Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Anyós nem szezereti a páromat és fordítva. A baba az első nekem.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20éves vagyok van egy 10 hónapos kisfiam. Apukámmal nagyon szeretjük egymást. Barátommal sokat veszekszünk mert NevelőAnyummal nem bírják egymást. Igazából Anyu velrm és Apuval is állandóan veszekszik , ideges fáradt ordibál kb 10évesként kezel. Mindenbe beleszól. Aput is én védem meg ha veszekednek. Nem lehet vele mit kezdeni , ha nem jó hejre rakom a cipőmet odébbrúgja és elvárja h most azonnal menjek és tegyem a helyére (mégha éppen babával foglalkozom is) ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja kiabál velünk. Elköltözni anyagiak miatt nem tudunk Apu nem akarja , hogy elmenjünk mindent megtesz értünk. Barátom Anyukájánál nagyon sokan lennénk kicsi helyen. A kisfiam az első , hogy Ő ne élje át azt amit én kicsinek( folyamatos kiabálás stb). Nem tudunk mit csinálni:( Mit tennétek ilyen helyzetben? (az lemaradt h próbálok Anyuval normális lenni hisz mégiscsak mosott főzött stb kicsi korom óta. )

2013. okt. 7. 09:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%
Attól leszel jó anya, ha gondoskodsz a gyermeked anyagi biztonságáról és a nyugodt, veszekedésmentes légkörről.A bölcsiben nyugi lesz, ha te is dolgozol, akkor egy albérletet már tudtok fizetni. Ne tedd ki a kicsit az állandó kiabálásnak, mert ezzel többet ártasz, mintha hozzáértő emberek felügyeletére bíznád napi x órában. Mindannyiótoknak jobb lenne így.
2013. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Kedves 7.: Igen tudjuk de nem lehet valakit csak úgy kirakni az utcára. Most is főz... ilyenkor mindíg lelkifurdalásom lesz mert Ő fel sem fogja , hogy nekünk nem jó. nem akarom azt sem hogy Anyu szomotú legyen:/
2013. okt. 7. 10:21
 13/32 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy igazatok van. Nekem annyira furcsa ez a bölcai dolog. persze lenne időm de akkor nem én nevelném fel a Saját gyerekemet.
2013. okt. 7. 10:23
 14/32 anonim ***** válasza:
61%

Miért, egyébként 18 éves koráig a fenekében lennél?


Nézd, a gyereknek az a jobb, ha szocializálódik és az anyján kívül mással is van. A rátelepedés sokkal rosszabb idővel. Tedd a szívedre kezed: a gyereknek vagy NEKED jobb, ha együtt vagytok sülve-főve?

2013. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem is értem miért nem mentél el dolgozni eddig ilyen anyagi helyzet mellett..


Nem attól leszel rossz anya, hogy bölcsibe adod és nem abajgathatod egész nap, hanem attól, hogy nem teszel meg minden tőled telhetőt a jó körülmények megteremtéséért.

Ideje lenne elszakadnod picit a gyerektől,ne legyen vele egészségtelen kapcsolatod.(bár nem tudhatom az e)

Nem akarod elengedni, pedig muszáj lesz. Sokan dolgoznak pici gyerek mellett és nem rossz szülők.

2013. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék mindíg a fenekében lenni csak oviig. Igazából nekem rosszabb ha nincs mellettem , mert rudom ha itt lenne Édesanyám mennyivel jobb lenne minden.
2013. okt. 7. 10:30
 17/32 anonim ***** válasza:
78%
Nos akkor mérlegelhetsz. Hagyhatod, hogy apád köhögje ki a megélhetéseteket, mert ugye nektek a babára megy el nagyrészt, vagy megembereled magad és elmész dolgozni, a baba meg megy a bölcsibe.
2013. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%
A bölcsi jó dolog. Az eleje mehéz, mert elkap mindenfélét, de vele egykorúakkal van, sokat tud tanulni. En nem várnék az óvodáig, főleg, ha folyamatosan üvöltöznének a gyerekem feje fölött.
2013. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező,


nem szeretnélek megbántani, de őszintén leírom a véleményem.

Meg vagyok döbbenve azon, hogy életcél neked egy mentálisan sajnos beteg ember mellett nevelni a gyermekedet anyagilag is és pszichésen is maximálisan kiszolgáltatva.

Felnőttként is megvisel bárkit a folyamatos kiabálás, egy pszichiátriai beteg emberrel való kényszerű együttélés, hát még egy kisgyermeket! (ezzel együtt természetesen nagyon sajnálom a helyzetedet és a nevelőanyád betegségét is)

Elhiszem, hogy szereted az édesapádat, illetve kölcsönösen fontosak vagytok egymásnak. De neked már van egy saját családod, a gyermeked (és ezáltal a saját) érdekeidet kellene szem előtt tartanod.

Édesapáddal tudnátok továbbra is szoros kapcsolatot ápolni akkor is, ha már nem élnétek együtt- ezzel viszont tehermentesítenéd a párkapcsolatodat is és a gyemekedet is egy "mérgező", ordibáló környezettől.


Igen, ehhez sajnos fel kellene nőni és felelősséget vállalni- amit nem úgy tudsz megtenni, hogy ilyen körülmények között foggal-körömmel magad mellett tartod 3-4 éves koráig a kisfiad- hanem hogy megadod neki azt a nyugodt családi légkört, amiről esetetekben nem lehet beszélni.


Te magad most egyszerre vagy/lennél anya és közben minden pillanatban kisgyermekként is bánnak veled. Anyagilag is rettenetesen kiszolálgatott vagy- de ez nem zavar téged túlságosan.

Többen javasolták a böcsit- tavasztól, mikor a kicsi is már a 1,5 évhez közelebb lenne ez egy reális döntés lehetne- kérdés, hogy ha eleve gyes-en vagy (tehát munkaviszonyod nem sok lehetett) milyen esélyekkel indulsz a munkaerőpiacon.

Azért én inkább ezt erőltetném- ha másként nem tanulással (most tanulsz legalább a gyermek mellett? ha otthon vagy, eltartanak, a házimunkában és/vagy a kicsire való felügyeletben is sok segítséget kapsz, akkor a tanulás is egy lehetőség lenne kitörni ebből az áldatlan állapotból).


Ne mondd azt, hogy legalább tanulni nincs időd, mert az nem igaz, nem lehet igaz. Ha felelős anya szeretnél lenni, akkor először is észre kell venned, hogy a családi egység sincs a helyén- neked kőkeményen oda kellene tenned magad, hogy valamit fel tudj mutatni a párodnak, a gyerekednek és magadnak- ne csak édesapád jóindulatából tartsátok fenn magatokat. Gondolj bele, ha ő tartósan beteg lesz vagy a közeljövőben elhalálozik akkor ti éhen haltok?


Nem igaz, hogy nem tudsz mit csinálni. Ha nem akarsz, az más... akkor viszont jó eséllyel pár éven belül a párod szépen otthagy, mert az senkinek nem "pálya", hogy a még csak nem is anyósa semmibe vegye és az "apósjelöltje" pénzelje. A gyermeked pedig szépen beleszocializálódik abba, hogy ordítva is lehet/kell a dolgokat megoldani és évekig lehet otthon tengni-lengni várva a jobb napokat.


Tessék tanulni, munkát vállalni, eltartani legalább magadat és a gyermekedet- ez nem lehetetlen, csak akarni kell.

Borzasztó ez a felfogás- ne mutasd ezt az életvitelt a gyermekednek kérlek.

Minden jót kívánok:

egy anyuka

2013. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nem sértettél meg , sőt teljesen igazad van. Nem vagyok ilyen nyámnyila csak kétségbeestem mit is kellene tennem. Nem tudom ki tudnánk-e fizetni a sulit. Az jó ötlet lenne de most azt sem tudom mit kellene tanulnom ami jó lehet.Ès ha nem tudom megcsinálni?! Nemtudom miért , egy kicsit megijedtem ettől az egésztől.
2013. okt. 7. 11:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!