Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A születendő baba neve a...

A születendő baba neve a probléma, egyszerűen nem hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés
Párommal kitaláltuk hogy a gyermekünk neve mi lesz, de tetszett egy másik név is ezért úgy gondoljuk, az lesz a baba második neve..Mikor anyósomnak megmondtuk, elkezdte hajtogatni hogy de neki nem tetszik az első , hanem a második sokkal jobb, és ne az legyen stb..párommal mondtuk neki párszor hogy de már eldöntöttük stb.. de azóta minden egyes nap ezt kell hallgatnunk, hogy jaj én úgyis a második nevén fogom szólítani, mert nekem az tetszik jobban, és hogy úgy szólítja ahogy akarja..Én nem gondolom hogy így működne ez a dolog, milyen már hogy a gyereket 2 néven is szólítják, és mindenki másképp.De viszont ezért nem akarom hogy ne legyen második neve mert ettől függetlenül tetszik, és egyébként anyóssal is jó viszonyba vagyunk, úgyhogy nem szeretném megbántani de már annyira idegesít és rosszul esik, hogy ennyire erőszakos.Ti mit tennétek a helyemben, ráhagynátok, hagy mondogassa csak, vagy beszélnétek vele?Felesleges feszkót nem akarok csak már annyira belelovaltam magam ebbe a témába, hogy tényleg nem képes elfogadni a döntésünket..
2014. jan. 20. 17:23
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Nekem és az öcsémnek is 2 nevünk van. 1. névnek a szüleink nevét kaptuk meg, másodiknak pedig a "használatosat". Azért ilyen a sorrend, mert így hangzik jól :) De pl. unokahúgomnak is 2 neve van, kb 5 éves koráig az 1. nevén hívták, aztán valamiért átszoktak a 2. nevére.. (talán mert az "komolyabban" hangzik :D)
2016. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!