Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon kellemetlen helyzetbe...

Nagyon kellemetlen helyzetbe kerultem. Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Imadom anyosomat. Pici, bohakas nenike, hatalmas szivvel, de(szamomra)komoly gondjai vannak a higeniaval, ellenben en maniakus modjara vezetem a haztartast. Mindennap felporszivozok, felmosok, minden nap letorolgetem a konyhapultot(tobbszor is) es kb. ket naponta port torlok, mert sotet szinu fabol vannak a butorok es azonnal latszik. Kadat, mosdot minden este kisikalom es maniakusan mosok. Feheret csak feherrel, vilagosszineset vilagosszinessel, pirosat csak pirossal, torulkozoket kulon, babaruhakat kulon, konyharuhakat kulon, takaritorongyokat kulon, ing gallerokat mososzappanozom, mindent vasalok.(ezeket nem dicsekvesbol irom, csak szemlelteteskeppen, hogy miert is zavar a helyzet) Kerlek ne gyertek azzal, hogy orvos kell. Nekem igy van meg a komforterzetem. :) Anyosom nalunk lakik 2 hetig. Temetes volt es meg marad csaladozni. A 2 hetbol eddig 4 nap telt el, de kezdek kicsit kiakadni. Ma reggel arra mentem le a konyhaba, hogy a konyhaasztalra, ahol eszunk rakrakta a gazrozsakat es a tuzhelynek azt a racsmicsodjat es ott fujta ra a zsiroldot. Majd elkezdte a mosogatoszivaccsal sikalni.A kukaba ugy dobta aszemetet, hogy nem tett bele uj zsakot, a kanapen eszik, osszekente, nekiallt mosni, osszemosott minden szint. Ferjem saros kerti nadragjat oszerakta a babaruhakkal. A ruhakra nagyon haklis vagyok nem birom ha mas nyul hozzajuk. Raadasul egyutt mosta a sajat ruhajat a mienkkel. A lefolyobol a hajat nem szedi ki maga utan nekem meg nincs gusztusom hozza.(vegul kiszedettem vele) Wc-t kefeli le. Az etelbe beleeszik, nem szed kulon maganak, a fakanalat is lenyalja fozeskor. Nem hagyom neki, hogy csinalja a hazimunkat, de amint kiteszem a labamat nekiall. Ha szolok neki, hogy jaj ne tessek faradni, megcsinalom, akkor kedvesen mosolyog,hogy ugyanmar meg jolvan, de latszik rajta, hogy egyik fulen be masikon ki. Mint irtam tunemeny,de bolond kicsit, igy hiaba mondok neki valamit nem fogja fel, teljesen el van mindig kalandozva. Nekem meg kezd marha kellemetlen lenji az egesz. :S Ferjemnek is mondtam, de tok mindegy o vagy en beszelek vele. Kuldjuk haza vagy mit csinaljunk? Mit tennetek a helyemben?

2014. nov. 15. 02:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nekem napkozben millio dolgom. Bevasarlas, anyukamat latogatjuk(agybeteg igy nenlm tud hozzank jonni de az unokajat ugye szeretni surun latni) Jarok tornazni, setalni a kicsivel. stb. Igy van egyedul.
2014. nov. 15. 19:25
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Vegyél neki 1 kiló fonalat, kötőtűt, és kössön az unokának, ha ennyire nem találja fel magát.
2014. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
jaj utolso :D
2014. nov. 15. 19:39
 24/32 anonim ***** válasza:
85%
Úgy tűnik mégsem mersz erről határozottabban beszélni vele. Akkor viszont átmenetileg segíthet, az, hogy legalább a mosógépet valami trükkel használhatatlanná teszed számára. Meg ilyesmi.
2014. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
55%

Hát nálam is csinált anyós ilyet, konkrétan nem írom le mit, mert biztos megismerne, de én kb. úgy reagáltam le, hogy nem szeretgettem a lelkét, hanem kimeredt a szemem és rákezdtem, hogy atyaúristen, ezt így, hát hogy a jóistenben lehet, jobb lett volna, ha hozzá sem nyúlsz.


Bunkóság volt? Na és aztán. Ha mosolyogva, kedvesen mondom, akkor nem fogja fel, hogy nem csak, nekem nem felelt meg, amit csinált, de káros volt és jobb, ha ül a seggén, mert nem fogom megsimogatni a kis fejét, ha valamit tönkre csesz, nem véletlen mondtam, hogy nem kell csinálni.


Megsértődött vagy sem, nem nyúlt hozzá többet. Szerintem nem kell kivárni míg valamit tönkre tesz. Pl. ha nálunk játssza el a hideg zsíroldót az ebédlő asztalon, akkor bäszhatjuk a 80 ezres faasztalt. Ha tiéded nem marta a fel azzal a szarral, akkor tedd össze a két kezed.


Ha tovább udvariaskodsz, előbb-utóbb drága dolog fogja bánni, nálunk is majdnem az volt, de szerencsére észrevettem.

2014. nov. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos fiatal koromban én is ilyen kényszeres voltam... rá is ment a házasságom.Itt az alkalom, hogy megtanuld mi az igazán fontos az életben. Persze a veszélyes helyzeteket próbáld ügyesen megoldani, de tanulj az anyóstól... Ő ugyais minden felületességére ellenére életben van. Te is megfogod érni ezt a kort?
2014. nov. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a házassági tanácsodat. Nem is gondoltam von a, hogy napi 2-3 óra házimunka megfekteti a házasságot.
2014. nov. 16. 11:16
 28/32 anonim ***** válasza:
61%

"Bár az írásképedre fordítanál fele ennyi energiát, mint a takarításra.


Szerintem mond meg neki, hogy háklis vagy. " ...helyesírás, nyelvtan...bagoly mondja...

2014. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 mi a fene ***** válasza:
66%
Ha egyébként szereted az anyósodat, van egy ötletem. Ez a két hét ne a házimunkáról szóljon, azt most csapd össze, és menjetek el sétálni a babával.Mutasd meg a környéket, nézzetek be boltokba, áruházakba. Lássa, hogy nem akarod dolgoztatni. Unatkozott !
2014. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
73%

Az én Anyósom is az szereti játszani ha itt van hogy ő egy igazi cseléd. Beszedi szó nélkül a félig megszáradt ruhát,(hogy mire hazajövünk rend legyen) kissé nedvesen négyszögletűre tűri, amit egyrészt én újra kiteregetek, vagy amelyik mégis megszáradt, újratűröm, mert a szekrénybe ezzel a tűrési móddal nem fér be!( Ő is ritkán 3 havonta 2-3 napot van nálunk de ezt speciel 11 éve tudja hogy így van mert azóta nincs új ruhásszekrényünk, mégis megcsinálja.)

Szintén van 11 éve mosogató gépünk és ha eljön arra két napra akkor nem a gyerekekkel törődik amiért nyavajgott hetekig hogy nem látja őket, hanem mosogat és mosogat.Én és férjem ott állunk és mondjuk megy Menjen Be a gyerekekhez!Nem kell elmosogatni!!! A gépbe kell bepakolni! A válasz hogy már csak néhány dolog van azt befejezi.Néha férjem határozottabban kéri hogy ne csináljon ezt vagy azt, pláne ha az ő pólói kerülnek vizesen összetűrésre.

Én általában tehát a férjemnek szólok, hogy szóljon Anyósra hogy ne nyalogassa az újját sütmény tészta gyúrása közben vagy a lekvár töltelék belerakása közben, mert guszustalan és általában akkor leáll egy kicsit.

Hosszú távon csak kipihenni tudom, meg ilyen fórumok kiírásával feldolgozni.:-)))


A másik hogy nem eszik nálunk rendesen, bár mára azért pozitívan fejlődött ebben is, de régebben más volt: Ha főztem levest, rántott húst, rizst, burgonyát, volt savanyúság a végén sütemény, szóval komplett menü.80 kilósan is csak csipegetett, egy fél szelet rántott hússal beérte, majd (mosogatás után sutyiban a konyhában időzve egyedül) megken egy vajas kenyeret és ha rajtakapjuk kijelenti hogy nem éhes, csak úgy megkivánta és azért eszik egyet.

Az egész azért van mert nem akarja megenni előlünk!

Hozzáteszem sokkal de sokkal jobb körülmények között élünk mint ő és jól keresünk, tehát nincs rá szükség hogy kajával spóroljunk!


Egyébként Ő is aranyos, kedves és segítőkész, szeretetre méltó csakhogy a fentiek miatt nehéz vele az élet néhány napig is.De azt kibírom!!!

2014. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!