Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadnál egy testi fogyatéko...

Elfogadnál egy testi fogyatékost menyként?

Figyelt kérdés

A párom szülei nem szeretnek a fogyatékosságom miatt.

A sógornőm fb-on azt írta a páromnak, hogy miért egy nyomorékkal akar élni, mikor annyi csinos lány van a városban.

Megjegyzem nem vagyok nyomorék, "csak" a kezemmel vannak problémák.

Munkát nem kapok, most szakmát tanulok amiben a kezem nem hátráltat... 2 hónapja nyújtottam be az Államkincstár felé fogyatékossági kérelem miatt papírokat...Most a válaszra várok.

Egy ügyvéd azt mondta érdemes lenne perelni a kórházat, mert orvosi hiba miatt lettem olyan amilyen, de sajnos ez a papírokból nem derül ki :(


A háztartás vezetésében illetve a főzésben nem akadályoz a kezem.

Páromat nem bánja, hogy "eltart".

Sokat sírtam a problémáim miatt, általánosban csúfoltak is emiatt, akkor egy autó elé ugrottam, de az autós időben meg tudott állni.

A kívülállók azt hiszik csak lógatom a lábam, de senki sem tudja lelkileg ez milyen sz.r nekem.

23L


2013. okt. 15. 17:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
nekem ez nem lenne hátrány ha ''fogyatékos'' lenne a menyem.hisz nem a testét kell szeretnem,hanem azt,ami belül van :)
2013. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 Je Veux ***** válasza:
100%

Persze nem kívánom senkinek, félreértés ne essék, de megnézném, hogy az ilyen ember hogy reagál ha ő, vagy esetleg a párja tolószékbe kerül, vagy elveszti egy végtagját.


Nem fejlődött egyébként a kezed?(ha szabad kérdeznem)


Van egy ismerősöm, akinek rászorult az egyik csuklójára a köldökzsinór és úgy maradt, nem fejlődött, ezért most olyan az egyik kézfeje, mint egy pici babának.

Nagyon értékes, szeretetre méltó ember.


Nem is értem, hogy lehet valakit ennyire elutasítani csak azért, mert van egy testi hibája.


A munkával pedig kitartóan, sok sikert. :)

2013. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnálak, mint ahogy az anyám is elfogadta a férjem.
2013. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Azt választ a fiam-lányom magának, akit akar, nekem nincs jogom beleszólni, ha már felnőtt. Ha meg csak a kezével van probléma, akkor meg az igazán nem olyan nagy valami. Teljes értékű ember mindenki. Én inkább az olyan menynek nem örülnék, aki bántja a fiamat, unokáimat, vagy nem tisztel...stb.
2013. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
63%

"..a cigány melyik kategória?.."


Vannak rendes, dolgos cigányok is, nem is egy ilyen ismerősöm van. Nem a bőrszín számít, hanem hogy milyen ember az illető, és boldog-e vele a gyerekem.

2013. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
18%

Nem bántani akarlak, de ha te vagy az, aki évek óta időnként kiír egy ilyen kérdést, akkor nem a puszta fogyatékosságod miatt utálnak.


Régóta gyakorizok, és tényleg évek óta mindig felbukkan ugyanez a sztori, hogy a kezem és mikor születtem amiatt és most másik szakmát tanulok és nem kapok munkát de a háztartást el tudom látni. Lehet akkor nekik az bacca a csőrét, hogy nem igaz, hogy évek óta semmi sem történik, csak háztartásbeliként tengődsz egy fillér nélkül.

2013. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:

Nem írtam még ki kérdést ezzel kapcsolatban, de valahol "megnyugtat", hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezzel a problémával küszködik.

(örülnék ha az illető akire gondolsz, megtalálna és felvenné a kapcsolatot velem, lelkileg biztosan tudna "támogatni".)

2013. okt. 15. 19:02
 38/62 anonim ***** válasza:
75%
és téged az miért zavar ha valaki többször kérdez? sok ezer kérdés van itt nem találsz olyant ami nem zavar?
2013. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
47%

"és téged az miért zavar ha valaki többször kérdez? sok ezer kérdés van itt nem találsz olyant ami nem zavar?"


Ki mondta, hogy zavar? Egyszerűen, ha évek óta ugyanaz az illető írná ki a kérdéseket, hogy évek óta ugyanott tart és évek óta semmit sem halad sehova és mindig ugyanaz a magyarázat, akkor inkább az vele anyósék baja, nem csak simán a fogyatékossága.


De elvileg nem ez a helyzet.

2013. okt. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
36%
és a többi kérdés az ő anyósa baja? vagy fordítva? vagy más anyósáé? vagy az is fordítva? nyald a seggem ordítva.
2013. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!