Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek olyan ajándékk...

Ti mit tennétek olyan ajándékkal anyósotok részéről, amiről kiderül, hogy nem is nektek vette, hanem ö kapta, csak nem kellett neki?

Figyelt kérdés
Idén szülinapomra kaptam tőle egy karórát,amit akkor örömmel elfogadtam, addig, míg a párom fel nem világosított az ajándék eredetéről. Eltettem az ajándékot, legszívesebben visszaadnám neki, pl. névnapjára.De bunkónak se akarok tűnni.
2013. nov. 23. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Én örömmel hordanám továbbra is, ebben nincs semmi. Én is simán továbbadom az olyan ajándékot, ami nekem nem kell, de olyannak, akiről úgy gondolom örülne neki. A férjed viszont jobban tette volna, ha csendben marad.
2013. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha tetszik, ettől függetlenül hordanám. Kivel szúrok ki, ha elrakom egy dobozba a nekem tetsző és megfelelő tárgyat, ahelyett, hogy használnám? Hát nem az anyóssal. :) Ha nagyon vissza akarsz vágni, akkor esetleg egyszer megköszönheted neki, hogy azóta is hogy szereted az órát, és XY-nak milyen jó ízlése van, hogy pont ezt a modellt választotta anyuka részére. :D
2013. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy úgy gondolta, neked tetszene. Én nem sértődnék meg, nem csinálnék ügyet belőle. Én is kaptam már "használt" ajándékot, napirendre tértem felette. Ha amúgy más probléma nincs, akkor szerintem fátylat rá.
2013. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is tovább szoktam adni az ajándékot, amivel nem tudok mit kezdeni, de esetleg értékes. Miért? Mert valaki jó szívvel adta, és én sem akarom, hogy porosodjon a szekrény mélyén, csakmert nekem nem az ízlésem. Akkor már inkább odaajándékozom olyannak, aki hasznát tudja venni.


Szerintem ez nem bunkóság. Ha használt vagy rongált dolgot adott volna megérteném a problémád, de így nem. Volt egy órája, úgy gondolta neked tetszene, miért ne adhatná oda?

2013. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát izé... én mondjuk nem alkalmakra, hanem csak úgy, de rendszeresen továbbadom az ajándékba kapott, de "nemszeretem" parfümöket, ilyesmit, mert minek álljon ott a szekrényben? Megkérdezem a tesóimat, hogy ki kéri és általában van rá jelentkező. Nem gondoltam eddig, hogy ez másnak sértő lehet :(
2013. nov. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez butaság. A ferjed tényleg hallgathatott volna.
2013. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én órát kapnék, én is továbbadnám olyannak akiről tudom, hogy szereti, mivel én nem szeretem az órákat...
2013. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hordamám.Mert azt is gondolhatta,hogy Neked jobban áll,fiatalosabb,értékesebb.
2013. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Én sem csinálnék belőle ügyet. Biztos őneki nem volt rá szüksége, de úgy gondolta, te örülsz majd neki.

Ha én olyant kapok, ami tetszik, akkor nem érdekel az ilyesmi.

Nem lejárt szavatosságú körajéndék bonbont kaptál.

2013. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek: az óra neked tetszik, az anyós örömet szerzett vele.

Az, hogy nem VETTE, hanem valakitöl KAPTA, mit változtat ezen a tényen? Attól, hogy NEKI nem tetszett, még nem lett értéktelen.


Vagy szerinted CSAK annak van értéke, amit ö saját maga vesz a boltban?


Esetleg akkor problémázhatnál, ha ténylegesen használt valamit adna, de így, hogy új, fölösleges az egész cirkusz, amit csinálsz.

2013. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!