azóta értékelem igazán az Anyák napját, amióta Anya vagyok és szerintem ahogy én meghatódok 30évesen a lányom ölelésétől, az anyósom is meghatódik az unoka és a menye (azaz az én) köszöntésemtől. De mi születésnapokat és névnapokat is tartunk, ahogy házassági évfordulót is :P Valentin-napot nem, mert az év többi napján is kapok héba-hóba virágot, nemcsak egy napra élezzük ki a szeretetünket. És a KArácsonyunk is nagy családi szokott lenni. Mi szeretünk ünnepelni, mert ilyenkor a család összejöhet. Persze könnyebb fújni egymásra (ahogy titeket olvaslak-némelyikőtöknek látszik, hogy leesne az aranygyűrű az ujjáról, hogyha anyósnak is mondanák, hogy: Boldog Anyáknapját) de majd meglátjátok, hogyha ti lesztek Anyák, Nagymamák, vagy nektek lesz egy ilyen menyetek, aki majd csak áll bambán, vagy kivonja magát az Anyák napjából, mondván: Minek? Akkor ennyi erővel Anyukátokat minek köszöntitek? Ha az év minden napján szeretitek? Mert én az év többi napján is szoktam neki kedveskedni, hogy tudja fontos nekem.

2013. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
Utolsó apák napját is tartsatok, mert az is nagyon jól esik férfinak, és valahol az is az anyákon múlik mint, ahogy az anyák napja a férfiakon, hogy szóljon a gyereknek.
2013. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:

"Akkor ennyi erővel Anyukátokat minek köszöntitek?"


Mert az ENYÉM! Csak én köszönthetem és a tesóm. Mert ANYÁK napja, és ő a mi anyukánk. Ennyi erővel mindenkit, aki valaha szült, fel lehetne köszönteni, hogy köszi, hogy szaporodtál.


Az Anyák napja személyre szól. Nem olyan, mint a Nőnap, hogy minden nőnek minden férfi, hanem minden anyának a saját gyereke.

2013. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:

54es vagyok.

Nem azért ünnepeljük, mert jól esik, hanem mert így illik, tiszteletből!

És nem ünneplünk apák napját, mert az egy újkeletű divat ünnep, ami csak azért lett, hogy ne csak az anyukák legyenek felköszöntve. Olyan mint a valentin nap.

Sőt a föld ünnepét sem ünnepeljük, meg az összes többi újkeletű dolgot sem

2013. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel mindenkit, aki valaha szült, fel lehetne köszönteni, hogy köszi, hogy szaporodtál. "


Azért az anyós, nem a mindenki kategória, szerintem! A férjem anyja, a családhoz tartozik :) És a szomszéd anyukát nem fogom felköszönteni, mert anyuka, mert ő nekem senkim, csak a szomszédom.

54

2013. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
Anyák napja 1908 óta van, szóval nem épp egy ősi ünnep és a "feltalálója" már az 1920-as évekre csalódott és kiábrándult, hogy mennyire kommersz ünnepet csináltak belőle. Na ennyi erővel..
2013. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

"1907-ben a philadelphiai Anna M. Jarvis próbálta az anyák napját nemzeti ünneppé nyilváníttatni. Az ünnepet május második vasárnapjára tűzte ki, elhunyt édesanyja emlékére. Rengeteg időt és energiát szánt arra, hogy az ünnepet előbb állami, majd nemzetközi ismertségűvé tegye. Jarvis a célját 1914-ben érte el, amikor Woodrow Wilson amerikai elnök a napot hivatalos ünneppé nyilvánította.

Sajnos azonban Anna Jarvis a népszerűsítésre fordított ideje miatt nem vette észre, hogy hamarosan az ünnepet „felkarolták” a virágkereskedők, üdvözlőlap-gyártók, cukorka- és ajándék-kereskedők, akik Európában is propagálni kezdték az Amerikában elterjedt ünnepet, amelynek hatására az gyorsan népszerűvé vált a kontinensen is. Az eredeti elképzeléshez képest – az élő és elhunyt anyák tisztelete – az ünnep eltolódott az ajándékozás, Jarvis véleménye szerint pedig főképp a virágkereskedők hasznának növelése irányába. További élete során oly hevesen tiltakozott az ünnep üzletiesedése ellen, hogy még a törvénnyel is szembekerült egy vehemens tüntetése során. Élete végére megbánta tettét és nem akarta nevét Anyák Napjával kapcsolatba hozn"


Bocsánat 1907. És a kitaláló azóta is forog a sírjában.

2013. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!