Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadnál egy testi fogyatéko...

Elfogadnál egy testi fogyatékost menyként?

Figyelt kérdés

A párom szülei nem szeretnek a fogyatékosságom miatt.

A sógornőm fb-on azt írta a páromnak, hogy miért egy nyomorékkal akar élni, mikor annyi csinos lány van a városban.

Megjegyzem nem vagyok nyomorék, "csak" a kezemmel vannak problémák.

Munkát nem kapok, most szakmát tanulok amiben a kezem nem hátráltat... 2 hónapja nyújtottam be az Államkincstár felé fogyatékossági kérelem miatt papírokat...Most a válaszra várok.

Egy ügyvéd azt mondta érdemes lenne perelni a kórházat, mert orvosi hiba miatt lettem olyan amilyen, de sajnos ez a papírokból nem derül ki :(


A háztartás vezetésében illetve a főzésben nem akadályoz a kezem.

Páromat nem bánja, hogy "eltart".

Sokat sírtam a problémáim miatt, általánosban csúfoltak is emiatt, akkor egy autó elé ugrottam, de az autós időben meg tudott állni.

A kívülállók azt hiszik csak lógatom a lábam, de senki sem tudja lelkileg ez milyen sz.r nekem.

23L


2013. okt. 15. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Elég korlátolt az a család, ahol egy testi hiba miatt nem fogadnak el. Az Államkincstárnál meg érdeklődj, soknak tűnik ez a két hónap.


És igen, elfogadnék menyként egy testi fogyatékost, mert attól még ugyanolyan ember, mint bárki más!

2013. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Párom nélkül nem megyek anyósékhoz, egyrészt nem is hívnak, másrészt nem is szeretnék sírva eljönni onnan.
2013. okt. 15. 19:19
 43/62 A kérdező kommentje:

41-es

Egyébként nem megy olyan gyorsan az ügyintézés.

Az ortopédiára majdnem 1 hónapot kellett várnom, úgy kaptam időpontot. (A városban csak 1 ilyen doki van)

A neurológiára szintén sokára kaptam időpontot.

A háziorvosom azt sem tudta kihez forduljak ezzel, azt mondta sajnálja de ő nem tudja kihez kell benyújtani az igénylést.


Az ismerősöm ismerőse javasolta az Államkincstárt. Letöltöttem a honlapról egy űrlapot, kitöltöttem, csatoltam a papírokat és most várok.

Elvileg tovább fognak küldeni orvosi vizsgálatokra, és ha megítélnek egy összeget 1-2 évente kell felülvizsgálatra járnom.

Bár sajnos az állapotom nem változik, legalábbis javulni nem javul. Azt nem tudták a dokik megmondani, hogy rosszabbodni fog e (pl. elsorvadni)

Megnéztem a régi papírjaimat, születésemtől kb 9-10 éves koromig kb 25 különböző orvos neve szerepel a papírjaimon.

:(


Én lennék a legboldogabb ha eltudnék menni dolgozni vagy sportolni (pl. kosárlabda)

2013. okt. 15. 19:40
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

A Párod szeret!


Erre gondolj!


A primitívek meg vissza fogják kapni az élettől azt a gonoszságot, amit mással elkövettek.


Ez élettörvény! Ezért nincs dolgod velük!


Sok boldogságot a Pátoddal együtt, aki nagyszerű ember lehet.

Nem úgy, mint a testvére.

2013. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
9%
Azért tanuljuk meg elfogadni a lelki fogyatékosokat is.
2013. okt. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves sogorno bar latnad amit irok. Engem ugy neveltek hogy sose szidjak egy fogyatekost mert Isten mindent lat es meg jarhatok en is ugy. Tehat ilyet nem szabad csinalni!

Igaz meg csak nyolc eves a fiam de elfogadnalak es tudod miert? Mert te jobban megbecsulned ot mint az egeszsegesebb ontelt tarsaid.

2013. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elfogadnálak.


Ne foglalkozz velük. Kaptál 40 választ, 40 embertől, akik elfogadnának. Ne amiatt egy 1-2 miatt keseregj.

2013. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám beleesett a gyermekparalízis-járványba. "Csak" az egyik lába bánja, sántít gyerekkora óta. Nem csinált belőle ügyet, őt is csúfolták, de voltak barátai és voltak, akik szerették és neki ez számított. Találkoztak apummal, ő sem ezzel foglalkozott, hanem hogy milyen ember és együtt vannak több, mint 30 éve, lett két egészséges gyerekük és ennyi. Szeresd a párodat, örülj, hogy ő is szeret és kövess el minden tőled telhetőt, hogy boldoggá tedd, a többi a kutyát nem érdekli.
2013. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

Az én sógornőm egy lelki nyomorék iszonyat sivár érzelemvilággal. Nincs rosszabb mint amikor valaki lelkileg nyomorék. Sajnálom a gyerekeit.:(

Szóval igen, bár választott volna tesóm mást.

A sógornőm "fogyatékossága" nem látszik elsőre, a tiéd meg igen. Közhely, de a belső számít igazán.

2013. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem amikor az én testi és szellemi fogyatékos bátyámra hogyan néztek, és miket mondtak az emberek...

Sajnos nem lehet nem foglalkozni vele, az embert nagyon bántja (szerencsére a testvérem ebből semmit nem ért, de nekünk családtagoknak nagyon rosszul esett mindig), és napokig emészti magát egy-egy gúnyos vagy modortalan megjegyzésen. Örülj, hogy a párod, kellő érzelmi intelligenciával rendelkezik, melletted áll és nem az anyós, meg a drága sógornő ostoba, buta, primitív viselkedését örökölte.

Az ilyeneknek, tudom nem szabadna, de szívből kívánom, hogy csak egyszer éljék át, amit egy fogyatékos embernek napi mint nap át kell, csak egyszer! Azt hiszem, mindjárt másképp látnák a világot...

2013. okt. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!