Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom családja mindent...

A párom családja mindent megtesz, hogy ne költözzünk össze. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk összeköltözni, már ki is vettünk egy lakást. Nekem már van egy jól fizető munkám, ő épp keres, de itt valamit biztos találni fog.

A probléma ott kezdődik, hogy a szülei és a húga nem tudják elfogadni, hogy el fog költözni otthonról 200 km-re. Mindent kitalálnak csak hogy otthon maradjon. Tudom, hogy a szülei nagyon betegek, de a párom sem maradhat otthon örökre munkanélküliként. Már másfél éve nem talál munkát hiába keres, én is az lennék, ha odaköltöznék. A húga pedig attól fél, hogy így "egyedül" marad otthon és mindent neki kell csinálnia. Amúgy is csak egy lusta dög, mert semmit nem segít otthon, csak a számítógép előtt ül, még a szobáját is a párom takarítja.

Eleve azzal tömik a párom fejét, hogy úgysem tudjuk kifizetni az albérletet, úgyse lesz soha lakásunk, maradjunk otthon és építsük be a tetőteret. Én mindig visszakérdezek, hogy mégis miből, ha itt nincs munkánk. Aztán mindig azzal jönnek, hogy mi lesz velük, ha elköltözik, otthon kell maradnia a páromnak, mert ők betegek. De hát nem ő az egyedüli gyerekük.

Most már én is érzem a páromon, hogy lehet, hogy meggondolta magát és nagyon vacilál, hogy elmenjen-e otthonról és a szülei felé hajlik. De nekem már nagyon elegem van, hogy nem képes leválni a szüleiről és ennyire tudják befolyásolni. Azt hallom tőle, hogy megértőbbnek kellene lennem, mert a szüleinek szüksége van rá. De kérdem én, hogy a közös életünkkel akkor mi lesz? Otthon se munkája, se pénze nincs, így soha nem tud családot alapítani.Azt is felajánlottam, hogy hétvégén én is segítek, meg a párom is gyakran hazamegy,ha kell némi pénzt is tudunk adni, de ez sem felel meg nekik.



2014. szept. 13. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
egy majd harminc éves férfi akinek nincs stabil munkája és anyucival lakik, tuti ez kel neked?
2014. szept. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
A helyedben ezt a pasit én lapátra tenném. 26 évesen nincs fix munkahelye, plusz még mindig az anyjáéknál/anyjáékon élősködik? Pfff!
2014. szept. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Hogy munkát nem talál, ahol van, az elképzelhető.

Az ciki, ha 26 évesen képtelen úgy látni a világot, hogy ő egy új család egyik fele lehetne, illetve kellene, hogy legyen.

Adjon az Isten hosszú életet a szüleinek, - de akkor addig ő nem is férfi, csak gyerek?

2014. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Én adnék neki x nap gondolkodási időt és ha nem dönt, ott hagynám - lakjon csak anyucival meg a hugival, ha annyira akar -, és keresnék olyan férfit (!), akinek én számítok elsősorban.
2014. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%

A leválás nehéz, de megéri. Neked arra kell figyelned hogy ne palizzanak be. Nehogy ott találd magad az ő házukban a tetőtér beépítésén dolgozva és később kizárólag az ő szabályaik szerint élve.

Ha így tennétek azt vennétek észre hogy a huga lazán dobbantana amint tudna és férjhezmenne máshova, ti pedig a pénzeteket beleöltétek a tetőtérbe amiből nem lehet kivenni.

A költségeket és a feladatokat anyósék elvárásai szerint alakítanátok és nem lenne igazi közös életetek.


Ha lép a párod, lehet hogy lesz egy-két hónap érzelmi zsarolás, de ha rendszeresen telefonáltok és látogatjátok őket minden jóra fog fordulni. Ha talál munkát a párod és haladtok, akkor még büszkék is lesznek rátok. A hugnak lesz rossz, mert ő lesz majd a "semmirekellő " a párod árnyékában, akit ugráltatni fognak.

2014. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Mi lett végül?
2018. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!