Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kellemetlen helyzetbe kerültem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kellemetlen helyzetbe kerültem, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kedves volt iskolai barátnőm meghívott az esküvőjére. 21éve tartó barátság. Rajtunk kívülálló okok miatt a férjemmel pár hónapja nagyon rossz anyagi körülmények közé kerültünk. Van egy 3 hónapos kisfiam is, őt is mindenki nagyon várja a lagziba. Így viszont nem tudunk elmenni, már a nászajándékként félretett pénzhez is hozzá kellett nyúlnom. Nem tudom hogyan mondjam el ezt a baràtnőmnek. Arról nem beszélve, hogy kicsit locsogós típus, így biztos nem maradna titokban, miért maradtunk távol. Nem tudom mitévő legyek. :( 1-2 hónapba biztos beletellik míg kicsit helyrejövünk. Maradjunk itthon és adjam oda akkor a pénzt?
2014. aug. 27. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Menjetek el a lagziba, és borítékban add át a pénzt a menyasszonytáncnál, annyit amennyit megengedhettek magatoknak. 1 hónapja voltunk lagziban, kivétel nélkül mindenki borítékban adta oda a pénzt, pedig 120 fős lagzi volt. Így akkor adsz is, de nem is derül ki, hogy keveset. Amúgy meg egy ilyen régi barátnőnek meg kellene értenie, ha anyagi gondjaid vannak. Ha ezért megharagudna, akkor nem is volt a barátnőd. De szerintem úgysem a tőletek kapott pénz miatt hívott meg. Menjetek el nyugodtan.
2014. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem tudtok menni? Sok az útiköltség?

Max kevesebbet adtok nászajándékba, senki nem fog ezért megorrolni rátok.

2014. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék a helyetekben, egy kis szórakozás felfrissíti az elfáradt lelkeket.

Annyit adj nászajándékba, amennyit elbír a kasszátok.

2014. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyetek valaki kedves kis ajándékot, amennyiért tudtok, tegyetek mellé egy szép kártyát. Ha nem lesz az esküvő nagyon messze, akkor menjetek el, nézzétek meg, gratuláljatok, aztán a pici babára hivatkozva ne menjetek el a lagziba. Azt, hogy ti pontosan az anyagi helyzetetek miatt nem akartok menni, azt senkinek nem kell tudnia.
2014. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Vigyél egy kis bödön zsírt, egy kg házi kenyeret, és egy szép sótartóban sót. Írd mellé, hogy: ezek soha ne hiányozzanak a háztartásotokból. Vicces, és jó ajándék. Szerintem örülni is fognak neki.
2014. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hónapos babára hivatkozva menjetek el csak a szertartásra.
2014. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek el mindenképp! Barátságban nem a pénz a lényeg szerintem. Nekem ha lenne egy 21 éve tartó igaz barátnőm akkor is elhívnám az esküvőmre ha nekem kellene fizetni az utiköltségüket. Ha tényleg jó barátok vagytok akkor biztosan a barátnődnek is sokat jelentene ha ott lennél vele a nagy napon.
2014. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval! A legjobb barátnőm az általános iskola első osztálya óta szegény, mint a templom egere. Az édesanyám hozta el az esküvőnkre, és nála jobban a szüleinken kívül senkinek nem örültem. Ott volt, és mosolygott. Ennyi számít, a legjobb barátnőm ezer éve! Nyilván nem azért az Xezer forintért hívott titeket - pláne nem babástul! Ha nagyon szégyenled, akkor borítékban add, leragasztva, azt nem akarja majd ott tépkedni.
2014. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd, én senkitől nem vártam értékes nászajándékot, főképp nem a barátaimtól. Ha viszont valaki erre való hivatkozással nem jön el, azt azért megjegyeztem volna magamnak...
2014. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy nagyon jó barátnőm, akinek az egész családját hívtam, de nem volt pénzük benzinre (messze laknak). Rábeszéltem, hogy kifizetem nekik, mondta, hogy majd vissza szeretné egyszer adni, ráhagytam. Nagyon, nagyon örültem nekik! Ha igazán barátok vagytok, nagy összeg nélkül is örülni fog Nektek. De sok jó tippet írtak itt le (menyasszonytánc ha lesz, ill. hogy csak a szertartásra mész - ha így tennétek, jelezd mindenképp előre, hogy úgy látod, a babád még nem bírná a lagzit, hogy ne számoljon veletek költségileg). Ha mindenképp szeretnél annyit adni, amennyit eredetileg szántál, fontold meg, tudsz-e 1-2 hónapos határidővel kölcsönkérni közeli rokonoktól. De szerintem fölösleges.
2014. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!