Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most mit csináljunk? Szívem...

Most mit csináljunk? Szívem szerint megfojtanám.

Figyelt kérdés

Már több mint egy hete tudom, de túllépni nem fogok soha.

Most várjuk a második gyerekünket a férjemmel.

Azzal jött haza, hogy tiltják a fizetése harmadát. Elmondta, hogy mielőtt összeköltöztünk anno, vett fel 1m forint személyi hitelt. Anyós hatalmas kakiban volt akkoriban.

Ahogy a férjem elmesélte, eddig az volt, hogy anyóshoz mentek a számlák, ő fizette be. De egy jó ideje nem fizette és egy nyikkanas nem volt felénk, hogy már behajtónál van a tartozás, semmi.

Pont lenne egy nagy kiadásunk, a megtakarításunkat már kölcsönadtuk anyósnak, egy éve, azóta sem kaptuk vissza.

Szóval hatalmas bajban vagyunk.

A férjemet már osztottam, voltunk anyósnál is, vállt vállnak vetve.

Annyi volt a reakció, hogy minek nekünk még egy gyerek.

Meg hogy semmi közöm nincs hozzá, hiszen a férjem a házasságunk, sőt, az összeköltözésünk előtt vette fel.


2014. júl. 16. 05:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

A férjed egy lúzer. Felvesz hitel az anyjának, akit annyira nem érdekel a fia sorsa, hogy legalább közölje vele, hogy már nem fizeti a részleteket, hogy ne legyen belőle ilyen hatalmas tartozás.

Ráadásul még kölcsön is adtok neki pénzt. Áhhh.

Egyben igaza volt anyósodnak. Ilyen családba nem kell még egy gyerek. Csomagolj össze és gyorsan hagyd ott ezt a szerencsétlent és keress egy normális férfit. Különben egész életetekben ez lesz, mindig lesz valami ügy, mert ha valaki ilyen, az ilyen, és nem változik.

2014. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%
Hát itt a férjed is ludas, azt, hogy tiltani fogják, nagyon is tudnia kellett. Kapásból hivatalosan őt fogják értesíteni, sőt, pár telefont is kaphatott előtte. Ha ez igaz, akkor miért adott kölcsön, mert míg behajtásra kerül is eltelik pár hónap, abból a pénzből miért nem a hitelt fizettétek inkább. A férjedet is elővehetnéd ebben az esetben.
2014. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
90%
Odamegy a férjed anyóshoz, megfogja a tévét, egyéb értékeket amiről már tuti nincs meg a számlája anyósnak és elviszi zaciba. Utána meg megfenyegeti egy perrel. Hátha ebből ért.
2014. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
87%

Férjed valószínű kapott éretsítést előtte, többet is. Csak lapította, félt elmondani, gondolta, majd lesz valahogy.

Anyósnak nem is értem, hogy adhattatok annyi pénzt, én is azt tenném, emit már tanácsoltak neked, férjed pakoljon össze az anyjánál, amit tud, és hozza el. És többet szóba sem állnék vele. De a helyedben a férjeden is elgondolkoznék, mert ok, hogy előtted vette még fel a hitelt, de házasodni tiszta lappal szabad, előtte el kellett volna mondja!

2014. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%

"Hiteles ház, kocsi, személyhitel, áruhitel, provident."


Így az igazi. Aztán amikor nem tudja fizetni, megy tüntetni a kormány ellen.

2014. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Biztos nem kapott ide.

Amikor felvette a hitelt, 20 éves volt és az otpnél volt számlája. Az összeköltözés, eljegyzes után lett közös, k&h-s számlánk.

Nem tudom, kb mennyi idő, míg lezajlik egy ilyen behajtás, de ide nem jött se otp-s se behajtócéges levél.

Tudnék róla, én ürítem a postaládát.

A száma is változott az óta.

Itt csak tartózkodási címe van, a ház 100%ban az én tulajdonom. Meg ha tudnak vonni, akkor csaknem jönnek foglalni, ugye?

2014. júl. 16. 09:22
 27/36 anonim ***** válasza:
86%
A behajtó valahová csak küldött értesítést, általában oda küldi, ahol az illető lakik. Egyébként pedig a főnöke is kellett volna, hogy szóljon neki, mert a tiltásról kapott ő is végzést.
2014. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Halegnek nem anyu kedvenc fiahoz mentem hozzá, ez a cím a sógoromé.

Amúgy úgy látom, elcseszett egy csaladból jövök, mert nalunk bizalom van és összetartás.

Talán az értesítők miatt tudnánk fellebbezni.

Ooh haragszom a férjemre rendesen, nem kell aggódni. :)

De számomra az is durva hogy valaki ilyen szintén kihasználja a gyerekeit. Talán pont azért mert nalunk fordítva van.

Mikor a nagymamám már nagyon beteg volt, ott sírtam neki hogy be haljon meg mert még nem halaltam meg mindent. Ő mondta azt, hogy a megfelelő hála az lesz, ha én is mindent megteszek a gyerekeim, unokáim megsegítésében.

Elmegyek anyóshoz, elkerem a leveleket, aztán talán ki tudok okoskodni valamit.

Amúgy levelet átvehet a vele egy címen élő nagykorú is, vagy közeli hozzátartozó.

2014. júl. 16. 09:46
 29/36 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg nem, de gyakorlatilag igen. Amúgy pedig moshatod a párod, de anyósod már eleve kakiban volt, felvett neki hitelt és ennyire nem foglalkozott az egésszel? Ez nem bizalom kérdése valahol, mert ha tudom, hogy anyám felelőtlen és én segítek neki, akkor csak odafigyelek ilyenekre, főleg ha közben is kölcsön kér.
2014. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
72%
29: Hát igen. Az alma nem esett messze a fájától.
2014. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!