Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan hatott a családotok...

Hogyan hatott a családotok életére, az, hogy rosszba vagytok az anyósoddal, esetleg nem találkoztok? Esetleg van olyan valaki, akit a saját anyja sem értett meg igazán, miért döntött így?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 11:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom... Persze, a tesóm is hibás, de mindent el lehet vele hitetni. Teljesen kifordult magából. Mint kiderült a felesége családja oltogatja ellenünk. Hát ez van. Nem néztem ki belőlük, mert eddig normálisnak, rendesnek tűntek.
2014. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Ilyenkor az az eset állhat fent,mint ami nálunk is volt,hogy az anyós nehezen tolerálja és tudja elfogadni,hogy a fiának egy másik nő szül (az optimális az lenne,ha ő nevelné és hordhatná ki a saját fia gyerekét,amit persze nem lehet). Mint tapasztalt szülő folyamatosan oktathaja a menyét, aki ettől majd megőrül,minél jobban látja,hogy a menyét ez zavarja,és konfliktust kelt a családjában általában a fia és a felesége között,annál inkább anyós ráerősít erre. A fiú erre megorrol,az anyjával próbál beszélni vagy szól is érte,amire az anyós még idegesebb lesz a menyére,és úgy gondolja,hogy a menye irányítja az ő kicsi fiát. Ha a sogornő sem tud a testvére családjába beleszólni,akkor anyós,sógornő egymást is uszíthatják a meny ellen,és úton útfélen azt mesélgetik,hogy a meny megváltoztatta a fiát és a sógornő meg azt mondja hogy a testvére változott meg. Persze lehetnek kivételek amikor a meny a hibás,de az anyósnak és a férfi testvérének semmi köze ahhoz,ahogy a meny neveli a gyereket,meg kell találniuk a határt. Az meg csak olajat dob a tűzre,ha anyuka állandóan a lányát sztárolja a meny előtt, a menyre meg féltékeny a sógornő.
2014. nov. 12. 15:02
 23/29 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt most nekem írtad? Gyerekem sem volt amikor nekik 2 is volt. Én nem szóltam bele a nevelésbe, anyám pedig nem sztárolt engem. Én személy szerint nem is igazán mertem a sógornőmhöz szólni, mert mindenben a rosszat látta.

Kár itt magyarázkodnom, mert úgy látom nem tudsz a saját helyzetedtől elvonatkoztatni. Nekem is nehéz, de tudom, hogy te nem ő vagy, ezért nem is látok a ti helyzetetekbe olyat ami nincs. Te tudod, hogy ott mi van, én meg azt hogy itt mi mi van. Amikor a sógornőm anyja megtudta, hogy a kedves lánya terhes, akkor az volt a reakciója, hogy ő nem akarja az unokát felnevelni. Ennyit nézett ki a lányából. Most meg azt vágta anyukám fejéhez, hogy velem kivételeznek. 5-ször ha találkoztam velük... Nem is egy városban élünk. Akkor ki uszít kit? Olyanokat kér számon, hogy anyám milyen anya? Már bocs, de mi köze hozzá? Istápolgassa a gyökér kislányát, és mossák csak tovább a tesóm agyát, ép ésszel úgysem lehet őket elviselni.

2014. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem neked írtam!!! Más helyzet van nálatok, egy általános jelenséget írtam úgy a meny kontra anyós témában ahol van egy sógornő aki uszít de nem a ti helyzetetekre vonatkozik,nálatok nincs is versenyhelyzet hogy mindkettőtöknek gyereke stb..,ott a sógornőd elég furcsa szerzet lehet,abból amit leírtál..nem irigyellek titeket sem. Kitartás..
2014. nov. 12. 21:54
 25/29 A kérdező kommentje:
A kérdéstől azért nem tudok elvonatkoztatni,mert ezt elsősorban azoknak írtam,akik rosszba vannak az anyósukkal. Tehát meny..
2014. nov. 12. 21:59
 26/29 anonim ***** válasza:

Kérdező: próbáld meg másik oldalról megközelíteni a dolgokat. Nálunk rosszabb volt a helyzet, mert anyuci egy szem pici fiára telepedett rá a mama. Én csak addig voltam sztárolva, amig fel nem ismerte a mama, hogy felnőtt emberként saját véleményem van dolgokról.

Szóval: a fiad kérdezze meg az édesanyjától, hogy szereti -e egyáltalán őt. Mert ha szeretné, elfogadná és tisztelné őt felnőtt emberként minden életszituációjával és döntésével. Amíg ez a tisztelet nincs meg a mamától, addig csak birtokol, fontoskodik és rosszindulatúan belekavar a fia életébe, amitől a fia boldogtalan.

Ja, és egy darabig ne találkozzatok velük, gondolkodjanak el.

2014. nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsánat, természetesen ne a fiad, hanem a férjed :) kérdezze meg az édesanyjától, hogy szereti -e egyáltalán, mert úgy érzi, nem tiszteli és nem fogadja el, hogy időközben felnőtt férfivé "cseperedett".
2014. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nekem is addig volt jó a kapcsolatom anyossal míg terhes nem lettem. Nyeltem a béke kedvéért es mert amúgy is konfliktus kerülő vagyok. De egyszer csak betelt a pohár. Utána a férjemet zaklatta különböző hazugságokkal . A kedvencem az volt amikor azt találta ki a lányával karöltve, hogy édesanyamek vettek nekem egy hazat es én oda fogok költözni kettesben a gyerekkel.

Természetesen a férjem sosem hitt nekik. Én évek óta nem láttam őket hála a jó égnek. A férjemet is csak akkor hívják ha pénz kell.

2014. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hát jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül :) Nálunk is addig tartott a jó viszony a sógornővel, amíg terhes nem lettem. Utána kezdődött a kritizálás, megjegyzések, ellenünk hangolta anyósomat-apósomat, pedig jó volt a viszony köztünk. Azóta is manipulálja őket, ő akar mindenkinek mindent előírni, megszabni. Borzasztóan féltékeny, szinte kisajátítja a szüleit, anyósom a hét 3-4 napján nála is alszik, apósom is minden nap megy hozzá segíteni. Mégsem hagy minket békén, pedig láthatja, hogy megoldunk mindent magunk, amit csak lehet, nem kérünk segítséget, nem vesszük el a szülőket tőle. El sem hiszem, hogy 35 évesen ilyen féltékeny tud lenni valaki. Még anyósom születésnapját sem engedte, hogy nélküle megünnepeljük, nem hívhattam meg anyósomat egy szülinapi ebédre nélküle :( Már nagyon sok beszélgetésen túl vagyunk, de már nálunk sem maradt más, mint a távolságtartás, sajnos. A gyerekek miatt sajnálom (3-3 van), mert ha nem ilyenek lennének, gyakrabban találkozhatnánk velük. Anyósomékat sem értem, miért mennek utána szemellenzővel. Mi közel lakunk egymáshoz, hozzánk mégsem jönnek fel, mert mint mondják, ne haragudjunk, ők be vannak fogva a lányuknál, nem érnek rá. Mondtam anyósomnak, neki 2 gyereke van, nem csak 1, és az unokák nőnek. Sokáig csak akkor látták a gyerekeket, ha mi mentünk hozzájuk, de oda nem lehet úgy menni, mert ha nincs ott sógornő, és megtudja, hogy mi az engedélyük nélkül meglátogattuk anyósomékat, már áll a bál. Érdekes egy felállás, pedig értelmes, tanult emberek, de ilyen testvérféltékenységet még sosem láttam. Már annyira belefáradtam ebbe, hogy nincs is kedvem hozzá, se találkozni, se beszélgetni, de sajnos már anyósomékhoz sem sok. Amíg nálunk nem volt gyerek, sokszor összejártunk, elvittem kocsival, ahova kérte, vigyáztam a gyerekére. Addig nagyon szeretett, én meg örültem, hogy ilyen rendes sógornőm lett. De mikor megszületett nálunk is az első, és elvállaltam egy munkát is mellette, és már nem értem rá, azóta utál, kritizál, megjegyzéseket tesz, még a gyerekekre is. Én is sógornő vagyok (bátyám van), és elég furcsa, érdekes nőt vett el, de soha nem teszek megjegyzést, és imádom a kislányukat. Soha nem bántanám meg a gyerek által, hiszen minden anyának az a legsebezhetőbb pontja. Én azt hiszem, már minden lehetőséget kipróbáltam, más nincs, mint a minimálisra csökkentett kapcsolattartás. Ja, és a férjem soha nem jött ki vele, az elején is kérte, tartsam magam távol tőle, de én nem hallgattam rá, hogy majd én összehozom a családot :) Nem sikerült :(
2014. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!