Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Anyós nem szezereti a páromat és fordítva. A baba az első nekem.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20éves vagyok van egy 10 hónapos kisfiam. Apukámmal nagyon szeretjük egymást. Barátommal sokat veszekszünk mert NevelőAnyummal nem bírják egymást. Igazából Anyu velrm és Apuval is állandóan veszekszik , ideges fáradt ordibál kb 10évesként kezel. Mindenbe beleszól. Aput is én védem meg ha veszekednek. Nem lehet vele mit kezdeni , ha nem jó hejre rakom a cipőmet odébbrúgja és elvárja h most azonnal menjek és tegyem a helyére (mégha éppen babával foglalkozom is) ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja kiabál velünk. Elköltözni anyagiak miatt nem tudunk Apu nem akarja , hogy elmenjünk mindent megtesz értünk. Barátom Anyukájánál nagyon sokan lennénk kicsi helyen. A kisfiam az első , hogy Ő ne élje át azt amit én kicsinek( folyamatos kiabálás stb). Nem tudunk mit csinálni:( Mit tennétek ilyen helyzetben? (az lemaradt h próbálok Anyuval normális lenni hisz mégiscsak mosott főzött stb kicsi korom óta. )

2013. okt. 7. 09:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsó (hosszabb) válaszoló vagyok.

Milyen végzettséged van?

Gyesen vagy, rengeteg INGYENES szakképzés is van, felsőfokúak is.

Igaz több diplomával, de én is az otthon töltött 1,5 év alatt kezdtem el egy felsőfokú szakképzést és lényegesen kevesebbet kellett fizetnem, mert GYED-en voltam.

Első diploma, első szakma megszerzése, érettségi estin stb. pedig biztos, hogy vagy ingyenes vagy nagyon kedvező árú.


Nem csak azt hajtogasd, hogy mit NEM tudsz megtenni- itt a net- azonnal nézd meg, egyáltalán milyen szakképzések jöhetnek szóba.

Esetleg ismerősi körben, munkaügyi központban is tudnak segíteni.

Munkavállalás esetén pedig a munkáltatód jelentős járulékkedvezményeket kap utánad.

Olvass utána, ne csak itt fórumozz- vagy oktatás témában tegyél fel kérdéseket.

Azt sajnos senki nem fogja itt megmondani neked, hogy mihez kezdj magaddal vagy mihez lenne kedved.


Nézd: egy kicsit tényleg fel kellene ébredned és túl kellene lépned azon, hogy "mihez lenne kedvem, jajj nem tudom"- ez egy tizenéves tininek elmegy.

Elvileg te egy családanya vagy, akinek már el kellene tudni tartania a gyermekét, ne adj Isten segítenie valamilyen módon az idősödő szüleit vagy biztosítani a családja jólétét.

Kapd össze magad, vállald el azt a munkát, amit adnak- kezd tanulni olyat, amit ajánlanak, esetleg ingyen van és tudod, hogy a környékeden esélyes lehet jobb munkát szerezni vele.

Én is anya vagyok, hasonló helyzetben diplomával is mennék a tescoba wc-t pucolni SZÓ NÉLKÜL és ha kell, akkor ácsnak is kitanulnék, ha a gyermekemről, családomról, mindennapi betevőről lenne szó.


A szájhúzogatós "nem tudom"-ozás a ráérő, elkényeztetett, biztos háttérrel rendelkezők előjoga :)

Hajrá.

2013. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi ez most komolyan jól esett :) Este ha elaludt megnézem mit lehet így olcsóbban tanulni :) Teljesen igazad van csak még bele kell rázódnom ebbe a "szerepbe" . Eddíg tanultam érettségim van. Utánna már nem tanultam semmit , jött a babóm.
2013. okt. 7. 12:02
 23/32 Mirk ***** válasza:
0%
Szard le az idióta nevelőanyádat.
2013. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
37%
Peeersze, tanulni fogsz... mert eddig, magadtól ez eszedbe sem jutott, de most megvilágosodtál, aha... Az életemre is fogadni mernék, hogy ugyanezt a kérdést jövőre is ki fogod írni, csak akkor már két babóka lesz.
2013. okt. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Azért tettem fel ezt a kérdést ( ami amúgy kicsit más témájú volt) hogy megtudjam mit tennétek , vagyis ötleteket kapjak.. Namost írták hogy miket lehetne. Én viszont nem tudtam , hogy olcsóbban is lehet tanulni. Segíteni kellene nem beszólogatni.
2013. okt. 8. 07:10
 26/32 anonim ***** válasza:
Ha internetre telik, legalább tanuld meg használni is... Tanulhatsz nyelvet a net segítségével, kereshetsz képzéseket, munkát, akármit. Egyébként meg, ha ilyen helyzetben vagytok talán nem kellett volna gyereket vállalni...
2013. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Te biztosan szívesen mennél abortuszra megölni a gyermekedet amikor még nem tudod mit hoz a jövő. Mi is gondolkodtunk rajta de szerintem Ő is megérdemli az életet ha pl Te is. Lehet valaki kőgazdag is ha a gyermeknek nem adja meg azt a szeretetet amit érdemel , szegényebb lesz mint annak a gyereke aki csupa szeretetben nő fel és csuhébabával tud csak játszami.
2013. okt. 8. 21:56
 28/32 anonim ***** válasza:
50%
jaj csak ezt az abortusz gyilkosság dolgot ne! Mi lesz a következő hogy sikít a magzat amikor kikaparják?:D Amúgy persze ha már megszületett a baba akkor szeretni kell,de itt nem az a gond lesz e elég pénz a gondozására vagy sem ,hanem az hogy a pénzbeli probléma miatt stressz alakul ki a családtagok vagy a pár között ami viszont kihat a gyerekre.Nem csak az a fontos,hogy szeretitek hanem hogy a környezete is nyugodt legyen amihez viszont biztos alap kell-.-
2013. okt. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Hát ha szerinted annyira egyszerű akkor járjál sokat. Tudom , hogy probléma a pénz de ismétlem , megszűnt a Barátom munkahelye mikor kb 1.5hónapos volt a pici. Ott 2x ennyit kapott. Amikor nem volt gond a pénzel akkor is ilyen volt nevelőanyum csak én "hozzászoktam"
2013. okt. 9. 10:16
 30/32 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj a nevelőanyáddal,hogy ez a környezet nem jó a babának, meg senkinek se.

Hiába tanulsz, egyenlőre nem oldja meg a gondodat, azon kivűl nem is egészen ingyenes meg olcsóbb...főiskolán 50 plussz pontot kapsz a gyerekre, (gondolom nem vagy kisegitve vele) máshol meg a 180-ból engednek kb 50-et...tanulhatsz nyelvet esetleg de a problémád tulajdonképp a nevelőanyád...


Csak mellékesen ha a barátod jól keres az még nem ok a gyerekvállalásra, hiszen akármi történhet..én úgy gondolom annyi gyereket kell vállalni ahányat egyedül is feltudok nevelni....


mai világba meg nincs becsúszott gyerek,.....legalábbis naghyon-nagyon kevés.....

2013. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!