Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szervezkedő nagyszülő anyós....

Szervezkedő nagyszülő anyós. Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

A kislányunk egy éves lesz július végén.

Nem lesz közös nagyszülős szülinap, hanem úgy terveztük, hogy előbb az egyik majd a másik nagyszülőhöz megyünk (nálunk volt a nagy húsvéti giga családi közös ünnep korábban, ezzel részemről idén végeztem, előtte meg novemberben is volt egy, 9 emberre csicskáztam,alig fértünk el, alig akart anyósom elmenni).

Kivételesen most a hó utolsó hétvégéjén voltunk anyósoméknál (gyerek 6 hetes kora óta havonta "kötelezően" leutazunk a hó első hétvégén, oda-vissza 500km) és mondtam neki, hogy szokás szerint a hó első hétvégéjén megyünk hozzájuk augusztusban, ha ez jó nekik, azt mondta ok. Kertes ház, jó is ilyenkor ott nyáron.

Hazajöttünk, másnap mondtam anyukáméknak, hogy hozzájuk meg előtte 1-2 hétvégével mennénk ünnepelni, hogy érnek rá, végül úgy alakult, hogy júli utolsó hétvégéjén pont a születésnapon az én szüleimnél, augusztus első hétvégéjén - menetrend szerint - anyósomáknál leszünk. Lebeszéltem anyámékkal abban a hitben, hogy anyósoméknak jó az augsztus.

Erre most mondta a férjem, hogy anyós bejelenkezett, hogy jönne negyedmagával hozzánk Pestre a gyerek szülinapjára felköszönteni pont a szülinapon.

Mondtam a férjemnek, hogy ezt benézték mert - bár mondtam kedden a férjemnek de elfelejttte - már leszerveztem mindenkit a megbeszéltek szerint.

Férjem - szokás szerint - nem akar konfrontálódni az anyjával, de mondta, hogy majd felhívja hogy mi legyen.


Az igazat megvallva álladóan kavar anyósom, hogy hogy kéne a havi egy hévégét kettőre feltornázni, a múltkor is felugrott hozzánk, épp a balatoni nyaralásból siettünk azért haza, mert ő pont Pesten volt a testvérével, hogy hadd fusson fel hozzánk mielőtt megy a vonat. (Következő hétvégén meg mentünk amúgy is hozzájuk.)


Én amúgy is azt vallom, hogy a vendég várja meg, amíg meghívják, ő ide nem haza jár, ő itt egy vendég, de pláne utálom, hogy azért mert ő unatkozik otthon, felugrna hozzánk hívás nélkül (egyszer eljött úgy, hogy nem szólt semmit, na az szép volt...), pláne ilyenkor még jön vele más is kerül-fordul(sógoromék, unokatesók, testvére vagy éppen az amúgy áttétes rákos beteg apósomat rángatja magával)


Bunkó vagyok, hogy nem engedek abból, hogy egyrészt egyáltalán senki ne jöjjön, mi megyünk a szülői házba, és augusztus első hétvégéjén, ahogy leszerveztem?


2013. júl. 5. 18:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

végülis átgondolva a kommentek alapján úgy döntöttem, hogy ne legyen már neki két pofon, hogy később is ünneplünk meg hozzánk se jöhet, de nem is akarom, hogy igaza legyen és 6 ember szervezze át az életét mert ő kitalálta, hogy márpedig ő ezt így akarja és punktum... na hogy igaza is legyen meg ne is:

kereken aznap a gyerek szülinapján elmegyünk hozzájuk


mondtam a férjemnek, hogy nyugodtan mondja meg, hogy én nem vállalom be az egész napos vendégséget.

Őszintén: 9 emberre nem akarok megint egész nap egyedül melózni egy éven belül negyedszer egy rajtam csüngő babával, másrészt még mindig tartom magam ahhoz, hogy ne hívassa meg magát csak úgy, hogy "na akkor tetszik-nem tetszik szombaton megyünk mind a hatan hozzád, és nem mondhatsz nemet, mert különben duzzogni fogok meg telefont lecsapkodni (szokása)"... én ezt a meghívásosdi jogot megtartom magunknak, hogy eldöntsük kit, mikor, mire szeretnénk vendégül látni. Így is minden hónapban kitalál valamit, hogy jönnének hozzánk akkor is, ha előtte 5 nappal voltunk náluk. Alig tudjuk levakarni. Amúgy megjegyzem, nem tudom hányan csinálnák ezt, hogy a gyerek 6 hetes kora óta minden áldott hónapban egy hétvégét eltöltenek a nagyszülőkkel, akik 500 kmre laknak. Szerintem így is még a rendes gyerekek közé tartozunk, én ettől sűrűbben nem akarom a dolgot.(amúgy a férjem se, csak ő nem mer szólni az anyjának)


A szüleimhez meg megyünk másnap, mert velük meg ezt beszéltem meg és nem csinálok s*gget a számból, mert anyós szerint nem ugyanaz az érzés felköszönteni 6 nappal később valakit.

2013. júl. 5. 22:30
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten megertelek. Nalunk is igy indult aztan lassan lassan (egyszer csak hetvegere, majd egy hetre jottek stb) itt ragadtak. Mar 5 honapja vannak itt es nem tudom, hogy mikor mennek el. En sem akarok bunko lenni, de a vendeg ne koltozzon be.

Aztan meg anyosod egyszer mar belement, akkor most miert kellene mindenkinek utanna igazodni csak azert, mert o megint kitalalt valamit? Mar mindenkivel le van beszelve, mindenki szervezkedik akkor o is tartsa magad a szavahoz es kesz!

2013. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

nekem az anyósom viselkedése azért fura (és az ebben a szituban anyósokat védők ezt értsék meg) hogy hogy van az, hogy anyám meg - bár a férjem anyósa, és ő is nagyszülő - tud rendesen viselkedni. Ő mindenre azt mondja, hogy legyen úgy,ahogy a babának jó. Nem erőszakoskodik, nem duzzog hanem tudomásul veszi, azt ami van, nem akar idecaplatni, ha egyszer mi nem akarjuk és náluk kényelmesebb is csak azért, hogy elmondhassa a szomszédoknak, hogy Pestre ment unokázni. Tényleg, anyám normális, pedig ő is anyós, ő is nagyszülő.


Kedves utolsó: a vicc az, hogy anyósom járt így, mint Te, az anyja átugrott hozzájuk, amikor megözvegyült, hogy egy kicsit megnyugodjon...30 éve ott lakik. Azóta leomlott a háza, mert nem lakik ott senki.

És ha tudnád, hogy utálja ezt a helyzetet az anyósom! Mindig mondja, hogy utálja, hogy a nyakán lóg az "öregasszony", állandóan veszekszik az anyjával.

(Na ugye milyen szar, ha lógnak valakin...)

2013. júl. 5. 22:58
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé sok lehet neked így anyósból, szerintem már az is elég teher nektek, hogy havonta menni kell ilyen messzire. Én tuti nem mennék. És azért az nem a világ vége, ha nem köszöntheti az unokáját a szülinapján, csak utána héten. Én ragaszkodnék a leszervezett programhoz, ennyi embert külön családokból nehéz összeegyeztetni.
2013. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék le. Sose fogja megszokni, hogy nem az van, amit ő akar, márpedig neki úgy tűnik kizárólag az számít.


Az is, hogy neki nem elég, ha havonta egyszer mentek 500 kilométert? Bazki látta már a 400 forintos benzint, meg mikor még feljebb megy?


Amúgy attól én is agyfszt tudok kapni, ha ő határozgatja meg, hogy mikor és hányan. Még ketten hagyján. De mikor ő még kitalálja, hogy de még x,y és z is jön és kész, az azért már nekem is sok.

Nem vagyok rigolyás, hogy mindenki csak bejelentkezésre jöhet, mert nem így van, csak nem mindegy milyen, aki jön. Pl. a saját anyám, ha jön, akkor felugrik, nem foglalkozik azzal, hogy épp milyen a lakás, nem azt várja, hogy 3 fogásos ebéd legyen stb. az se érdekli, ha épp mást csinálok, így akkor jön, mikor tetszik neki. De azért mikor bejelentik, hogy jövünk hatan ebédre és maradunk estig, az már teljesen más történet. A negatív csúcs az volt, mikor közölték, hogy nyolcra jönnek reggel. Hát mondom, de jó, akkor keljek ötkor, hogy ki legyen főzve, vagy mi a szent isten?

2013. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
ja utolsó vagyok, amúgy már nem is nagyon csinálják, néha próbálkoznak, de tagoltan el van mondva, hogy ne-em. És nem én mondom, hanem a férjem. Sokszor hallom is, mikor a telefonba konkrét terveket közölnek vele és már forgatja is a szemét, hogy álljon meg a menet.
2013. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

kedves utolsó:

hát éppen ez az, hogy nálatok a férjed tud nemet mondani, nálunk meg a férjem jófiú, ráhagy mindent az anyjára, mert nem akar ellenkezni.

Rábólint mindenre, utána én közlöm, hogy ácsi azért ez baromság, és akkor farkat behúzva visszahívja anyósomat, hogy "közös döntésre mégse jöjjön/nem szakítjuk meg miatta a nyaralásunkat/ne hozzon még 3 embert/, mégse megyünk hozzá hiszen két hete voltunk stb.

Amiből pontosan tudja anyósom, hogy én vagyok a háttérben. De nem engem hív, mindig a férjemmel akar takarózni, meg hátha célt ér és mivel sokszor nincs kedvem a házi sárkányt adni, így belemegyek és megint anyósomnak van igaza és ő nyert.

A benzin hagyján ,kifizetjük nem érdekes, de érittek, 6 hetes volt először a gyerek, amikor elkezdtük hordani hozzájuk és elég fárasztó lehetett egy ilyen pici gyereknek. Akkor gondoltuk, jöjjenek inkább ők hozzánk: de basszus első alkalommal alig tudtam, őket kitenni este, huszadik célozgatásra sem mentek el, milyen dolog már ez, egy pár hós csecsemőnél? Szoptassak a speizban?


Igazából a sógornőm csinálta jól, nem vesztek direktbe ösze csak éppen nem barátkoznak. Anyósom fúj is rá, de nem is megy hozzájuk, csak szídja nekem meg beosztaná sógoromék pénzét, és különféle feltételeket szab, hogy mior szállna be a lakásukba aprópénzzel.

Csak hát én nem akarok feszült hangulatot, és respektálom, hogy a férjem anyja, rendes fiút nevelt, nem akarok beleszarni a ventillátorba így aztán én marha, szívok. Egyszerűbb lenne összeveszni és mivel haragtartó, megszabadulnék ettől az egész gyomorgörcsös szarakodástól, mert ebbe meg én megyek tönkre, hogy próbálok kedves meny lenni. Mennyivel jobb lenne bunkónak lenni és semmit nem veszítenék, mivel sosem segít, a gyerekhez nem ért, nem is különösebben foglalkozik vele, csak felkapja, viszi egy kicsit oszt csókolom. Sétáljunk vele a faluba, hogy mutogathassa magát a gyerekkel meg tologathassa a babakocsit. Ennyiben kimerül az unokázás.

Az én anyám pelenkáz, etet, öltöztet, játszik a földön stb mindent és ennek ellenére nem szól bele semmibe és nem tapadós.

2013. júl. 7. 22:43
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen anyós jutott,de én az elején lerendeztem.

Jött volna hozzánk minden hétvégén,maradt volna hétköznap is,mondán megfőz mire mi hazaérünk melóból,délután csináljunk hármasban programot.

Meg a lókukit,még ittragad.

Azóta is haragszik,de messziről,mert ide nem jön,csak ha hivom,egyszer csinálta meg,hogy úgy jött hogy nem hivtuk,mi strandon voltunk,dönthetett hogy áll a kapuban még 5-6 órát mire hazaérünk vagy hazamegy (300km).Azóta nem jött csak ha előtte lebeszéltük...

2013. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!