Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondolsz, ha anyós kijelen...

Mit gondolsz, ha anyós kijelenti, nem akar több unokát?

Figyelt kérdés

A fiával 5 éve vagyunk együtt, 2 éven belül szeretnénk gyarapodni. Neki már van 2 gyereke, akiket mi is nevelünk, meg a nagymama is sokat, mert anyuka hétvégente oda viszi őket, meg a szünetekben.

Voltunk nála karácsonyozni, és egy kép volt a falon, viccesen megkérdeztem, csak nem új unoka (egy képkeret eredeti képe, amit ugye csak úgy beleraknak), erre azt felelte. isten ments, elég ennyi, nem kell több. Ez nagyon rosszul esett, de észre sem vette.

Ti mit gondolnátok? én nem tervezem, hogy lepasszolom neki a gyerekeimet majd, ha akarja látja őket, ha akarja nem, de ilyet kijelenteni...

Később beszéltünk róla. A párom szerint véleménye mindenkinek lehet, az anyukája csak kimondta. Én meg mondtam neki, hogy akkor az én véleményem az, hogy neki egyáltalán nem kell a kapcsolatot tartani velük, ha ez teher lesz, én nem erőszakoskodom, hogy megismerjék egymást.


2013. dec. 25. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom abból indul ki,hogy a másik unoka is mindig nála van hétvégente ami azért tényleg elég sok.Nem másnak kell szülni akkor teljesen mindegy mit mond.
2013. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Semmit, nem ő fogja eldönteni, hogy lesz-e még gyerek.


Amúgy rosszul esne és kiakadnék, de nem ez döntene.

2013. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne vedd ezt ennyire a lelkedre. Nem biztos, hogy észrevette/mérlegelte, hogy ti még esetleg terveztek gyereket, egyáltalán nem biztos, hogy ez egy rosszmájú célzás volt a részéről.

A véleménye nem érdekelne, ha mi a párommal szeretnénk, akkor lesz unokája és kész. Ha foglalkozik vele, akkor foglalkozik, ha nem nem.

Saját tapasztalatom: A párom 23 éves, 2 évvel fiatalabb nálam. Még nem terveztük ugyan, de teherbe estem és mivel a körülmények megvoltak elvállaltuk a babát. Én már sejtettem mi a helyzet (orvosi megerősítés még nem volt), amikor egy családi ebédnél szóbakerült az unoka téma és a párom anyukája közölte, hogy neki ez még abszolút nem hiányzik, el sem tudja képzelni magát nagymamaként. Azóta eltelt jópár év, megszületett a második is. A nagyi szeme fénye mindkettő születésüktől kezdve. Az elsőnél még fel is hozta, hogy hát ő mennyire nem tudta elképzelni, de lehet nem szeretni egy ilyen kisembert?

Nagyon rosszul esett a megjegyzése, mert már sejthető volt, hogy kénytelen lesz szembesülni vele, hirtelen sokkolódtam, hogy nem fognak a szülők velünk örülni, de végülis jól alakult.

Egy-egy elszólás nem a világ vége, ne vedd a szívedre.

2013. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
De láthatáson miért a nagyival vannak miért nem a pároddal? Nekem is lehet elég lenne kettő ha velük is alig törődik.
2013. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
A sajat velemenyet mondta ki, de itt nem celzott senkire, hiszen jelenleg mar 2 unokat nevelget, s elkepzelheto, hogy mar abban a korban van, amikor szivesebben pihenne, a csend es nyugalom az, ami neki hianyzik, ezert pedig neked haragudnod nem lehet.
2013. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. A 2 meglévő egy hetet van nálunk, a másik hetet anyukával kéne, de ő átviszi a nagyihoz.

Nagyon remélem én is, hogy ha meglesznek, azért máshogy viszonyul.

2013. dec. 25. 19:37
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha az én nyakamba varrnák az unokát lehet én is ezt mondanám. Ő már felnevelte a saját gyerekeit.
2013. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Így én is ezt mondanám. Nem azért vannak egy nagyszülőnek unokái, hogy ő nevelje fel azokat. Nagyinak lenni nem így jó, megértem az álláspontját. Szerintem ha ti ténylegesen foglalkozni fogtok a sajátokkal, azzal nem hinném hogy baja lenne, pláne ha amúgy a két meglévőt is szereti, nevelgeti.
2013. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%

Azt gondolom, hogy anyóspajti nem akarhat vagy akarhat egy vagy több vagy egyetelen egy unokát is/sem - a megvalósítás a ti dolgotok, nem az övé. Lehet hiozzá jó vagy rossz képet vágni, de döntési joga, beleszólása nem lehet. Elmondhatja a véleményét, tu udvariasan meghallgatjátok, ha meghallgatjátok, és utána a saját fejetek szerint döntötök.


Éppúgy nincs ebbe beleszólása senkinek, mint abba, hogy mindenáron unokát akarjon.

2013. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos én is az anyósod igazát erősítem!!


Nagyon sok "papír-anyuka" csak akkor játssza el a " hős nagy magyar anyát", ha a bíróságon kell kiharcolni a gyerekeket és a tartásdíjat az extől.


A valóságban rájuk se néz szinte, mert egész nap az oviban és az iskolában vannak a gyerekek, hétvégén és a szünidőben meg a nagyinál!!


Lehet lepontozni!

2013. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!