Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan van kiakadva anyósom?...

Jogosan van kiakadva anyósom? Tényleg engedélyt kellett volna kérni tőle, mielőtt gyereket vállalunk?

Figyelt kérdés
26 és 29 évesek vagyunk a férjemmel, most várjuk az első gyerekünket. Anyósom teljesen ki van akadva, szerinte ezt illet volna vele megbeszélni.
2014. júl. 22. 12:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyósom ugyan így problémázott, azzal a különbséggel, hogy férjem (nagyapja után) örökölt házat újítottuk fel, ami egy telken van, vagyis ugye beszélünk egyszer egy kockaházról, ami örökölt, mellette egy emeletes ház, a kettő között 1m van. A felújítást az én pénzemből végeztük, összeházasodtunk, rá 2 évre (nem tudom, nem gondolta, hogy lesz-e unoka vagy sem) bejelentettük, hogy jön a baba..ott és akkor olyan cirkuszt levert, hogy nem győztem levegőt kapkodni, hogy mi az hogy... holott a telek eleve a férjem és az apósom nevén van, az ő házuk apósom nevén, meg ugye a férjem örökölt háza.. mi hogy képzeltük, meg sem kérdeztük... szóval átérzem.

Még egy fiús anyós probléma, már meg sem lepődöm. Azért, mert ott élnek, mondjuk ha a házrésznek külön bejárata van és gyakorlatilag nem egy fürdőn és konyhán kell 'osztozni', akkor nem jogos. Bár nálam rossz pont az az elv, hogy az én házamban az van amit én mondok-dolog, engem nem így neveltek..

2014. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
59%

Azért a külön lakrész sok mindent jelenthet.

Én ugyanabban a házban lakom, ahol az édesanyám, én az emeleten, ő a földszinten, teljesen külön bejáratú a két lakás, van külön fürdő és konyha és még tulajdonrészem is van az ingatlanban. Egy ilyen esetben nem kell szólni arról, hogy esetleg gyereket akarunk a férjemmel, bár én szólnék, mert jóban vagyok az anyámmal, de az más, mint az anyós.

Ha viszont a külön lakrész azt jelenti, hogy kaptatok egy szobát az anyós lakásában, akkor érthető a kiakadása, nem biztos, hogy egy csecsemő bömbölését akarja egész nap hallgatni.

2014. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 piroska és a farkas ***** válasza:
59%
Istenem, hogy milyen emberek vannak! Nem, nem jogos a szàmonkérés. Azt gondolom, h a vilàg legtermészetesebb dolga, hogy ha két fiatal összehàzasodik, hogy előbb-utóbb baba is lesz, hacsak nem dönt úgy A PÀR, h vàrnak még pàr évet. Ha az anyós szàmàra egy unoka az öröm helyett terhet jelent, akkor az esküvőtök előtt megmondhatta volna, h költözzetek el. Szégyelje magàt! á de pipa lettem! De a babàhoz gratulálok :)
2014. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg van, aki bejelenti, hogy belekezdtek a babaprojektbe? És ha nem jön össze? Akkor adott volna technikai tanácsot a kedves anyós? Már bocsánat, de van ami csak a párra tartozik és senki másnak nincs köze hozzá.

Arról illik tájékoztatni, hogy rövidesen nagymama lesz.

2014. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
36%
Amennyiben kulon elnek, valoban igy van, utolso. De mivel itt egyutt elnek az anyós hazában, illő bejelenteni es megkérdezni a velemenyet, ha bármi változást terveznek. Legyen az egy kutya, vagy egy gyerek.
2014. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
44%
Na most itt beszél mindenki mindenfélét. Kérdező! A külön házrész mit takar pontosan? Egy telken van 2 ház és az egyikben ti laktok, a másikban anyós vagy egy házban kaptatok egy lakrészt ideiglenesen?
2014. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
20%
A hazRÉSZ mint azt a neve is mutatja, egy ház része. Nem kulon ház, hanem pl emelet, földszint, stb.
2014. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
72%
27 Vannak eladó házrészek is, olyan, mint egy társasház, semmi köze ebben az esetben a lakóknak egymáshoz, tehát ez egy tágan értelmezhető fogalom.
2014. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%

Tehát akkor saját tulajdonú házrész lehet, ha eladásra hirdetik. De itt a kérdezőnek nincs tulajdonjoga, anyósé az ingatlan.


Azért a távolabbi tervekről lehetett volna beszélni, mielőtt ott vágnak bele a babaprojektbe, és akkor kiderült volna, hogy hogyan viszonyul hozzá.

Valószínűleg úgy gondolta, hogy lakjanak csak ott a fiatalok, amíg ketten vannak, ha nem kell lakbért fizetni, akkor talán félre is tudnak tenni saját lakásra, ahova majd születhet a baba. Most meg teljesen váratlanul érhette a hír. Szvsz ezen nem megsértődni kéne most, hanem megbeszélni, hogy hogyan tovább. Lehet az első sokk után ő is átgondolja, és a pár is beláthatja, hogy nem volt túl korrekt kész tények elé állítani, ha már ott élnek együtt.

2014. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
57%
Anyósod hülye. Remélem nem gondolod komolyan, hogy meg kellett volna vele beszélnetek a dolgot.
2014. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!