Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, hogy párom...

Mit csináljak, hogy párom anyja ne akarja birtokolni fiát?

Figyelt kérdés

barátom 22 éves, édesanyja még mindig minden percben birtokolni akarja.. Itt egy példa:

A héten elmentünk egy négy napos fesztiválra, amire a jegyeket tőlem kapta ajándékba az évfordulónkra. Tudtam, hogy barátom anyja nagyon ragaszkodó és mindenhez kell az engedélye, éppen ezért, hogy nehogy baj legyen, májusban felhívtam, hogy elengedi-e a fiát velem erre a fesztiválra, azt mondta, hogy persze, a fia már felnőtt, azt csinál amit akar. Erre a fesztivál előtt 1 nappal nem szólt már a fiához, majd csütörtökön, mikor indultunk elment otthonról és nem tudtunk tőle elköszönni , de ment a buszunk, úgyhogy indulnunk kellett.. erre úgy bedühödött, hogy egész csütörtök pénteken barátomat hívogatta , szidta és eazt mondta neki, hogy nem mehet haza, elkell költöznie. barátomat nem érdekelte, mondta, hogy ő marad velem. De pénteken azt mondta, hogy lejön hozzánk és hazarángat minket, ha nem megyünk haza.. barátom úgy dntött, hgy inkább menjünk haza szombat reggel.. nekem nagyon nagyon rosszul esett ez az egész. és nemtudom, hogy mit csináljak, mert párom simán megbocsátotta az egészet az anyjának, nem veszi észre, hogy az anyja birtokolja...

Mit tudok csinálni???

Hozzátenném ez nem az első eset, barátom az anyja miatt hagyta ott a főiskolát, mert az anyja nem bírta elviselni, hogy nem otthon lakik.....



2014. aug. 3. 17:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
Dehogynem szolna hozza, ha elkoltozne... surgosen koltozzon el a baratod, kulonben sosem lesz sajat elete.
2014. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

A barátodnak a sarkára kell állnia. Felnőtt ember, azt csinál, amit akar!

Nekem is nehezen tudták (főleg anyum) elfogadni, hogy ne szóljon bele a dolgaimba, párszor elég alaposan össze is vesztünk, de egy idő után rendeződött a helyzet.

2014. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Az én férjemnek is ilyen anyja van, ráadásul a férjem már megtanult ellent mondani az anyjának, ennek ellenére is meg tudja mérgezni a házasságunkat az anyósom, mindenbe beleszol, történeteket talál ki rólam, osszeugraszt minket. Ha teheted akkor inkább keress másik pasit, különben addig kell küzdened, amíg anyósod él.
2014. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

"de szeretem. előző barátnője is az anyja miatt szakított vele és én nem akarom hagyni, hogy az anyja tegye tönkre a kapcsolatunkat"


Nem az anyja teszi tönkre, hanem a barátod. Azzal, hogy 22 évesen úgy viselkedi, mintha 13 éves lenne. Ezen kell változtatni. Az anyja, ha hülye az is marad. De egy felnőtt férfi azt tudja úgy kezelni, hogy ne legyen baj vele. Az én anyósom is hülye, ha tehetné a fia seggében élne, de a férjem ezt kezeli, nekem bele se kell folynom, nincs vele bajom. Erre más megoldás nincsen!


Nézd kedves. Abból ítélve, hogy 22 éves a pasid, te is ott körül lehetsz. A legszebb éveidben jársz! Simán lehet, hogy 5-6-7 évet erre a kisfiúra fogsz pazarolni, aki sehova se fog fejldőni és te meg majd azzal mentegeted, hogy jaj de hát az anyja hülye. Közben meg telnek az éveid... Lehet hülye az anyósod, utálhatod is, de egy férfinak tudni kell kezelni! És a barátod nem tudja. Valószínűleg soha nem is fogja tudni. Az emberben már kamaszkorában ki alakul, hogy védi a saját önálló véleményété, életét, 22 évesen pedig már nincsenek olyan gondjai, hogy ha 12 évesként kezeli az anyja, ő úgy is viselkedik, hanem kiúzza magát és felnőtt ember módjára elintézi a konfliktust. Aki 22 évesen nem jut el idáig arar szinte nincs is esély, hogy el fog.


Tudod milyen fejlődési lehetőség van? Hogy majd azt fogja csinálni, hogy homokba dugja a fejét. Se veled, se az anyjával nem fog konfrontálódni, csak makog jelentéktelen dolgokat, és úgy tesz, mintha semmi sem történt volna, te meg majd veszekedhetsz anyósoddal rajta. Ez a max. amit egy ilyenből ki lehet hozni.

2014. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Az édesanyja egyedül "neveli"? Elhiszem, hogy nehéz, de próbálj vele beszélni őszintén és megértően, mert szerintem nagyon félhet a magánytól, egyedülléttől és ezért kapaszkodik a gyermeke társoságába. Próbáljatok erről beszélgetni vele, egy párt alkottok, szükségetek van egy kis meghitt magányra, de ha nagyon egyedül érzi magát,akkor szervezzetek közös programokat is, ..ebéd, fagyi, séta..stb.

Értessétek meg vele, hogy attól még a fia marad és nem fog magányos idősként magáramaradni, mert mindig számíthat rá(tok).

Ilyen esetben muszáj őszintén megbeszélni a problémákat!

2014. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
A barátod felnőtt ember, ha nem áll most a sarkára, sosem fog.
2014. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! sok mindenben igazatok van, megpróbálok barátommal erről beszélni nyugodt körülmények között. Egyébként nem egyedül neveli, együtt élnek a férjével és van egy lányuk is. De az anya mindnekivel ilyen zsarnok és mindenkinek parancsolgat...
2014. aug. 4. 22:36
 18/21 anonim válasza:
100%

Anyukával esélytelen négyszemközt beszélnetek?

Vagy a pasidat állítsd szembe azzal,hogy vagy kezd valamit a helyzettel, vagy pápá.

Miért nem költöztök össze?

a drága mama először felfújná a fejét,de ha látná,hogy a fiát már nem érdekli,akkor szerintem elkezdene közeledni kedvesen is.

2014. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj nem akarlak megbántani de szerintem a barátod nem fog megváltozni, sőt, ahogy egyre idősebb lesz és nyilván a kapcsolatotok is esetleg egyre komolyabb lesz és szóba kerül a házasság, gyerek...anyuci annál jobban fogja foggal-körömmel magához kötni a fiát. A párod tényleg nem kisgyerek már, és ha ennyire nem látja hogy mi történik vele akkor nem hiszem hogy egyhamar ráeszmél. Hogy lehet egy anya ennyire önző nem is értem. Van párja/férje? Bármilyen férfi az életében a fián kívül? Mert még erre tippelnék hogy egyedül érzi magát mert nincs normális férfi társasága (esetleg a párja elhanyagolja) azért ilyen.
2014. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja nem valószínű, hogy meg fog változni. Esetleg a fiának nyílik majd fel a szeme, jó esetben...

Megértelek téged egyébként, most ért véget egy több éves kapcsolatom, egy ilyen anyuka miatt...Párom a legirracionálisabb esetekben is anyukának adott igazat, anyuka meg mindent megtett, hogy birtokolja a fiát, nálunk elérte...Kívánom, hogy ti találjatok valami meg

2014. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!