Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadnál egy testi fogyatéko...

Elfogadnál egy testi fogyatékost menyként?

Figyelt kérdés

A párom szülei nem szeretnek a fogyatékosságom miatt.

A sógornőm fb-on azt írta a páromnak, hogy miért egy nyomorékkal akar élni, mikor annyi csinos lány van a városban.

Megjegyzem nem vagyok nyomorék, "csak" a kezemmel vannak problémák.

Munkát nem kapok, most szakmát tanulok amiben a kezem nem hátráltat... 2 hónapja nyújtottam be az Államkincstár felé fogyatékossági kérelem miatt papírokat...Most a válaszra várok.

Egy ügyvéd azt mondta érdemes lenne perelni a kórházat, mert orvosi hiba miatt lettem olyan amilyen, de sajnos ez a papírokból nem derül ki :(


A háztartás vezetésében illetve a főzésben nem akadályoz a kezem.

Páromat nem bánja, hogy "eltart".

Sokat sírtam a problémáim miatt, általánosban csúfoltak is emiatt, akkor egy autó elé ugrottam, de az autós időben meg tudott állni.

A kívülállók azt hiszik csak lógatom a lábam, de senki sem tudja lelkileg ez milyen sz.r nekem.

23L


2013. okt. 15. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%
de megtanultam kis korom óta,hogy aki más azt kerülik vagy gúnyolják és az a kevés aki elfogad téged és nem hisz másnak a betegséged miatt az az igazi barát.Mint a férjem:)
2013. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

A sütit csakazért is megcsinálnám. Lássa, hogy milyen kedves lányról írkál rosszindulatúan.

Én nőként el tudnám képzelni tolókocsis férfival is az életem, sőt a szüleim is azt mondják mindig, nekik mindegy, hogy fekete vagy fehér, vagy akármilyen, ha úgy szeret, ahogy az nekem jó. Testi fogyatékos menyt is el tudnék képzelni. Ez legyen a legnagyobb hibája. Sokkal rosszabb lenne, ha egészséges lenne, de átverné a fiamat, rosszindulatú lenne, vagy miatta megromlana a leendő fiammal a kapcsolatunk. Anyóséknak meg kellene próbálni elmagyarázni, hogy ez nem fertőző vagy örökletes betegség, és ezzel együtt is teljes életet élhettek és boldogok vagytok egymással. Esetleg a pároddal közösen leülhetnétek velük ezt megbeszélni, és ő is álljon ki melletted. Ha nem hagyja hogy bántsanak, vagy a hátad mögött rosszat mondjanak rólad, akkor előbb utóbb abbahagyják.

2013. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodat én se merném egyedül hagyni. A végén még megbotlik s lesz valaki barom aki felsegíti.
2013. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kirúg alóla valamit a lóláb.
2013. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

Próbáltunk már beszélni velük, de hiába.

Látták a lakást, hogy minden rendben van, ettek a főztömből stb.


Nem szorulok segítségre szinte semmiben, bár nehezet nem tudok emelni...

2013. okt. 15. 18:15
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ez nem lenne veled akkor találnának mást amibe beleköthetnek.


A kötekedés alapszabálya: bármit teszel lesz aki beléd köt.

2013. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%

A tested csak csomagolas barmikor elromolhat

Az igai ertek a lelkedben van a szivedben.Hogy milyen a szived az szamit okos vagy joindulatu kedves.

Hogy eltart a parod? hany ezer negeszseges not tart el a parja?

Ne foglalkozz senkivel megkapjak majd a sajat buntetesuket a gonoszkodasukert.

2013. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%
izé aki beléd akar kötni az beléd is fog
2013. okt. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
97%
én már elfogadtam, amíg ténylegesen nem bántanak nem érdekel, a párom nagyszülei a hátam mögött még le is akarták beszélni a páromat rólam mert mi lesz a gyerekekkel... csak nem számoltak azzal párom milyen pletykás:D csak akkor megyek át ha feltétlen muszály és udvariasan elbeszélgetünk de semmi több.Ha ők nem fogadnak el akkor nekem sem kell őket.
2013. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

Igazán sajnálom a helyzetedet. Anyósod szinte már szánalomra méltóan szegény lelkileg. Ne haragudj meg érte, de annak a tipikus buta "falusi" vénasszonynak tűnik, akit csak az érdekel, nehogy megszólják a szomszédai.

Muszáj velük sokat találkoznod?

Bántanak is sokat a kezed miatt? Úgy értem lelkileg?

A párod előtt is szóvá teszik, vagy csak ha ő nincs ott?

2013. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!