Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hajlandó a barátom anyukáj...

Nem hajlandó a barátom anyukája a nevén szólítani a kislányunkat. Nektek nem esne rosszul, amit csinál?

Figyelt kérdés

Reninek hívják az egy éves lányunkat.

Tudjuk, hogy nem a legmodernebb név, de nagyon jó okunk volt rá, hogy ezt a nevet adtuk a kicsinek. A barátom szülei nem szimpatizálnak a nevévvel és az anyukája első perctől fogva Alizkának hívja.Ez engem duplán sért, mert nagyon jól tudja, hogy miért Reni a neve, illetve Aliznak hívják a barátom exét.

Eleinte mindig kijavítottam, hogy Reni a neve, de vagy meg se hallotta, vagy elkezdett vitázni, hogy úgy hívja, ahogy neki jó.

Már kezdtem megbarátkozni a viselkedésével, de ma mondta a barátom huga, hogy a nagyobb unokáit csokival jutalmazza, ha Aliznak hívják.

Engem ez egyre jobban bánt.A barátom sokszor veszekedett már vele, de semmit se ért el.

Többször kijelentette már, hogy mindig Aliznak fogja szólítani.

Azt se tagadja, hogy azért csinálja, mert tudja, hogy nekem ez rosszul esik.


2014. márc. 31. 16:30
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
25%

Én értem, hogy ez zavar téged, Kérdező, tényleg elég idióta az anyósod.

Viszont ha amiatt aggódsz, hogy a gyerek identitásában okoz ez később gondot, akkor szerintem túlreagálod.


Az én nevem Laura, és mivel nagypapám anno nem tudta megjegyezni, elnevezett Lujzának. És ez később átragadt másokra is, iskolás koromig mindenki így szólított, anyámék, rokonság, meg az oviban is mindenki.

Persze tisztában voltam vele, hogy nem ez a nevem, úgy fogtam fel, hogy nekem ez a becenevem, ami ugye mindenkinek van, és kész. Semmi bajom sem lett tőle. :)

2014. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
83%
lehet, hogy van, akinek nem lesz belőle baja, de van, akinek igen. egy hülye rokon miatt nem érdemes kockáztatni. a gyerek fontosabb, mint a rokon elmebeteg bosszúja.
2014. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy mentálisan beteg az anyósod! Menj be a gyámhivatalba és kérdezd meg mit tudsz lépni! Ne hagyd hogy tönkre tegye a gyereked és téged! Állj a sarkadra!

(az én anyósom pszichiátriai beteg, sokszor én vagyok a fő ellenség, de mivel kiállok magamért, inkább elkerül..)

2014. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg beszélj össze apósoddal, hogy mennyire zavarná, ha elkezdenéd anyós pajtit Erikának hívni és ha beleegyezik akkor kegyelem nélkül mondd az anyósnak. Vagy ha az Erikával nem működik, akkor egy másik név, ami idegesíti.

Lehet tényleg nem lesz tőle baja, de kockáztatni nem éri meg (+ tudom, milyen egy zakkant nagyanya mellett felnőni --> nem jó!). Anyósnak el kell fogadni, hogy TI hogy neveztétek el a kislányotokat.

2014. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%

Most azért pontoztatok le, mert őszintén leírtam, hogy nekem semmi bajom sem lett attól, hogy más néven szólított mindenki, mint ahogy valójában hívnak?

Csak meg szerettem volna nyugtatni egy kicsit a kérdezőt, de látom, totál semmi értelme sincs őszinte, segítő szándékú választ adni.

2014. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
72%

én nem értettem veled egyet, de nem pontoztalak le.

a pontozás miatt meg minek kell kétségbe esni?

2014. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem ne hívd anyóst a gyerek előtt "Bélának, Leokádiának", stb, mert ugyanúgy, hogy őt lealízozza a nagyi, ez is összezavarja!!! A gyereket hagyd ki belőle, de ha nincs ott, nyugodtan nevezd máshogy anyóst.


Engem az iskolában nevezett egy másik néven a tanárom. Ezerszer elismételtem, hogy engem nem így hívnak. Nem fogta fel, aztán én is elkezdtem más néven hívni őt, akkor hirtelen megtanulta, mi a nevem...

2014. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
64%

Mi az, hogy nem a legmodernebb név? Ha a Napsugár meg a hasonló borzalmak a modernek, akkor ne is legyen az!

De akkor sem Erzsi vagy Mária a Renáta név, kikérem a név viselőinek nevében!

Anyós miért gondolja, hogy egy kutya neve jobban hangzik? Alizról nekem egy skótjuhász jut az eszembe. Miért nem hívja mindjárt Morzsának vagy Buksinak?

2014. ápr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
83%

Laura/Lujza:


itt azzal van a baj, hogy a mama nem azért hívja ugy a gyereket mert nem tudja megjegyezni a nevét, hanem mert szimplán szemétkedni akar az anyával, és egy 5 éves kisgyerek módjával hisztizik és dacol.


Gondolj bele, mi lesz ha később se fog tetszeni neki az anya egyik döntése akkor mit fog csinálni...

2014. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
60%
Mi a helyzet azóta? megoldódott?
2015. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!