Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A születendő baba neve a...

A születendő baba neve a probléma, egyszerűen nem hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés
Párommal kitaláltuk hogy a gyermekünk neve mi lesz, de tetszett egy másik név is ezért úgy gondoljuk, az lesz a baba második neve..Mikor anyósomnak megmondtuk, elkezdte hajtogatni hogy de neki nem tetszik az első , hanem a második sokkal jobb, és ne az legyen stb..párommal mondtuk neki párszor hogy de már eldöntöttük stb.. de azóta minden egyes nap ezt kell hallgatnunk, hogy jaj én úgyis a második nevén fogom szólítani, mert nekem az tetszik jobban, és hogy úgy szólítja ahogy akarja..Én nem gondolom hogy így működne ez a dolog, milyen már hogy a gyereket 2 néven is szólítják, és mindenki másképp.De viszont ezért nem akarom hogy ne legyen második neve mert ettől függetlenül tetszik, és egyébként anyóssal is jó viszonyba vagyunk, úgyhogy nem szeretném megbántani de már annyira idegesít és rosszul esik, hogy ennyire erőszakos.Ti mit tennétek a helyemben, ráhagynátok, hagy mondogassa csak, vagy beszélnétek vele?Felesleges feszkót nem akarok csak már annyira belelovaltam magam ebbe a témába, hogy tényleg nem képes elfogadni a döntésünket..
2014. jan. 20. 17:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Öcsémnek is két neve van, mind kettőre hallgat. A családon belül a második nevén szólítjuk, a barátai pedig az elsőn.
2014. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"n nem gondolom hogy így működne ez a dolog, milyen már hogy a gyereket 2 néven is szólítják, és mindenki másképp."


akkor minek a 2. név???? -.-"

még ha valaki miatt, azt megértem, de ahogy írod, itt erről szó nincs...

2014. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért ha Szabó Milágrosz Kitti a tervezett név, akkor megértem az anyóst :)
2014. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
a Sanyis válaszolónak respect, legnagyobb ötlet:D
2014. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Elárulod, mi az a két név? :)

Nálunk is két neve van a lányomnak. 4 névből elég nehezen tudtunk választani. Anyósom kijelentette, hogy mindegy, mi, csak a Csenge ne legyen, mert az nem tetszik neki. Egyébként páromnak a Vivien tetszett kicsit jobban, nekem a Csenge. Két nevet nem akart adni. Végül nem sikerült eldönteni ( a Csenge a vezetéknév végződése miatt kicsit fura volt), így a teljes neve H. Vivien Csenge.

Azóta az apja Vivinek ( Vivcsi, kicsim, törpilla, stb beceneve volt :D ), és Csengének szólítom. A védőnő szerint felesleges a két név, mert a gyerek belezavarodik, hogy kinek szóltak. Na, ezt már csak azért is hülyeségnek tartom, mert pl a kislányunk ( 3 éves), volt, mikor kijelentette, hogy a Vivi, és nem Csenge :D

Anyósom azt tanította neki, hogy ő a H. Vivien. Érdekes, mert akárhányszor megkérdezem, hogy hívják, mindig mindkét nevét mondja. Szóval ha nem akarod, hogy a második nevét is használják, akkor csak egyet adjatok neki. :)

2014. jan. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ja, és mindegyikre hallgat ( vagy egyikre sem) :D
2014. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Először mi is két nevet akartunk adni a lányunknak, a páromnak az Enikő nekem meg a Nóra név tetszett, akkor én úgy gondoltam, hogy nagy baromság lenne mert mind ketten máshogy szólítanánk szóval mégegyszer átnyálaztuk a naptárat és kiírtunk 10 nevet és a 10 névből 1 olyan volt ami mind kettőnknek tetszett úgyhogy azt választottuk. Nem bántuk meg. Így nincs ebből állandó vita, és ha ő is nagy lesz nem okoz majd problémát a hivatalos papíroknál, aláírásnál, stb. hogy melyiket használj. Ja a páromnak egyébkén van az előző házasságából már 1 lánya és neki is két neve van az elsőt használták a gyerek 2 hónapos koráig és azóta is a másodikat használják és azt is ünneplik, szóval akkor minek is az a két név?
2014. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
le lehet pontorni de ez a 2. név a legnagyobb baromság, ha valaki így mutatja be a gyerekét egyből elkönyvelem hogy a szülők idióták....
2014. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni a két nevet. Mi a fiamnál ezért nem mondtuk el, hogy senki ne akaron befolyásolni minket. Ha nem akarod a második nevén szólítani akkor minek adjàtok.
2014. febr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Botos Gesztenye válasza:
Figyelj ez a te életed ez a te családod szerintem beszéljétek meg az anyósoddal, türelmesen vázold fel neki a helyzetet és próbáljatok meg közös megoldást találni ... Én ennyit tudok segíteni ,sok sikert
2014. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!