Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátom anyukája nagy...

A barátom anyukája nagy gonosz velem de nem akarom, hogy miattam veszekedjenek. Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a barátom 23 és két éve vagyunk együtt.Nem lakunk együtt de a nyár 80%-át nála voltam, mert Ő egyedül lakik, nálunk pedig ott vannak a hugaim aki minden percbe rajtunk lógnak és egy szabad percünk sincs. Amikor nála voltam az anyukája minden nap át jött és számon kérte, hogy mit keresek ott? Mért foglalom le a barátom mikor lenne egy csomó dolga?! Miért nem otthon alszok 18 évesen?

Ha ott volt és kivettem a hűtőból pl. a tejet akkor egyből megkérdezte, hogy mit vettem abba a hűtőbe, hogy csak úgy kiveszem a dolgokat.

Ha épp csináltam valami kaját ott állt mellettem és végig prédikált, hogy ezt nem így kell, azt ne úgy csináld, a hagymát ne vágd olyan picire.. tudom, hogy nem vagyok egy konyha tündér de még most kezdő vagyok a konyhába.Próbáltam finoman meg kérni, hogy ne piszkáljon de nem reagált rá.Volt, hogy a barátom dolgozott én pedig átmentem egy kicsit összepakolni, mert előtte nap mikor nála aludtam reggel siettem haza és nem volt időm rá.Erre persze Ő is átjött( 3házzal van köztük,gondolom látta, hogy oda megyek) egyből sértegetett, hogy nem vagyok elég jó a barátomnak, mert még a tojáshéj a fenejemen van és csak elvettem tőle 2 évet a fiatalságából.. azt is a fejemhez vágta, hogy csak kihasználom Őt, mert van munkája, kocsija, háza.. de azt elfelejtette, hogy amikor összejöttünk még tanult és otthon lakott.Addig mondta és mondta, hogy mindent ott hagytam és haza mentem.Ő ott maradt és azt mondta a barátomnak, hogy mikor átment, hogy a pincéből átvigye a bicikli fújjtatótt én egyből elmentem és neki kellett összepakolni utánunk. Nem mondtam el, hogy pontosan miket mondott, mert nem akarom a vitát.

Nem tudom megvédeni magam vele szembe, mert folyton kiforgatja a szavam és ha vissza szólok neki egyből szalad panaszkodni, hogy tiszteletlen vagyok.

Mostanában nálunk vagyunk általában de ez nem tetszik a barátomnak és folyton kérdezgeti, hogy miért nem alszok nála meg mindig azt akarja, hogy költözzek oda de tudom mennyire kiakadna az anyukája így inkább mindig azt mondom, hogy korai lenne még.

Próbáltam kedves lenni az anyukájával de nagyon undok.Közelettem, kértem, hogy tanítson meg sütiket sütni de azt mondta nincs türelme meg, hogy először főzni tanuljak meg.

Nem tudom mit csináljak, mert nem akarom idegesíteni ezzel a barátomat de a helyzet egyre rosszabb.


2013. aug. 31. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A barátod vagy leállítja vagy robbansz és te fogod kiosztani, vagy otthagyni a párod!
2013. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sokszor szerettem volna már kiosztani de én 18 éves vagyok Ő pedig 45."

Na és? Enyhítő körülmény, hogy elmebeteg.


"Szóval nem szeretnék vele csúnyán vagy keményen beszélni."

Pedig kénytelen leszel.


A szép szót meg meg sem hallja."

Pont emiatt.


Mindenképp te leszel a vesztes, ha nem állsz keményen a sarkadra. Én sem azt mondtam, hogy tépd meg, és beszélj vele úgy, mint egy kocsis, de könyörgöm... vagy szólj a te anyukádnak, hogy legközelebb menjen veled, és beszéljen vele. Bár én 20 éves vagyok, de lehet megtenném ezt, ha ekkora terrorban tartana valaki. Anya tuti kikaparná a szemét ennek a félkegyelmű nőnek, ha a helyedben lennék.

Ha nem teszel semmi radiálisat, akkor ennek a kapcsolatnak a pároddal lőttek.

2013. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Nika1977 válasza:
72%
Én megküzdöttem ezzel a helyzettel és egyszerű volt. Nyeltem pár hónapig aztán kiosztottam az öregasszonyt. Úgy összevesztünk, hogy éjjel 11-kor otthagytam a kicsi fiával hagy boldogítsák egymást. A fia másnap utánam jött és együtt vagyunk. Az anyjához ha elmegy én nem mondom hogy ne menjen mert az anyukája ez természetes ha meglátogatja de én nem megyek be a házba. Kb 1 hónapja nem láttam a mammert és nem is hiányzik. Tudod én voltam a szar meg aki kihasználja a kicsi fiát. Ha a párod szeret akkor költözzetek el mert ennek jó vége nem lesz ugyanis Ő is két tűz között van, neki is rossz.
2013. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

1. Az anyuka pontosan tudja a gyenge pontjaidat, és hogy mivel lehet téged sarokba szoritani. Mivel a tudtára adtad, és most ő felhasználja ellened.

2. Válts stratégiát!

Mostantól ne ugorj minden vádjára, mintha meg sem hallanád amit mond. Ha pajzsot tartasz magad elé, vissza fog pattani, ha lepered rólad, majd ő fog tőle rosszul lenni.

3. Eddig ő érezte jól magát, mostantól legyen másképpen.


Nem tudsz jobbá válni a szemében, mivel eleve benne van a hiba, te nem fogod tudni megváltoztatni az ő félelmeit, bármilyen jó leszel neki.

Amig ő el nem ér arra az érzelmi-értelmi szintre addig nem változik semmi. Tégy bármit, sosem leszel neki elég jó, talán valami enyhithetné, egy unoka, talán akkor kibillenthetné őt a mostani álláspontjából.

2013. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm mindenkinek a választ.

Másodszor.. Úgy döntöttem ma úgy is átjön a barátom és szépen átmegyünk a szüleihez és elmondom minden sérelmem.Azt hiszem így lesz a legjobb.

Nem akarok tovább "hazudozni" a barátomnak.

Igaz, hogy valószinüleg tagadni fog és leordítja majd a fejem de most nem hagyom magam.

2013. aug. 31. 15:35
 16/22 anonim ***** válasza:
Így van, ne hagyd magadat. Legyen meg mindenre a válaszod, nehogy ő kerüljön fölénybe. Hajrá. :) Megírod majd pár szóban, mi volt? Most már érdekel. :D
2013. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Eddig is mindig ugy csinaltam, mintha megse hallanám de attól még hallom.Ráadásul nem használ.

Az unoka még vagy 5 évig nem téma :-)

Egyébként mikor kicsit meghíztam (58-59kg és 168cm vagyok.) egyből azt hitte terhes vagyok és lehordott, hogy ezzel akarom magamhoz láncolni a fiát.

2013. aug. 31. 15:41
 18/22 anonim ***** válasza:

Menjetek át beszélgetni. Írd meg mi volt, mert tudod most ugrik a majom a kútba. Hogy a párod, aki szeret téged, aki elméletileg veled akarna élni, mennyire fog megvédeni az anyja előtt, mennyire fog kiállni érted!


És egy zárcserét is kalkulájatok be!


Írd a fejleményeket!

2013. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Írj,hogy mi volt,kérdező!
2013. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most írok de nem volt időm rá eddig.

Nagyon kellemetlen volt elöszőr, mert láthatóan a barátomat is sértette, hogy oda megyek balhézni és az anyukája is egyből azzal jött, hogy "egy kistakony Őt ne oktassa ki a saját házába." Aztán jött a tagadás meg, hogy elvettem Tőle az egyetlen kisfiát (egyébként van egy 15éves öccse is).

Szerencsére amikor elkezdett ordítani velem a barátom mellém állt és leállította aztán világosan megkérte, hogy ne piszkáljon, ne menjen át hozzá amikor ott vagyok csak azért, hogy ne tudjunk kettesben lenni vagy Őt elfelejtheti.

Az apukája is mondta, hogy nagyon zavaró a viselkedése és azt is mondta, hogy Ő szivesen látt a fia mellett és ne álljon közénk.Ez nagyon jól esett, mert eddig azt hittem, hogy Ő sem kedvel.

Persze, végig azt állította, hogy én szándékosan provokálom és, hogy tiszteletlen vagyok vele.

Aztán felajánlottam, hogy többett nem megyek át a barátomhoz és az sem zavar ha visszaköltözik csak ne sértegessen, ne alázzon meg ahol tud és hagyja, hogy együtt legyünk nyugodtan.A barátom egyből mondta, hogy még véletlen se cuccol haza és, hogy oda fogok hozzá költözni ha tetszik, ha nem.Erre az anyukája sírni kezdett és könyörgött neki, hogy költözzön haza de nem ért el vele semmit.

A barátom apukája vissza adta a ház kulcsot ami náluk volt.Majd ha akarnak valamit akkor felhívják, hogy átmehetnek-e vagy áthívják.

Nagyon sajnáltam, mert nem ez volt a célom.

Miután eljöttünk kicsit mérges volt a barátom, hogy eddig nem szóltam neki és hagytam, hogy ezt csinálja.

Remélem most már kicsit jobb lesz..mondjuk nem hiszem de legalább őszinte voltam a barátommal és az anyukája nem jeleneik meg korán reggel amikor ott alszom.

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!:-)

2013. szept. 1. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!