Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan van kiakadva anyósom?...

Jogosan van kiakadva anyósom? Tényleg engedélyt kellett volna kérni tőle, mielőtt gyereket vállalunk?

Figyelt kérdés
26 és 29 évesek vagyunk a férjemmel, most várjuk az első gyerekünket. Anyósom teljesen ki van akadva, szerinte ezt illet volna vele megbeszélni.
2014. júl. 22. 12:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
81%

" A külön házrész, az nem külön ház. "


Meglepődnétek, ha tudnátok, hogy mennyi IDEGEN ember lakik egy udvarban, egy házban, külön házrészben. Mi is laktunk így "anyóssal". Csak a tető volt közös, minden más külön volt, külön háztartás, külön bejárat, külön mérőórák, külön néven volt stb. Ebben nincs semmi érdekes, egy rakás ember él így, sok több lakásos udvar van, ott sem kérnek a szomszédok egymástól engedélyt a gyerekvállalásra. Bár, ha mi ott maradunk, annak ellenére, hogy saját volt, saját pénzen, saját névre, anyós tuti nekünk is belepofázott volna, azon az alapon, hogy ő volt abban az udvarban előbb, meg amúgy is közel van és majd ő jobban tudja. Vannak ilyen anyósok.

2014. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
65%

Ilyenkor a drága férjednek le kellene kapni az anyját a tíz körméről, és új megmosni a fejét, hogy többé eszébe se jusson beleugatni a dolgotokba.


Azt vallom, hogy ha normális egy férj, akkor az anyja lehet akármekkora sárkány is, nem idegeskedhet miatta a meny. A férj dolga lerendezni.

2014. júl. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
55%
Igen, szóval a házrész az nekem nem az egy db. háznak a része, hanem lehet egy udvaron belül másik ház, ami házrésznek minősül osztatlan közös telken. Meg a házrész ezen kívül lehet az anyós házának egy része (mondjuk emelete), ahol a fiatalok laknak. Ezért ez tágan értelmezhető fogalom, ezért is lenne jó, ha a kérdező reagálna, mit takar a külön házrész ebben az esetben. :)
2014. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
59%

"az nekem nem az egy db. háznak a része, hanem lehet egy udvaron belül másik ház, ami házrésznek minősül osztatlan közös telken."


Osztatlan közös telken közös tető alatt (tehát gyakorlatilag egy házban) is vannak teljesen különálló lakások, az is házrész. Mi ilyenben laktunk. Saját pénzen. A saját nevünkön volt. Saját mérőórákkal. És mikor elköltöztünk még abba is bele akart magyarázni, hogy nem engedi, hogy eladjuk, vagy kiadjuk, mert hogy neki ne jöjjön idegen az udvarba. (Előtte is másé volt a házrész, de mivel utána a fiáé lett, már a saját háza kiterjesztéseként gondolt rá, és úgy csinált, mintha ő lenne a főnök az egész rohadt telken.Férjem azt hitte anno milyen jól jár, de aztán igencsak bánta, hogy megvette mikor a bácsi eladta.)

2014. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
59%
34. Igen, meg lehet ilyen is, pl. ilyen az ikerház.
2014. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 omba ***** válasza:
54%

Értem már miért van ennyi anyós vicc...

Azt kellett volna megbeszélni, ki szülje a gyereket te, vagy ő?

(gondolom, azt is jobban tudja)

2014. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem jogos! Sokan laknak így,külön házrészbe!Én is a férjemmel.Én beszélgettem róla annak idején anyóssal,hogy belekezdünk a baba projectbe,de említés céljából,nem pedig engedély kérésből...Nagyon örült neki.Melyik nagyszülő ne örülne,ha ilyen közel lakna a kisunokájához?!

Ha azt mondta volna,hogy nem szeretné,akkor költöztünk volna.

Szerintem ha külön van építve a házhoz nektek egy különálló lakrész,ti fizetitek a rizsit meg mindent magatoknak és nem az anyósod tart el,akkor mit érdekli,hogy 2 vagy 3 ember lakik ott?

2014. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
77%
37 az enyémet még az is érdekelte fürdeni vagy zuhanyozni szoktunk-e, mikor saját vízszámlát fizettünk, saját órával! Némelyik azt hiszi mindenhez köze van!
2014. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
78%
És neki mi a jó ég köze van hozzá??? Aztán meg figyeld meg, hogy ő lesz a legelső, aki kicsavarja a gyereket a kezedből. Csak nem fogadja el, hogy az ő kisfia, már nem az ő ici-pici kisfia, hanem felnőtt férfi. (Tapasztalatból beszélek)
2014. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!