Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem hajlandó a barátom anyukáj...

Nem hajlandó a barátom anyukája a nevén szólítani a kislányunkat. Nektek nem esne rosszul, amit csinál?

Figyelt kérdés

Reninek hívják az egy éves lányunkat.

Tudjuk, hogy nem a legmodernebb név, de nagyon jó okunk volt rá, hogy ezt a nevet adtuk a kicsinek. A barátom szülei nem szimpatizálnak a nevévvel és az anyukája első perctől fogva Alizkának hívja.Ez engem duplán sért, mert nagyon jól tudja, hogy miért Reni a neve, illetve Aliznak hívják a barátom exét.

Eleinte mindig kijavítottam, hogy Reni a neve, de vagy meg se hallotta, vagy elkezdett vitázni, hogy úgy hívja, ahogy neki jó.

Már kezdtem megbarátkozni a viselkedésével, de ma mondta a barátom huga, hogy a nagyobb unokáit csokival jutalmazza, ha Aliznak hívják.

Engem ez egyre jobban bánt.A barátom sokszor veszekedett már vele, de semmit se ért el.

Többször kijelentette már, hogy mindig Aliznak fogja szólítani.

Azt se tagadja, hogy azért csinálja, mert tudja, hogy nekem ez rosszul esik.


2014. márc. 31. 16:30
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Azért hívja Aliznak, mert a barátom előttem 3,5 évig egy Aliz nevű lánnyal volt együtt, akit az anyukája most mindenkinél jobban imád, tisztel, és becsül.(Persze, azok után, hogy nagy részt miatta mentek szét.)

Egyébként nagyon szereti Renit, ezzel engem akar bántani.Nagyon sérti, hogy pont ezt a nevet kapta.

2014. márc. 31. 17:00
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

én mindig Leokádiá-nak hívnám az anyóst és úgy is mondanám Reninek, hogy látod kicsim, köszönj szépen Leokádia nagyinak :D

ha nem tetszik neki mondd azt, hogy te is úgy hívod ahogy neked tetszik és ez egy gyönyörű lengyel (?) név, szóval ameddig Alíz-nak hívja a lányod, addig ő is Leokádia magad. :D Te meg jutalmazd meg csokival a lányod a nagyi előtt, ha ő is úgy havja :D

2014. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
86%

Én, simán Bélának hívnám a mamát ezentúl,miért?

-mert nekem az tetszik!

2014. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
92%
Utolsóval értek egyet: kezd el az anyósodat más néven híni. Végül is, úgy hívod, ahogy akarod, nem?! Javaslataim: Ödön, Töhötöm, Ede és tedd, hozzá, hogy néni :)
2014. márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
22%

Belekavarodtam...

Who the f*ck is Alice?

2014. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 acelsziv ***** válasza:
80%
a banyát más néven szólítani tényleg jó ötlet. Mellesleg én nem tudok nagyszülő láthatási jogáról.
2014. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Hirtelen az jutott eszembe, hogy én is Erának szólítom mától Rencsi előtt.(mert a férje sokáig csalta egy Erika nevezetű hölggyel) Viszont rájöttem, hogy ezzel a barátom apukáját is sérteném.

A Leokádia nagyon tetszik ( már, mint hogy Őt így hívjam ), de ezzel nem fogom összezavarna a kicsit?Most kezd el "beszélni" , és nem akarom, hogy rosszul sűljön el.

2014. márc. 31. 17:13
 28/50 anonim ***** válasza:
93%

Az én volt anyósom ugyanezt csinálja az exférjem második feleségével. Kislányuk van akit Vikinek hívnak. Mégis anyósom az én nevemen hívja a kislányt (Andika)

Őket is idegesíti, sőt volt idő amikor nem vitték a kislányt amíg fel nem fogja, hogy márpedig a kislány Viktória. Mivel békében váltunk el, ma is barátok vagyunk, néha beszélgetünk egymással. Már tőlem kértek segítséget, hogy beszéljek ex anyósommal, mert nagyon nem jó, hogy az én nevemen hívja az unokát. Beszéltem vele, és azt mondja azért csinálja, mert engem nagyon szeretett, és a mostani feleséget nem, mert ő olyan más! Hát igen.. a múlt tényleg meg tud szépülni, de nem gondoltam, hogy ennyire.. A házasságunk főleg anyósom rosszindulata miatt ment tönkre. Egyszerűen az őrületbe kergetett, és iszonyatosan utált. Nekem elegem lett, inkább leléptem. A második feleséggel sincs baj, kedves, aranyos, csak ő már az első nap határozott volt, és nem alkalmazkodott évekig mint én. (és ő tette jól) Na anyósomnak ez nem tetszik. Így most én vagyok az angyal, a második menye az ördög..

Én azt tanácsoltam nekik, hogy ne foglalkozzanak vele. Hagyják, hogy Andinak hívja. Kis Viki tudja, hogy hívják. Az oviban is Vikinek nevezik, jövőre az iskolában is Viki lesz. Ha nem foglalkoznak vele, ha nem érdekli őket, akkor anyósom is megunja majd a szívakodást.

Egyébként a kislány is mondja mindig a mamájának, hogy

"Én Viki vagyok, Tomi anyukáját hívják Andinak (Tomi a féltestvére)

2014. márc. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
90%
Az era az jó... persze elöször beszélj össze nagypapával, hogyy neked mennyire rosszul esik az alizozás, és kérj tőle "engedélyt" a bosszúra
2014. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

#28.

Én is elfogadtam, hogy Ő Aliznak hívja, de az már sok(k), hogy az unokatestvéreinek is ezt tanítja, azt már nehezen viselem el.

Írhatnék privit Neked, lenne pár kérdésem?

2014. márc. 31. 17:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!