Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom látogatóba jön hozzánk...

Anyósom látogatóba jön hozzánk néhány napra én meg már előre félek a beszólásaitól. Gonosz dolog lenne megkérni a páromat, hogy beszélje le az anyját a hétvége nálunk töltéséről?

Figyelt kérdés

Ma este jön és elméletileg hétfő este megy haza. A párom nagyon szereti az anyját, de kifejlesztett mellette egy olyan "képességet", hogy meg sem hallja amiket mond, csak a tényleg lényegeseket jegyzi meg, a többit elengedi a füle mellett. Nekem ez sajnos nem megy. Ha itt van az anyja akkor mást sem hallok egész nap, hogy nekünk bezzeg nem telik ilyenre, ennek a játéknak az árából két napig ehetnénk, milyen asszony az aki így szórja a más pénzét (GYED-en vagyok), minek ennyi ruha a gyerekeknek stb. Már megbolondulok tőle. Nem vagyunk gazdagok, nem szórom a pénzt, most hónapról hónapra élünk, mert nekik is segítünk és a házat is csinosítgatjuk. Nagyon rosszul esnek ezek a beszólások.

Tudom, hogy nagyon szegények, de ez leginkább az ő hibájuk. Megbántani nem akarom, mert azzal a páromat is bántanám, de az sem jó, ha napokig fojtogat a sírás miatta.


2013. okt. 17. 08:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom más hogy van vele, de én nem engedek senkinek sem beledumálni a dolgainkba.

Írta valaki hogy ő az összes anyóssal jól kijött.Hát akkor nagy mákod volt, mert sok ember meg nem ilyen. Pl a férjem családja szabályosan féltékeny a férjemre,nem szeretik igazán, így engem sem szerethetnek alapból.

Én nem vagyok az a sakkban tartható típus, bizony beszólnék ugyanúgy neki mint ahogy ő nekem, és a saját házamban tanulja meg hol a helye. Nem csak neked kell tisztelettel lenned hanem a másik félnek is. És ha a férjed nem véd meg igenis nem kell tekintetbe venni, nyugodtan vissza kell szólni anyukának. Pont úgy ahogy valaki írta, nálunk soha nem volt divat hogy a szülők a gyerektől bármit is elvesznek vagy segíteni kell őket, nálunk a szülő segíti a gyereket. Úgyhogy vágd oda neki nyugodtan hogy amit odaadtok az nektek is kellene.

2013. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Shai-Hulud ***** válasza:
98%

- Aztán meddig marad nálunk, anyuka?

- Csak addig drágám, míg szívesen láttok.

- Nocsak, hát már egy kávét sem iszik meg nálunk?

:-D

2013. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt érthető, hogy zavarnak a beszólásai, másrészt viszont nem lenne szép dolog, ha elküldenéd.

Szerintem ő egész egyszerűen ilyen, és észre sem veszi, hogy beszólogat. Ha szóvá tennéd, akkor azt sem tudná, hogy miről beszélsz. Vannak ilyen emberek, akik imádnak panaszkodni és más zsebében turkálni, de szerintem ezt nem tudatosan csinálják. Nagymamám is ilyen, engem is zavar, de nem tudunk vele mit csinálni. Inkább add a lovat anyósod alá ha siránkozik valamiért.:) Pl. ha valamiről megkérdezi, hogy mennyiért vettétek, akkor sokkal magasabb árat mondj, szörnyülködjön csak. Vagy ha a gyerek sok ruhája a téma, akkor beszélj neki arról, hogy milyen drága cuccokat néztél még ki neki.:) Ha azon sírsz neki te is, hogy nincs pénzetek, akkor csak rákontráz, hogy neki mennyivel szarabb. Az ilyen ember azzal nem tud mit kezdeni, amikor azt ecseteli neki a másik, hogy milyen tök jó minden. Próbáld ki! :) Legalább lesz pletyizni valója.:)

2013. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

En biztos nem foglalkoznék vele, hogy mit szól be.

Pisti szerint igy jol van, Katinenei. Pisti meg en igy gondoljuk. Stb. Ennyit kell csak mondani es kész. Emiatt nem kell hogy sírás fojtogasson. Ha megis igy van, akkor az nem anyós hibája, hanem neked van valami problémád, talán depressziós vagy.

2013. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%

"nekünk bezzeg nem telik ilyenre, ennek a játéknak az árából két napig ehetnénk"

Megmondod, hogy nagyon jutányosan jutottál hozzá mindenhez, akciós volt, le volt árazva, ajándék volt valakitől,...stb. Nem kell tudnia, mi mennyibe került, egyébként nem is értem, honnan tudja, melyik játék mennyi? Az meg a ti dolgotok, hogy a saját pénzeteket mire költitek, főleg, hogy még segíteni is szoktatok nekik.

Nekem anyukán olyan, hogy ha mesélem, miket vettünk, akkor egyből mondja, hogy ne vásároljak annyit, mert tegyünk inkább félre még többet a megtakarításba. Ilyenkor mindig elmondom, hogy 70%-os akció volt, vagy fillérekért túrtam...stb. Ettől mindig megnyugszik valamiért :D

2013. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi idős a gyerek? Ha már kicsit nagyobbacska, nyomd apuka kezébe, és akkor erre a hétvégére menj el te is valahova :)
2013. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg is kérnéd a párodat, hogy beszélje le az anyukáját a hétvégi látogatásról, az csak a probléma tologatása lenne, mert úgyis találkozni kell vele rendszeresen. Szerintem a férjed tud valamit, nyilván kiismerte már az anyukája stílusa ellen a leghatásosabb ellenszert, szóval neked is azt kéne tenned. Magam is azt vallom, hogy ha családon belül valakinek tenyérbemászó a stílusa, nem lehet ellene tenni csak azt, hogy a lehető leglazábban kezelni, elviccelni amikor beszól, a sértés egyik fülön be másikon ki és direktbe kimutatni hogy baromira nem érdekel mit habratyol. Biztos vagyok benne, hogyha látja rajtatok hogy egyáltalán nem érdekel titeket és nálatok nem ér el semmit ezzel, akkor le fog róla szokni anyuka.

Szóval mindig arra gondolj, hogy ti a férjeddel és a gyerekkel egy család vagytok saját szabályokkal és igényekkel, különállő miliő, anyuka pedig ott csak egy vendég nulla beleszólással.

2013. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
sztem beszéled meg vele vagy a paróddal azt hogy ez téged zavar és ne szóljon bele, hogy te mit csinálsz és mit nem. nem a feleséged egy ilyen anyós sztem nem cukorból van. :D
2013. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj, először is tojd le miket mondd, mert ezek koholmányok és csak az zavarjon ami igaz is.

Másodszor ha beszól a játékokra akkor azt kell mondani-semmi gond akkor mi sem segítünk a ház körül mert az milyen sok pénz és ők se költsenek ruhákra mert az mennyire pénzpocséklás, illetve a te nevelési módszered, olyan jól nevelte a fiát,hogy nem szólhatsz bele de cserébe ő is fogja be a száját.

Az én taktikám mindent nyugodtan mosolyogva kell mondani, vagy fapofával nem reagálni semmire, mindkettő kikészíti a felbujtót:D

2013. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, hogy milyen az ha van anyós, mert nem élte meg a fia esküvõjét. Viszont nagyon hiányzott, hogy a gyerekeim valakit nagyinak szólitsanak, vagy tanácsot adott volna.Igaz az én anyám élt, de nem érdekelte az unokája sohasem.

Biztosan rossz annak,akinek anyósa van, ha mindenbe beleszól, de azért örüljetek neki, hogy van akinek hiányoztok.

2013. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!