Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most mit csináljunk? Szívem...

Most mit csináljunk? Szívem szerint megfojtanám.

Figyelt kérdés

Már több mint egy hete tudom, de túllépni nem fogok soha.

Most várjuk a második gyerekünket a férjemmel.

Azzal jött haza, hogy tiltják a fizetése harmadát. Elmondta, hogy mielőtt összeköltöztünk anno, vett fel 1m forint személyi hitelt. Anyós hatalmas kakiban volt akkoriban.

Ahogy a férjem elmesélte, eddig az volt, hogy anyóshoz mentek a számlák, ő fizette be. De egy jó ideje nem fizette és egy nyikkanas nem volt felénk, hogy már behajtónál van a tartozás, semmi.

Pont lenne egy nagy kiadásunk, a megtakarításunkat már kölcsönadtuk anyósnak, egy éve, azóta sem kaptuk vissza.

Szóval hatalmas bajban vagyunk.

A férjemet már osztottam, voltunk anyósnál is, vállt vállnak vetve.

Annyi volt a reakció, hogy minek nekünk még egy gyerek.

Meg hogy semmi közöm nincs hozzá, hiszen a férjem a házasságunk, sőt, az összeköltözésünk előtt vette fel.


2014. júl. 16. 05:22
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

De hát milyen mentális betegsége van anyósodnak, hogy erején felül vásárol?

Ilyenkor az ember kikapcsolja a bojlert, és heti 3x melegíti fel, egy szobába húzódik vissza, eladja a régi holmijait, nem pedig autót vesz...

Mit dolgozik?

2014. júl. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Üveggyár, folyamatos műszak.

Azt tudom, hogy én is bal..khm voltam, minek mentem bele hogy kölcsönadják, vagy, hogy mondjuk decemberben kevesebbet fizessen vissza.

A nyakára kéne járnom mint egy providentes. Lehet az lesz.

2014. júl. 16. 06:35
 13/36 anonim ***** válasza:
83%

A férjed a ludas, hogy elhallgatta a dolgot.

Nyilván tudja a részleteket. Hogy áll a törlesztőrészlet? Milyen hosszú a lejárat, stb.

2014. júl. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%
Amit jogilag tehetsz, az bizony hosszadalmas, és nem látsz belőle egyhamar pénzt, ráadásul nem nagyon tudsz bizonyítani, mert a férjed nem kezesként áll helyt, azt nem lenne gond visszaperelni, legrosszabb esetben az is letiltható lenne előbb-utóbb a fizetéséből, de így, hogy a férjed saját névre vett föl személyi hitelt és azt adta a az anyjának...Na, meg gondolom, papír nélkül adtátok neki oda a 400 ezret...A legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy levonod a tanulságot, aztán megfenyegeted, amivel tudsz rá hatni, és elmész a házához, és elkezded felpakolni az eladható cuccait a vaterára. Ha így el van adósodva, nemsoká a végrehajtó is a nyakára lépne a saját nevén lévő tartozások miatt, inkább ti tudjatok valamit kimenteni magatoknak. Kérdés, hogy a férjed hogy áll ehhez hozzá. Nekem is van ilyen a családomban, mindenki életét megkeseríti, legfőképpen a gyerekéét, mert attól vár mindig minden megoldást, és mindig tartogat neki valami meglepetést, amikor hazajön a külföldi melóból, pedig az se jó dolgában takarít odakint, mikor viszont felmerült, az, hogy menjen ki a kedves anyuka is vele fókázni, akkor kifogás kifogás hátán. Persze senki nem bír belőle egy fillért se kihúzni, hazudik világba, és ha pénzt kell kifizetni, akkor neki elvitte a bank, ha meg az adósságait nézzük, akkor érdekes módon nincsenek fizetve. Ördögi kör, meg kell vele szakítani a kapcsolatot, csak előbb kisajtolni belőle, amit lehet....
2014. júl. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
15%

14: Szia, milyen fókázás?:)

Hol?

2014. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
92%

Az azért csak tudja a férjed, hogy melyik banknáll vett fel hitelt...

Bebattyogtok kikéritek a papírokat, átléritek a leveleket.

Sajnos az hitel már a férjedé..

( milyen hitel egyébként?)


A kölcsönt sem tudjátok jogilag visszaszerezni, de ha a nyakára jársz esetleg.

Megfofadtam én már, hgy kökcsön akkor adok, ha arra a pénzre merek keresztet vetni, ha vosszakapom akkor majdhogynem ajandéknak tekintem.

Másnak sosme vennék fel hotelt, hiszen azért van erre az opciőra szükség, mert nead sen hitelt, vagy nagyon rossz konstrukcióval, aminek az oka, hogy a felmérések alapján nem fogja tudni az illető fizetni, túl nagy a kockázata a banknak.. Ezt a kockázatot, ha egy nagy penzzel teli intézmeny nem vállaja, akkro én, mint kis ember miért merném vállani?


Nah mindegy ez már nem segít rajtatok.


Igaza van anyősnak hogy közöd nincs hozzá, mert nem tudtál bele szólni, mert nem voltatok együtt, de félreertelmezi a dolgokat..

Hogyne lenne közöd ahhoz, hogy mekkora kiadásotok van valójában, vagy ami eshet be...plusz amióta házasoknvagytok jogilag te is fizetetd ahitelt


Mit vettek belőle? Mert az a tietek,mha nem megélhetésre stb...


Erreől viszont az anyős egy picit sem tehet, hanem a férjed,

A ferjed volt hülye hogy belement, de nem ritka, ez még megbocsájtható, de az, hgy nem mondta el...hát az gáz... 2. Gyerekig?


Miőta vagyok házasok, mióta megy kb a hitel?


Van más hiteletek is?

/ ezzel foglalkozom talán tudok segíteni, ha van mit tenni, bár ha felkerült a férjed khr (bar) listara akkor sokat nem lehet tenni..ekég sokáig.


Egybkent anyósból "kiverném" a maradék pénzt, amennyit tudok a hitelre is.. Aztán mást nemmkommunikalnéknvele.

A "minek 2.gyerekkel" pedig nem kellene tartania a kapcsolatot

2014. júl. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
61%
Mar ne is haragudj, de ha a ferjed vette del a hitelt, akkor az o nevére kell hogy érkezzen minden papir. Nem lehet, hogy kezes volt inkabb? Amúgy meg be lehet sétálni kezenfogva a bankba es utánanézni hogy mennI a hitel mêg.
2014. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
93%

"Annyi volt a reakció, hogy minek nekünk még egy gyerek."


1. Talán ezt döntsd el TE és a férjed, anyóspajti pedig vonuljon ki onnan, ahol semmi keresnivalója.


2. "Meg hogy semmi közöm nincs hozzá, hiszen a férjem a házasságunk, sőt, az összeköltözésünk előtt vette fel."


Nagyon is van közöd hozzá, mert meg kellett volna neked adni a jogot, hogy tudd, mekkora adósságot veszel a nyakadba azzal, hogy hozzámégy egy nyakig eladósodott mami kedvencéhez.


Megértem, hogy dühös vagy, de mivel állapos vagy, igyekezz ezt a dühöt kiforgatni magadból. Írj naplót vagy menj el úszni (futni, ha még lehet). Vagy vasald ki az összes ruhát, amit csak találsz. Bármi jó. És vigyázz magadra! Ne a születendő gyerek - és a másik, aki már megvan - lássa a kárát annak, ami most van köztetek.


Ne azzal görcsöljetek, hogy mi volt a múltban, hanem azzal, hogy most ezzel mit lehet csinálni és többet ilyen máskor ne forduljon elő.


Fizessétek ki a pénzt, és az anyóst dobjátok ki az életetekből. Rosszindulatú, önző némber, aki uralkodni akar a fián. És MINDENT mindig beszélj meg a férjeddel, és mondd meg neki, hogy ha azt tapasztalod, hogy az anyós bármiről is tud (azaz jár az anyjához és elkotyog neki mindent újra), vagy bármiféle újabb alattomos húzásai jelennek meg, akkor nemcska a fizetése harmadát fogjáék letiltani, hanem jóval többet, mert két gyerek után fog telejni, azok 18 éves koráig.


Értsd: azonnal elválsz tőle és máris mehet haza anyuci szoknyája mellé.

2014. júl. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
37%
mivel tudom, hogy anyós mit nem vehetettcát a kusfia helyett, mert csak a címzettnek kézbesíthető, nem hiszem el, hogy a férjed nem tudta. Ráadásul a férjed lakcíme nem az anyja lakcíme, márpedig a végrehajtó a lakcímnyilvántartásból kéri ki a címet.
2014. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
36%
személyi hitelről egyébként nem küldenek szàmlákat...
2014. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!