Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan hatott a családotok...

Hogyan hatott a családotok életére, az, hogy rosszba vagytok az anyósoddal, esetleg nem találkoztok? Esetleg van olyan valaki, akit a saját anyja sem értett meg igazán, miért döntött így?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 11:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
32%

5-ös! A szívem szakad meg, hogy ezt írtad. Mi is egy ilyen helyzetben vagyunk, a tesóm felesége gyűlöl bennünket. Sajnálom szegény gyerekeket, mert rengeteg szeretettől fosztja meg őket. Gyakorlatilag el vagyunk tiltva, de mi vagyunk a szemetek azért amit csinálunk, és azért is amit nem. Ha megyünk az a baj, ha nem az. Mindenbe belekötnek, a tesóm teljesen el van nyomva, már egy csomó gyógyszert szed. A feleség nem akarja rendezni a kapcsolatot, nem nyitott semmire. Már megtiltotta tesómnak, hogy a gyerekeket elvigye anyáékhoz. Szomorú történet, aminek a gyerekek lesznek a legnagyobb vesztesei.

Nem tudom, hogy a gyerekek mikor veszik észre, hogy az anyjuk mart el mindenkit mellőlük (nagymamát, nagynénit, nagybácsit, unokatesókat). Mindez egy beteg nő képzelgései miatt. Szomorú...

2014. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hasonló helyzetben vagyok,mint az általad leírt "beteg nő" akinek írásod szerint képzelgései vannak. Nos,nem akarok ítélkezni,mert a te családod,csupán talán egy hasonló szitut leírni,hogy azért a menyeket is megértse valaki..A mindenkit elmar szituáció arról szól esetemben, hogy ha egy anyós rádöbben,hogy fia párja konkurencia számára, miután tegyük fel terhes lesz a leányzó,mindent megtesz azért,hogy ne legyenek boldogok ebben az időszakban,az csak egy plusz konfliktusforrás lesz,hogy elkezdi kioktatni a menyét..és még a saját lányát is finoman hangolja a testvér és a meny ellen..A menyét a fia háta mögött oktatja,amit nem a fia előtt tesz,és utána úgy állítja be,hogy a meny képzelgett..de aztán a fia is látja már,hogy a meny nem hazudik.Olyat tesznek a lányával és úgy megszégyenítik,mint anyát..hogy a meny azt mondja,nem kérek belőletek..a beleszólásból..a gyerek nincs eltiltva, konkrétan az ő családjukból senkitől sincs,csupán anyuka és a család érezteti,hogy még onnan is ki vagyok közösítve..mert velük nem vagyok jóba..Persze néha mond ezt azt a gyereknek az ember,amit nem kellene,akkor írjuk azt,hogy ellene hangolás,de soha nem fordult meg a fejemben,hogy ne legyen az megoldva,hogy rendszeresen lássák a gyereket...de könyörgöm,ne már örökösen a meny legyen rossz,anya meg lánya a szentek..sokszor anya-lánya egy ilyen helyzetben összezár...
2014. nov. 11. 20:13
 13/29 A kérdező kommentje:
Sokszor Anya-lánya nem bírja együttesen elviselni, az anya azt hogy a fia, anya lánya meg hogy a testvére életébe nem tudnak beleszólni,akár a gyereknevelésbe,mert ott a meny..ezért zárnak sokszor össze..és tisztelet a kivételnek,mert nyilván ilyen is van..
2014. nov. 11. 20:16
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez szerintem sok családban így van. Nálunk pl amikor összeházasodtunk a férjemmel, egy rémálom volt, hogy anyós, és az elkényeztetett hisztérika akkor 18 éves lánya, mindig mindent jobban akartak tudni nálunk, nálam. Természetesen arról beszélek, ami a mi életünket érintette, a mi dolgainkról. Nekem soha eszembe nem jutott, hogy belemásszak bármilyen módon az életükbe, én mondjam meg nekik, szerinte, hogy kellene élniük. Ők miért nem tudták azt tudomásul venni, hogy mi meg nem nekik akarunk megfelelni, olyan életet szeretnénk, ami számunkra megfelel?! A 18 éves csitri akar kioktatni a terhességről, gyerekgondozásról, meg úgy általában mindenről. És mivel nekem akkor már volt gyerekem, 32 éves voltam, ezt nem tűrtem. Hát baromira nem tetszett, voltam én minden számukra, csak rendes nő nem. Ha a férjem örömmel mesélt valamit nekik, csak kritizálni tudták, lehurrogni, hogy ez meg az így nem jó. Mikor elmondta, hogy terhes vagyok az első közös gyerekünkkel, gratuláció, öröm helyett azt kapta: miért most, nem ért volna még rá, stb. Ha vettünk valamit, miért olyat, miért most, stb. Soha semmi nem tetszett nekik. Én meg úgy voltam vele, és egy idő után a férjem is, nem is kell, hogy tetsszen nekik, nem az ő életük, a miénkbe meg a mi véleményünk számít, az a fontos, hogy nekünk feleljenek meg a választásaink. Aztán természetesen, miután a férjem is fellázadt már, én voltam az, aki ellenük hangolta. Nem ám saját maguk, az örökös piszkálódással, furkálódással, ármánykodással! Aztán amikor már nem mentünk hozzájuk, meg ők sem jöttek, mert annyira haragudtak, amiért nálunk nem irányíthattak, akkor ahelyett, hogy elgondolkoztak volna, mi voltunk a szemetek, akik eltiltják az unokát, kirekesztettük őket az életünkből, és a többi. Ők úgy gondolták, mert hozzámentem a fiúkhoz, akkor nekem teljesen alá kellett volna rendelnem magam a családjuknak, az akarataiknak, és úgy élni nekünk is, ahogy ők jónak látják, az senkit nem érdekelt, hogy mi mit akarunk, mit, hogy szeretnénk. Most az ilyen emberek normálisak?
2014. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hát még csak nem is hasonló a helyzetünk, mert a mi családunkban a meny bizony képzeleg. Nem én és anyukám nem bírja őt elviselni, hanem ő nem bír bennünket. Nem is értem miért olyan pasit választott akinek van családja. Nem mondom, hogy én semmiben nem vagyok hibás, de minden tőlem telhetőt megtettem először azért, hogy jóban legyünk, később már csak egy tűrhető viszonyért, de amikor az ember éveken keresztül csak lenézést, gyűlöletet és szájhúzogatást kap, akkor megutálja a másikat. Le se írom az aljas kis húzásait, mert annyira durvák, hogy lehet, hogy én se hinném el ha mástól olvasom. Ő kitalál dolgokat, utána pedig ő maga is elhiszi, hogy azok úgy történtek. Anyámat szemtől szemben meghazudtolta nem egy alkalommal. Szerintem van valami pszichés baja, mert normális ember nem tesz ilyen dolgokat. Légy szíves ne hasonlítsd magad hozzá. Ő terhesen azon élvezkedett, hogy nekem elment a babám. És ez még nem is az utolsó csepp volt nálam.

Ne haragudj, de egy ilyet mint ő, én már nem tudok emberszámba se venni. Én nem tiltanám meg a férjemnek, hogy a gyerekeinket elvigye a szüleihez. Azt sem tudom elképzelni, hogy ne köszönjek anyósomnak. Lehet, hogy anyukámban túltengett a segítő szándék, de ennek elintézésre akkor sem az a mód. Finoman is lehet szólni, ha valakinek valami nem tetszik. Tesóm elhívta anyukámat, a menynek nem tetszett. Ilyenkor ki a hibás? Nem tehetek róla, hogy ők nem beszélnek egymással. A gyerekeken is látszik már, hogy valami nagyon nem stimmel. Nem részletezem, nem az én dolgom, van saját családom. Szerettem volna viszont, ha a gyerekeimnek van nagybátyjuk és unokatestvéreik. A sógornőm viszont úgy gondolja, hogy neki ez nem kell, tehát a gyerekeket is megfosztja egy csomó szeretettől. MIndegy, hogy kinek mit terjeszt rólunk, már nem érdekel, az igazság akkor is igazság marad. Már csak azt nem értem hogy tud tükörbe nézni.

Nyugodtan lepontozhattok, az sem változtat a tényeken.

2014. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

11, és 15 vagyok.

Amúgy nekem nagyon hasznos a "másik oldal" nézőpontját is megismerni. Sajnos a sógornőm abszolút nem volt nyitott egy normális viszonyra velem, hiába próbáltam vele többször is beszélni. Eleinte csak furcsa volt, hogy ha megyünk hozzájuk, akkor miért megy ki mindig a szobából. Először tesómtól kérdeztem, hogy mi baja, de ő csak annyit mondott, hogy semmi baja, csak ő ilyen furcsa. Évekig próbálkoztam sajnos, már bánom, mert nem érdemelte meg. Olyan szempontból viszont nem bánom, hogy ha magamba nézek, akkor nyugodtan állíthatom, hogy én mindent megtettem, de azzal nem tudok mit kezdeni, hogy zsarolja a tesómat (tesóm elszólta magát). Nyilván én érzékenyebb vagyok arra, amikor valaki mindenért az anyóst hibáztatja, ti pedig arra vagytok érzékenyek, amikor a meny a hibás. El kell fogadni, hogy vannak bunkó anyósok és bunkó menyek. Ki egyiket, ki másikat tapasztalja. Az viszont sosem árt, ha megismerjük a másik fél álláspontját.

Viszont ha a másik felet a rosszindulat és az önzés motiválja, akkor nincs mit tenni.

2014. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
6. Így van, sok esetben nincs mit tenni. Nem kell mindenáron kierőszakolni a kapcsolattartást, ha nem megy. Nálunk pl a húgica volt az, aki állandóan a száját húzkodta, bunkó módon viselkedett velem, sőt még a kisgyerekemmel is, már a kezdetektől. Nem is értem, min csodálkoztak, hogy nem mentem szívesen hozzájuk, és én sem láttam szívesen őket? A szülőkkel való viszonyunk is állíthatom, hogy 90%-ban miatta romlott meg. Mert amit mi velük meg tudtunk volna beszélni, ő abba is beleavatkozott, hiába nem kérte senki a véleményét. Aztán mikor megszületett a közös babánk, akkor durvult el még jobban a helyzet. Akkor meg állandóan a nyakunkon akart lógni, a babánk körül nyüzsögni. Miért csodálkozott, hogy ez nekem, nekünk nem tetszett, a hideg rázott ki, ha a gyerekünk közelében volt?! Hiszen nem voltunk kívánatosak egymás életében. Engem baromira nem érdekelt sem az ő házassága, sem a terhessége, a gyerekeivel, az otthonukkal kapcsolatos dolgokba nem akartam soha beleavatkozni. Most már úgy gondolom, nevelje mindenki a saját gyerekeit, foglalkozzon a saját családjával, nem kell nekünk összejárni. A gyerekek találkoznak néha a nagyszülőknél, ennyi a maximum amit tenni tudok, hogy az unokatestvérek kapcsolatot tarthassanak. Bár az enyémek nem szívesen mennek oda sem, hiszen érzik a feszültséget, hogy az anyjukat utálják, és minél nagyobbak, annál távolságtartóbbak velük. Na és persze a sógornő velük is szokott bunkó lenni, mivel nagyon anyásak, és ezt nehezen viseli, bár nem értem miért. Egyébként nekünk vannak bőven rokonaink, unokatesók, akiket szerethetnek a gyerekeim, akikkel az egész család jól érzi magát mindkét részről, szívesen vagyunk együtt. Ilyen felszínes erőltetett kapcsolatnak, amilyen meg velük van, amúgy sincs semmi értelme. És fikarcnyi lelkiismeret furdalásom nincs, hogy ez miattam alakult volna így.
2014. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, hozzánk viszont nagyon jönnének a gyerkőcök, sosem akarnak hazamenni. Az anyjuk nem szokott jönni. Egyik gyerek se anyás. A kisebbet a négy fal között tartotta, ő a szülein és a testvérén kívül mást nem is ismert. Mostanra már ő se anyás. Persze semmi közöm hozzá, de amikor pl. elmentünk hozzájuk, és anyuka a szobában traccsolt a kolleganőivel, miközben szegény baba kivörösödött fejjel sírt az éhségtől, akkor anyám kivette a sógornőm kezéből a gyereket, adott rá tiszta ruhát (olyan savanyúszagú volt szegény), és megetette. Teljesen be volt már horpadva a kutacsa. Tudod, én azt a tekintetet ahogy az a kisbaba akkor nézett, soha nem fogom elfelejteni. Persze anyám volt a sz.r szemét, hogy ezt meg merte tenni. Tudom, neki sincs semmi köze hozzá, de ha éhezik a gyerek, akkor nem biztos, hogy anyuci lelkét a legfontosabb ápolgatni.

Tudom, hogy szerinte én is egy sz.r alak vagyok, de sosem passzolnám le a beteg gyerekeimet azért, hogy egy hétre elutazhassak. Még ha normálisan foglalkozna a gyerekekkel, akkor oké, de ezt sem teszi. Szerinte az rendben van, ha két 2 éven aluli gyerekre rácsukja az ajtót, és a nagyobbik vigyáz a kicsire.

2014. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Hát igen, biztosan ilyen is van. De ez ellen a testvéred miért nem tesz semmit? Az ő felelőssége ebben hol van, ha a felesége nem gondozza megfelelően a gyerekeiket, magukra hagyja őket? Ezt mint az apjuknak, nem kellene elnézni, és tennie kellene valamit. Nem? Méghozzá neki, és nem a családjának. Mert azt csak nem akarod mondani, hogy a testvéred valami ügyefogyott, aki ezeket a dolgokat nem látja, nem tud róluk?

Egyébként az én férjemet is idiótának akarták beállítani, aki szegény nagyon befolyásolható. Látszik, hogy a szülők saját gyereküket sem ismerik, sem a testvérek egymást, mert nagyon nem így van.

2014. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Én is a testvérre gondolok,hogy neki kellene tenni valamit, elhiszem,hogy ilyen sógornőd van, ebben az esetben tényleg nem az áll fent,hogy a kákán is csomót akartok keresni,az én helyzetemben sajnos az volt,még meg sem született a gyerekem,már nem jó volt amit vettem stb,csak az volt a jó ahogy anyuka lánya csinálta, és ez nagyon eldurvult, a saját otthonomban többször megszégyenítettek..nem tetszett nekik,ahogyan élünk semmi sem..és a szemünkbe mondták stb..
2014. nov. 12. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!