Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hajlandó a barátom anyukáj...

Nem hajlandó a barátom anyukája a nevén szólítani a kislányunkat. Nektek nem esne rosszul, amit csinál?

Figyelt kérdés

Reninek hívják az egy éves lányunkat.

Tudjuk, hogy nem a legmodernebb név, de nagyon jó okunk volt rá, hogy ezt a nevet adtuk a kicsinek. A barátom szülei nem szimpatizálnak a nevévvel és az anyukája első perctől fogva Alizkának hívja.Ez engem duplán sért, mert nagyon jól tudja, hogy miért Reni a neve, illetve Aliznak hívják a barátom exét.

Eleinte mindig kijavítottam, hogy Reni a neve, de vagy meg se hallotta, vagy elkezdett vitázni, hogy úgy hívja, ahogy neki jó.

Már kezdtem megbarátkozni a viselkedésével, de ma mondta a barátom huga, hogy a nagyobb unokáit csokival jutalmazza, ha Aliznak hívják.

Engem ez egyre jobban bánt.A barátom sokszor veszekedett már vele, de semmit se ért el.

Többször kijelentette már, hogy mindig Aliznak fogja szólítani.

Azt se tagadja, hogy azért csinálja, mert tudja, hogy nekem ez rosszul esik.


2014. márc. 31. 16:30
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

A születése után nagyon összevesztünk ezen a dolgon, és nem engedtük, hogy átjöjjön hozzánk. De hamar kiderült, hogy a nagyszülőknek is van láthatási joguk.

Igazából az bánt, hogy a többi gyereket is arra tanítja, hogy így nevezzék. Nekem már nincs se kedvem, se erőm vele vitatkozni, de sérti a fülemet amikor meghallom, hogy így szólítják.

2014. márc. 31. 16:46
 12/50 anonim ***** válasza:
92%
már javasolták: Nem Alizka hanem Reni, ha a mamának nem tetszik nem látja többet a gyereket.
2014. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez tényleg bolond. :D

Megmondanám az anyósnak hogy addig nem mentek oda, amíg nem képes a nevén nevezni a gyereket, és elmesélni neki, hogy ez a gyereknek mentális gondokat okozhat, bolondból pedig már elég egy is a családban. Ami ő. :D Ja és tényleg találj ki neki is valami gúnynevet.

Ne finomkodj, ő se teszi. Ha látni akarja az unokáját, akkor tanuljon meg viselkedni. Mi az, hogy úgy hívja, ahogy akarja...? :D Akkor én ezentúl mindenkit Jolánnak fogok hívni, vagy nem tudom. :D Remélem a kislány másik nagymamája legalább normális, mert azért kijár neki egy igazi nagymama, elég baj, ha a másik ilyen hülye.

2014. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
98%
Nemcsak láthatási jog létezik, hanem arra való érdemtelenség is. Illetve kérheted, hogy csak felügyelettel találkozhasson a kislányoddal, idegenek előtt meg hátha nem csinálja ezt a cirkuszt. Ha mégis, tényleg bélabácsizd le.
2014. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
97%
Te is szólíts mindenkit más néven, aki a lányodat nem a rendes nevén hívja. Majd megtudják, milyen érzés, és leállnak vele. Az ilyeneket mindig a saját fegyverükkel lehet legyőzni.
2014. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
98%

A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik.


Szerintem az elég ok hogy a gyereket nem hajlandó a nevén nevezni, sőt az unokákat is arra buzdítja. Ezzel a gyermek fejlődésében tesz kárt. (miért hivják őt Aliznak a rokonok mikor ő Reni???)

2014. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó ötletet adtatok! :-)
2014. márc. 31. 16:52
 18/50 anonim ***** válasza:
98%

bizonyíték hogy ezzel kárt tesz a gyerekben:


Az egyik itteni kérdező meg volt róla győződve hogy neki van egy ikertestvére akit az apjánál helyeztek el, mert hogy a néha az anyja meg a nagyapja teljesen más néven szólította őt.

2014. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a legnagyobb baj, hogy ez a gyereknek esik a legrosszabbul. Nem tudom mekkora a lányod, de engem 4-5 éves koromtól nagyon rosszul érintett, hogy a nagymamám más néven szólított (neki agylágyulása volt, nem direkt csinálta csak ezt nehéz egy kisgyereknek felfogni). Talán ezzel próbálj meg érvelni.
2014. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben kérdezősködnék a családban hogy hátha kiderül hogy van valaki,akinek a nevével őt is tudod idegesíteni.Mondjuk:

A te lányodat Reni helyett Aliznak hívja,hogy bántson vele,mert ugye párod exének ez volt a neve ahogy leírtad.

Akkor:

Neki meg keress olyat,aki ugyan így esne neki.Pl egy régi ismerős,akit utál,de persze a jó ízlés határain belül.

2014. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!